Бременна ли съм? - За всички, които имат съмнения – Тема 8

  • 24 138
  • 733
  •   1
Отговори
  • Мнения: 609
Тази тема е за всички, които имат съмнения, че може да са забременели.

Полезна информация:


Тестовете за бременност дават най-коректни резултати, когато са направени навреме,а именно:
Кръвен тест (бета ЧХГ) – най-рано 11 дни след ДОКАЗАНА овулация
Уринарен тест – най-рано 12 дни след ДОКАЗАНА   овулация или на първият ден от закъснението.
Щом на уринарния тест се появи втора черта, колкото и бледа да е тя, теста е положителен



Във  въпроса си не пропускайте следната информация:
1) Дата на последната менструация и продължителност на месечния цикъл (от първи ден на менструацията до първия ден следващата менструация; за първи ден се счита денят с истинско кървене, а не само зацапване);
2) Метод на засичане на овулацията, ако има такъв;
3) Ден/дни с непротектиран полов акт (дни със съмнение за евентуално зачеване);
4) Лекарства, които биха имали някакво значение (прогестеронови препарати, противозачатъчни, Клостилбегит, Кломифен и др.)
5) Правени ли са хормонални изследвания и има ли отклонения при тях
Така ще бъдем максимално полезни.

Моля задавайте въпросите си тук, за да не се създават нови теми с еднакво или подобно съдържание.

Успех и се надявам да намерите отговор на въпросите си!

Бременна ли съм? - За всички, които имат съмнения – Тема 1, Тема 2, Тема 3, Teмa 4, Тема 5, Тема 6
, Тема 7

# 1
  • Мнения: 646
 Hug Запис   bouquet

# 2
  • Мнения: 7 201
Толкова вече ми се иска отново да съм бременна, че ще се запиша тук .. Praynig
(и често го сънувам напоследък)
Благодаря за темата, luba_anibouquet

И тъй като виждам, че вече си бременна(честито за което Hug ), се надявам да си ни на късмет!
Успех на всички!

# 3
  • Мнения: 4 954
Запис и от мен. Мамче, как си? Стискам ти палци новата темичка да ти донесе успех

# 4
  • Мнения: 121
Добро утро! Благодаря на всички за топлите думи  Hug освен приятеля ми и майка ми, вие сте единствените, които знаят  Simple Smile Не можах да повярвам като видях резултата, даже още си мисля, че може да не е вярно. Да не казвам, че почти не съм спала от емоция снощи.

На всички очакващи пожелавам същото щастие от сърце!  Hug  Praynig

Не успявам да кача снимката на тестовете, жалко, може би няма такава опция Sad И двата бяха Surecheck първия с по-наситена втора черта, втория с по-бледа.

Само още едно нещо да вмъкна, макар да ви се сторя малко тра-ла-ла... Този месец докато правихме опити с приятеля ми, сънувах 4 доста интересни неща: че имам голям объл корем  Laughing в друг ден сънувах, че се женя, в трети ден - поспивах следобедно и в унасянето си виждам тест с 2 червени черти, при което се разсъних рязко с усмивка, в четвърти ден - сънувах, че с колежката ми раждаме в два поредни дни /тя не е бременна/ и общо взето... представяте си колко съм го искала.

Хубав ден на всички  Hug

# 5
  • Мнения: 441
Записвам се и аз и пожелавам на всички ни успех Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 1 289
Мерси за темата  Hug
РоузАмбър... да не стане така и колежката ти да е бременна и още да не знае  Laughing

# 7
  • Мнения: 161
Тихичко честито и от мен, RoseAmber  Hug На останалите, както и на мен, пожелавам късмет и съвсем скоро да се похвалим със същото  Praynig Hug 

# 8
  • Мнения: 1 726
Запис! Благодаря за старанието на Люба Simple Smile   bouquet
дано всички по ред да я последваме с големи тумбаци  Hug

