Интериорен стил по аматьорски16

  • 53 840
  • 746
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 677
Богиня, аз пък помислих, че си отишла за лампи.
Гадно е това с къртенето на новото, съчувствам  Hug

Искам да попитам - защо батериите на мивките в Англия /сега и в снимките от Холандия/ са разделени на топла и студена вода? От познати знам, че е ужасно да се миеш с тези разделени батерии.

Защото си карат по старому, опитват се да си запазят традициите, колкото и да е неудобно, макар че все по-рядко се виждат вече Simple Smile
А иначе идеята е да смесиш водата в запушената мивка и да се умиеш вътре, като в леген.

# 226
  • Мнения: 644
Момичета да попитам отново. Спряхме се на Декоратор за латекс, но искам да попитам дали цветовите им схеми от кутиите съвпадат с реалният цвят? Влюбих се в два сини нюанса.

А с вратите и при нас беше голям панаир, защото в стените намерихме какви ли не чували, вестници и дори обелки от кренвирши. Майсторите се шегуваха, че ако продължим да къртим ще открием и бутилката от бира и буркана от лютеница дошъл с обелките.
Още на предния ти пост исках да отговоря, но нещо се замотах. Аз препоръчвам levis боя, за малко помещение 1л ще ти стигне. Ние боядисвахме (не лично) в наситено синьо лятната къща и мнг ми харесва. Цвета е точно този, който избрахме по каталог и боята е с много добра покривност.

# 227
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Богиня, аз пък помислих, че си отишла за лампи.
Гадно е това с къртенето на новото, съчувствам  Hug

Мерси  Hug
За лампи ходих в София. Бях като спусната от кораба-майка - всички църни мъжЕ наизлязоха да зяпат Mr. Green Обаче лампи няма. Нищо няма. Всичко е опоскано заради войната в Сирия. Няма доставки.  Sad

Сега съм замислила подъл план. Ще натоваря свекърва ми с бойната задача вместо да си грее задните частни на плажа, да вземе да се поразходи до сука и да ми купи 2 лампи по каталог, сиреч снимка. С виното се справя, би трябвало и с лампите да се оправи.

Мъка е това с ремонтите в Бг, жива мъка. Ако можех сама, всичко с двете си ръце бих правила. Поне после само на мен ще ме е яд. Сега ме е яд на всички, но най-вече на скапаните майстори, които само търсят грешки в другите, а собствените си не ги забелязват.
На вратарите всичко им било криво - стени, под, главите им... След тях минах с нивела, защото ми се струваше, че нещо не е съвсем хоризонтално. Ами да - отклонение от 4 мм. Иначе дай да къртим стени #Cussing out

Много ми харесаха тези сини врати. И като цяло май много харесвам синьото в интериора

Последна редакция: чт, 10 окт 2013, 15:03 от Приятно ми е - Богиня!

# 228
  • Мнения: 11 747
Абе те стените и подовете, че са криви - криви са. Ама да ги питаш тия майстори, кога и къде работиха на право, че чакат пак да е право? На кирливата ракета космоса ѝ пречи, ама нейсе... И у нас се наслушахме колко е криво. Аз право не съм виждала. Мъжа ми твърди, че е виждал, но не му вярвам, той е късоглед.

# 229
  • гр.София
  • Мнения: 30
Момичета, ... Ема  Party   http://prodavalnik.com/toaletka-i32825623 .

# 230
  • Мнения: 616
Mayskie, това беше първата ми идея - да търся готови врати в икеа. Обаче само 1 врата съвпада по размер. И още 3 - 4 които биха могли, но с преправяне, донаждане и прочее... А и ще ми струва доста скъпо, в момента бюджетът за кухня клони към нула  Crazy Така че ще си боядисвам. А малките рафтчета и клетчици, които остават открити ще запълня с кутии, от тях поне има нужните рамери. Надявам се в близките две седмици да се справя и ще покажа.

Майстори... днес ми слагаха винтили на радиаторите, и дори само заради това успяха да ми оплексат новия латекс... мани  ooooh!.

# 231
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Ванилия, според мен наистина боядисването е най-доброто решение. А и си зависи само от теб, не от някакви смотани майстори Twisted Evil

# 232
  • гр.София
  • Мнения: 30
Ванилия, ще стане и още как!    http://www.youtube.com/watch?v=2_nfB27o3WQ   

# 233
  • Мнения: 616
Тенкю лейдис  Heart Eyes Подкрепата е много важно нещо. Клипчетата са чуднички. Аз още се чудя за кантовете, но ще боядисвам отгоре им, и ако в последствие не държат добре ще ги сменя.
Мда, по-добре аз да си правя нещо сама, отколкото майстори...

Бай дъ уей, с каква боя мислите може да се боядисват плочки като тук http://www.youtube.com/watch?v=a-OaQfIdboE?
ПП: като чета техническата харектеристика на боро-то,(тук)то може да става и за плочките... имам 4-5 останали плочки, ще тествам и ще докладвам. Ще трябва някакъв лак отгоре, все пак кухня е - ще се маже и мие (поне зад котлоните).

Последна редакция: чт, 10 окт 2013, 23:15 от Ванилия Мадагаскарска

# 234
  • Бургас
  • Мнения: 754
Тенкю лейдис  Heart Eyes Подкрепата е много важно нещо. Клипчетата са чуднички. Аз още се чудя за кантовете, но ще боядисвам отгоре им, и ако в последствие не държат добре ще ги сменя.
Мда, по-добре аз да си правя нещо сама, отколкото майстори...

Бай дъ уей, с каква боя мислите може да се боядисват плочки като тук http://www.youtube.com/watch?v=a-OaQfIdboE?
ПП: като чета техническата харектеристика на боро-то,(тук)то може да става и за плочките... имам 4-5 останали плочки, ще тествам и ще докладвам. Ще трябва някакъв лак отгоре, все пак кухня е - ще се маже и мие (поне зад котлоните).




Аз боядисвах плочки, но в банята на вилата, първо боро и после боя на водна основа.

# 235
  • София
  • Мнения: 14 660
След голямо четене за боядисване на фаянс - 1/грунд - Бороконтакт  2/акрилна боя за фаянс 3/яхтен лак за запечатване.
Ама не съм го пробвала все още- предстои ми боядисване на баня със старите бели плочки от едно време. Другия ми вариант е фолио за баня - да режа фигурки и да лепя.

# 236
  • Мнения: 1 059
В строителен хипермаркет съм виждала боя в аерозолна опаковка,
която се води за боядисване на порцелан. Сигурно става и за плочки.
Ето я-http://junakastore.com/product/511/sprey-za-portselan-401.html

# 237
  • Варна
  • Мнения: 897
Ванилия, на мен плочките много ми харесват такива каквито са. Виж тази кухня как е реновирана и ако искаш помисли да си ги запазиш.  Peace Peace Peace Дори и плочките на пода приличат на тези в блога.

http://luluto.blogspot.com/2013/07/mission-completed-almost.html

# 238
  • Варна
  • Мнения: 4 057

Струва ми се, че вратичките не са с кант а постформинг?

Ванилия беше споменала за повредени кантове, според мен трябва да се сменят преди боята.

# 239
  • Мнения: 4 290
 Ванилия, мисля че ако боядисаш плочките ще съжаляваш, защото няма да изглеждат акато нови плочки, а като боядисани плочки. А и аз не ги виждам лош, даже много благотатни за вкарване в Почти всякакъв интериор.

Общи условия

Активация на акаунт