събуждане през нощта

  • 4 860
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 310
Здравейте, искам пак да помоля за вашето мнение и коментари. Вече не знам къде се намирам от недоспиване и притеснение . По принцип детето ми не  е лесен през нощта, събужда се по 2-3 пъти, но някак вече си бях свикнала и си мислех, че е от зъбки, но от 2 седмици кошмара е още по-голям. Та той направо не спи, събужда се на всеки час или половин час. Тази нощ сигурно 10 пъти ставах да го успокоявам и преспивам. Събужда се иска си млякото давам го, пие го и заспива, след половин час пак същото, давам вода, мляко, буба, но ефект същия. Успокоява се за малко. Вече не знам, защо така. Не са зъби, защото има 16 бройки, а е на година и 1 месец. Моля Ви, някои ако е минал през този период да ми пише как се е справил и защо така е неспокоен. Другата събота съм решила да го водя да му баят за уроки и да му лея куршум, знам ли може да се е уплашил нещо... През деня също е неспокоен ( преди не беше така) и като стане 20:00 , 21:00 часа вечерта и започва да мрънка, да плаче. Не иска да го вземам, изнервя се... Моля Ви които има идея какво може да е да ми пише Praynig Според педито всичко е нормално, но нали виждам че не е...

Последна редакция: сб, 28 сеп 2013, 15:58 от simbatka

# 1
  • София
  • Мнения: 28 559
Заведи го на друг педиатър за второ мнение, но не се занимавай с глупави суеверия  Stop

# 2
  • Мнения: 310
milenaka и аз не вярвам на тези суеверия но нищо не ми пречи да пробвам, може и да помогне  Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 923
аз вярвам, баба ми лее куршум, и знам какво е да не можеш да спиш от страх, да си се уплашил, може също така да изживява нещо емоционално, ако събира много впечатления през деня, ако е тръгнал скоро на ясла, ако преживява скок в развитието си (развил е ново умение и от еуфория иска да го прави постоянно) може и да е урочасан  Peace друго за което се сещам, неудобни дрехи за спане, дискомфорт мокра пелена, ниска възглавница, или висока, прекалено топло, прекалено студено, сух въздух, прекалена влага, и т.н. обикновено се сещам, че дрехите от изкуствени материи също може да са причина, завивките също, тежки завивки пречат да се върти свободно детето  Peace

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 561
Ох, много, много ми е познато... Simple Smile Двете ми дъщери са поспанливи и не съм имала проблем със нощния им сън. Но младежът...., ох, младежът... Confused От новороден, та до съвсем скоро...,  Всяка нощ, върти се неспокоен, мрънка, реве, имало е периоди, когато трудно го успокоявам. И това през цялата нощ, многократно. Аз го отдавам на това, че е чувствителен и емоционален и преживява отново случките през деня. Със сигурност много сънува, защото след като проговори, много нарежда... Simple Smile
На около две годишна възраст, педиатърката ни изписа сироп Киетюд, хомеопатичен. Имаше много голям ефект, докато го пиеше. Почти светкавичен, след два, три дни прием. Престана да се буди и да плаче. Беше ме страх като свърши сиропа, че отново ще започне..., но... от тогава насам, дали и детето порасна, или сиропа помогна, но вече спим нормално. Отново много се върти, приказва през нощта, но не плаче.
Моят съвет е, да не му даваш мляко. Водичка, да. Биберон. Гушкай, говори, успокоявай! Пробвай и със сиропа, ако искаш Simple Smile
Момчетата са лигльовци  Laughing Моят сам си казва, че е "лепката на мама" Simple Smile Момичета се гледат много по-различно и по-лесно Laughing Поне моят опит е такъв Peace

# 5
  • Мнения: 513
И моята дъщеря е така от няколко месеца. Малко по-спокойна е, когато е при мен на спалнята, но пак ми се струва, че не заспива дълбоко. Аз го отдавам на зъби и емоционалност. Синът ми пък ставаше да си играе през нощта. Всяка нощ будувахме по около два часа. Това продължи до две години и нещо. Мога да препоръчам основно търпение. Това е период, който все някога ще премине.

# 6
  • Мнения: 310
Благодаря Ви момичета, на за съжаление не е нито от дрешките, нито от емоции (защото това събуждане започна от 6-месец, но преди 2 седмици стана повече от непоносимо; не ходи на ясла още) Не правя нищо различно, всеки ден е едно и също. Преди всичко му харесваше, а сега само нервничи и нищичко не му допада. Дори като сме на вън мрънка, даже и когато сме в движение (това му харесваше най-много), плаче от непознати, само ме търси, все се движи след мен. Не знам, страх ли го е. А за това сиропче  Киетюд много се навих да го пробвам, но първо ще се посъветвам с педито. А четох, че се дава за деца на 30месеца ooooh! Дали е период вече не знам. А през деня спи спокойно от 14:00 до 16:30 някъде Simple Smile Вечер заспива към 23:00 и се започна на всеки час, като по часовник е Shocked. Изправя се в седнало положение със затворени очи и плаче... Ох така като си описах притесненията ми е по-добре Tired

# 7
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Благодаря Ви момичета, на за съжаление не е нито от дрешките, нито от емоции (защото това събуждане започна от 6-месец, но преди 2 седмици стана повече от непоносимо; не ходи на ясла още) Не правя нищо различно, всеки ден е едно и също. Преди всичко му харесваше, а сега само нервничи и нищичко не му допада. Дори като сме на вън мрънка, даже и когато сме в движение (това му харесваше най-много), плаче от непознати, само ме търси, все се движи след мен. Не знам, страх ли го е. А за това сиропче  Киетюд много се навих да го пробвам, но първо ще се посъветвам с педито. А четох, че се дава за деца на 30месеца ooooh! Дали е период вече не знам. А през деня спи спокойно от 14:00 до 16:30 някъде Simple Smile Вечер заспива към 23:00 и се започна на всеки час, като по часовник е Shocked. Изправя се в седнало положение със затворени очи и плаче... Ох така като си описах притесненията ми е по-добре Tired
За кушума мнения няма да давам......
Посъветвай се с педиатъра за таблетки Дормикинд/хомеопатични/


# 8
  • Мнения: 86
Съвет от жена чието дете се буди също от шестия си месец на сам по 1-2 пъти, което си е ОК, но пътите когато сме стигали до вашето положение, едно към едно (вече три пъти се е случвало) винаги се е оказвал с отит. Заведи го на УНГ, за да изключите ушите като вероятност, а ако се окажат те (което не го пожелавам) ще решите проблема.

# 9
  • Мнения: 310
Съвет от жена чието дете се буди също от шестия си месец на сам по 1-2 пъти, което си е ОК, но пътите когато сме стигали до вашето положение, едно към едно (вече три пъти се е случвало) винаги се е оказвал с отит. Заведи го на УНГ, за да изключите ушите като вероятност, а ако се окажат те (което не го пожелавам) ще решите проблема.

Благодаря ти, мисля наистина да го заведа утре, защото вече става непоносимо особено през нощта.

# 10
  • Мнения: 86
Стискам палци, защото наистина е ужасно да реве на всеки 30мин. седнал и то със затворени очи. Само при отита ми го е правил тоя номер, при зъби пак се буди, но някакси по различен начин, тък и при тях продължава няколко дни и всичко след това се нормализира.

# 11
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Търка ли ушенце във възглавничката?Това е един от симтомите при възпалено ухо и отит.
Не отлагай,а заведи на преглед детенцето.

# 12
  • Мнения: 310
Той си търка ушичките от доста време, при което съм го водила 3 пъти на УНГ и ми казват, че нищо му няма, явно обича да си играе с тях. За това ми е трудно да разбера дали сега го болят, но утре ще пиша, какво са ми казали  Hug

# 13
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Дано се разминете безболезнено  Hug

# 14
  • Мнения: 310
Здравейте чак днес успях да го заведа на УНГ и казаха, че няма проблем с ушите  Simple Smile поне тях ги изключвам. Сега не знам да ли да не го заведа на невролог? Как мислите?

Общи условия

Активация на акаунт