# 9
  • Мнения: 4
Момичета аз днес ходих на лекар заради голямото закъснение и нередовния цикъл,за които ви бях писала.За жалост не съм бременна,десният ми яйчник е по-уголемен и имам малки кистички около него.Лекарката ми каза,че най-вероятно са от не идващия цикъл и че като ми дойде може да се махнат.Казах и и за неуспешните опити за забременяване.Изписа ми дуфастон,понеже смята че може да имам липса на прогестерон (аз съм и доста слабичка,нз дали това има нещо общо с него ),трябва да го пия сега 10 дни и след като ми дойде цикъла и свърши да  отида при нея за да ме прегледа отново.И три месеца трябва да го пия 10 дни от 16-тия ден на цикъла.Изписа ми и фолиева киселина. И сега почвам да ги пия Sad

# 10
  • Мнения: 441
Момичета аз днес ходих на лекар заради голямото закъснение и нередовния цикъл,за които ви бях писала.За жалост не съм бременна,десният ми яйчник е по-уголемен и имам малки кистички около него.Лекарката ми каза,че най-вероятно са от не идващия цикъл и че като ми дойде може да се махнат.Казах и и за неуспешните опити за забременяване.Изписа ми дуфастон,понеже смята че може да имам липса на прогестерон (аз съм и доста слабичка,нз дали това има нещо общо с него ),трябва да го пия сега 10 дни и след като ми дойде цикъла и свърши да  отида при нея за да ме прегледа отново.И три месеца трябва да го пия 10 дни от 16-тия ден на цикъла.Изписа ми и фолиева киселина. И сега почвам да ги пия Sad

Не слагай тази тъжна физиономийка, горе главата и продължавайте. Дуфастона няма да ти пречи да забременееш, дано само да сте изчислили приема правилно, че да не ти подтисне О. Успех1 Simple Smile

# 11
  • Мнения: 4 954
Ники, Дуфастон не се пие от фиксиран ден на цикъла, а след овулация, иначе я потиска. Според мен не започвай прием следващ месец, а си направи консултация при друг лекар. Това, което описваш звучи като ПКЯ. В конкретния случай наистина няма да ти дойде без дуфастон, защото прогестеронът се отделя от жълтото тяло, което се формира от спукалия се фоликул. Т.е няма овулация - няма прогестерон. След това би трябвало да ти назначи освен прегледа да види дали кистите са изчезнали и хормонални изследвания 3-ти ден от цикъла и да те следи поне два месеца с фоликуметрия, БТ и кръвни изследвания какво точно се случва и да пиеш дуфастон едва след доказана овулация. Нито една диагноза или лечение на хормони не трябва да се предписват на база един цикъл, защото на всяка жена се случва (но един). Ако е редовно нередовен, се започват изследванията по схема
- базови хормони 3-ти ден
- БТ и фоликуметрия
- прогестерон 7-ми ден след овулация
- щитовидни

Това е горе-долу достатъчно да покрие основните проблеми, които би могла да имаш
А преди да се започне каквато и да е стимулация се прави и спермограма на мъжа ти.

# 12
  • Мнения: 442



Желая на всички ни да видим положителен тест за бременност и здраво бебче след няколко месеца  Hug Hug Hug При мене много странно се получава този месец ,че нямам никакви симптоми,нито за бременност,нито за М .За 2-3 дни ме наболяваха гърдите и корема ниско долу,муничко,но днес -нищо. Единственната ми надежда за бебче този месец е да съм била с по-ранна Овулация,защото имахме възможност да сме заедно само на 7-ми и 8-ми Септември,а странно и бт точно на 10-ти ми се повиши   Praynig Моля се на Господ да е станало чудо.Последната ми М беше на 31.08 ,но цикъла ми много се обърка последните месеци ,удължавал се е до 36 дни понякога и за това се надявам на чудо  Praynig

# 13
  • Мнения: 4 954
Ако е станало на 10-ти вече може да тестваш, защото иаш закъснение. Ако тестчето е минус, съжалявам, но овулацията явно не е била тогава.  Hug

# 14
  • Мнения: 442
Estlar ,благодаря ти  Hug Знам ,че мога да си направя тест ,но като знам,че отново мога да видя една черта и възможността е голяма...лошо ми става вече  #2gunfire Ще си почакам още малко да видим какво ще стане   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт