Болка при секс

  • 9 538
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 616
Момичета, знам че не сте лекари, обаче аз пусто съм толкова наплашена от нашето "мило" здравеопазване, че искам първо с вас да се консултирам, че така да ходя на преглед.
От известно време усещам болка при сексуален контакт, ниско вляво, на входа на влагалището, която не се наблюдава постоянно и спира ако спрем и с опитите за секс. Ако опитаме след 2-3 дни обаче, всичко е наред. Вече веднъж се консултирах с лекарката си и тя ми каза, че сигурно е инфекция някаква, пих един куп лекарства и сега май съм добре, но неприятното усещане не спира.Някой имал ли е подобен проблем, знаете ли каква може да е евентуалната причина?

# 1
  • Мнения: 1 416
Не знам, Ивелина, не ми се е случвало... Изпитвам болка понякога, но не от такъв характер...
Има ли някакво подуване, изсъхване и т. н. Да не става въпрос за някакъв беринолит, знам, че при много жени се случва...  newsm78
Честно казано, не ми идва нищо на ума... Желая ти скоро да се оправиш!!!

# 2
  • Мнения: 1 612
Консултирай се с гинеколог.

# 3
  • Мнения: 9 077
Едно посещение при гинеколог ще ти се отрази добре  Wink

# 4
  • Мнения: 2 616
Освен появяващата се болка, нямам никаква други оплаквания, нищо!

# 5
  • Мнения: 1 416
Освен появяващата се болка, нямам никаква други оплаквания, нищо!
Ивелина,
Съвсем объркващо става... Интересно, след като си се консултирала с гинеколог, защо болките продължават?!  newsm78 Явно трябва отново да отидеш на преглед. Определено не е беринолит или нещо подобно, щом нямаш подувания и изсъхвания...
Наистина, няма как да говорим тук наизуст, трябва си лекар отново!
Още веднъж успех и късмет от мен!!!

# 6
  • Мнения: 2 616
Уфффффффф, така ми се искаше да ми кажете, че нищо ми няма и е нещо нормално, ама май ще трябва да се ходи на лекар  Weary, дано поне този път познаят какво е и има резултат.

Лора, многоооооооооооо благодаря за проявената загриженост! Мерси!

# 7
  • Мнения: 353
Диспареуния се нарича това.Потърси на думата с google!

# 8
  • Мнения: 2 616
Ако е "Диспареуния" според това, което прочетох това е симптом, предшестващ "преждевременна менопауза", а аз съм едва на 22  newsm45

# 9
  • Мнения: 9 077
Имам чувството, че или ти се бъзикаш, или kozlyo  newsm78
Смешно е това, което пишете...
Първо, говорила си с някаква лекарка, която е казала че има инфекция- тя гинеколог ли е? Ако да- значи, не е улучила в диагнозата, ако не е- какво чакаш та не идеш на гинеколог?  Не знам от какво те е страх като става въпрос само за един преглед и нищо повече  newsm78

Второ- това с Диспареунията хич няма да си правя труда да го коментирам...тук е Здравен форум и подобни простотии не се пишат с лека ръка. А ти, Иве, вместо да се държиш детински, иди на гинеколог, как може да се вържеш на някой, който ти е писал че скоро ще си в менозапуза ?!?

Желая ти успех, не приемай лично написаното, с най-добри чувства ти го казвам. Стискам палци нищо да няма- и съм сигурна че нищо ти няма, но нека гинеколог да погледне все пак. Успех ! Wink

# 10
  • Мнения: 2 616
Ако става дума за бъзикане не съм аз тази,която си прави майтап, не мисля че му е мястото или темата и не ме е страх да ида на лекар.Ясно, че няма как да ми се постави диагноза тук или да се излекувам сама, просто всичките ми "съприкосновения" с лекари - гинеколози напоследък завършват с някакви "невероятни" диагнози, в повечето случаи- не съвсем точните и исках да се консултирам с вас, ако някой е имал подобен проблем, поне да знам за какво да питам и до колко да вярвам на това, което чувам от Лекарите. Повярвайте ми отивам вече със страх при лекар,какъвто и да е, като виждам за какво безхаберие става дума и колко лесно се изписват каква ли не хапчета и антибиотици, а не съм убедена че винаги са необходими. Вече съм се ошашавила на кого и до колко да вярвам, защото всеки има собствено мнение по въпроса, ако ида при два различни доктора ще чуя две съвсем различни диагнози, исках вашия съвет, за да мога да си направя сама личностната преценка за това на кого си давам парите и дали е правилния лекар, а може би и за някакво успокоение, но явно не съм улучила мястото.

# 11
  • Мнения: 1 840
Според мен може и да нямаш здравословен проблем, а просто да не си достатъчно възбудена и оттам слабо овлажняване на влагалището. В такива моменти и на мен ми се е случвало да изпитам болка на входа на влагалището. Дори веднъж ходих на лекар от страх да не би да е инфекция, но тя каза, че няма никакъв проблем - просто недостатъчно овлажняване. Ползвай някакъв лубрификант, може и меден вазелин. Ако пак има болка, вече трябва да се консултираш с лекар.

# 12
  • Мнения: 9 077
Желая ти успех, не приемай лично написаното, с най-добри чувства ти го казвам. Стискам палци нищо да няма- и съм сигурна че нищо ти няма, но нека гинеколог да погледне все пак. Успех ! Wink

Иве, писала съм ти ясно и точно да не го приемаш лично, ти пак се афектираш.
Това че попадаш на некадърници съвсем не значи че всички са такива, затова допитай се за лекар- добър, кадърен, внимателен, като ти препоръчат някой- отиди при него, дори да е в друг град.В подфорума Здравен справочник ще намериш коментари за лекари гинеколози. Говориш така, сякаш недай си Боже ако опрем до лекари направо да си копаем гроба ?!? Недей така негативно да гледаш на нещата, явно просто не си попаднала на Лекар. А лекарствата- да, по принцип като идеш на лекар, ако ти има нещо ти се изписват лекарства. В твоя случай пак казвам, не мисля че ти има нещо, просто вероятно става въпрос за сухота, което лесно се коригира- Глайтегелен в аптеките, Вазелин в аптеките...пробвай така, сигурна съм че нямаш здравословен проблем.

Улучила си мястото за споделяне на проблеми относно здравето, затова не го давай тежко, а приемай съветите и критиките, казвам ти го за добро  bouquet

# 13
  • Мнения: 163
Родих преди 2 години и половина и от тогава и малко преди това изпитвам болка...с две думи покрай бремеността. В Шейнова тъпанарка на с фамилия Бого...незнамси каква ми вика че мъжа ми не се е справял добре. Токущо съм родила трудно със секцио...В частна клиника ми дадоха смазочно и ми казаха че може да е въз основа на психологически причини, тоест че покрай раждането нещо съм се стресирала. Направиха ми прегледи, взеха ми проби и нямаше такива причини за това което ми е. В общи линии пиши какво са ти казали защото на мен от доста места нищо не успяха да ми кажат и ми е интересно. А че нащо доктори са кретени понякога и за това не ни се ходи си е въпрос на човешка настройка.  newsm78

# 14
  • Мнения: 1 343
Преди бременноста имах случай когато по време на полов акт изпищях адски и от тогава и до сега просто се стресирам и не мога да се отпусна. Говорих с гинеколожката си тя каза че няма физическа причина да изпитвам болка ... може да се дължи на шевовете или на някоя по пикантна поза за която не съм подготвена ... Наблюдавайки се останових че проблема е в шевовете и от моята паника да не се повтори онзи кошмар отпреди две години. Просто не се отпускам достатъчно виж след две питиета проблема изчезва Wink но ти се посъветвай с лекар.

Общи условия

Активация на акаунт