Какво би ви накарало да имате повече деца?

  • 3 396
  • 99
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 792
 Мен нищо нямам нужда да ме кара, живот и здраве се надявам да се случи. В момента ме спират чисто егоистични подбуди, Димана и Момчил тамън пораснаха и станаха хора, за пръв път(от 6 години), това лято си позволих да си седя, на пейка в градинката, докато те си играят, абе нека се почувствам малко свободна Laughing. Има и друго, смятам да ги изчакам да пораснат още малко, за да помагат по-активно Mr. Green.

 

# 91
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Защо някой хора се чувстват длъжни да ни убедят в това да имаме повече деца, лошо няма, но всеки решава сам за себе си, ако за вас, това не са солидни аргументи, за някой от нас са. Възхищавам се на многодетните майки, но аз на този етап не искам да бъда от тях. И ще се радвам, ако не се опитвате да ни налагате мненията си по въпроса. Все пак искате да чуете нашето становище по въпроса, но не разбрах с каква цел; за информация, или да ни убеждавате  в противното. Не го казвам с цел да засегна някой или да се разрази поредния спор, а за да се опитате да ни разберете и да проявите толерантност.

# 92
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
За съжаление не мога да си променя ЕГН-то! Твърде късно се появиха госпожиците, за да рискуваме да опитаме за МЪЖ Sad. От първия ни ден като семейство искахме поне две деца. След доста дълго чакане те най-после се появиха. Не мога да рискувам с трета бременност-татето едва не умря от притеснение втория път. Поздрави на всички смели мами!

# 93
  • Мнения: 1 383
Не ме спират нито финанси, нито законодателство, жилището ни е голямо. Не изключвам варианта за трето дете, още повече че мъжът ми и големият ми син искат. Но това означава още дълги години хаос, безсъние, липса на лично пространство, на общуване с мъжа ми, зависимост от родителите ми /защото ми помагат с децата/ , пълен отказ от реализация /за  кариера и с две деца не мога да мисля/. Не знам дали съм слаба или егоистка, но ми идва в повече. А съм на възраст, на която не мога да си позволя да чакам 10 години преди да родя отново.

# 94
  • Мнения: 11 607
Аз пък да си кажа честно - с Божията помощ,ако е волята Му - почти съм се навила за четвърто! По нататък обаче, да се стабилизираме малко във всяко отношение! И почти съм решила да е дете от Дом майка и дете, не бих се отказала ако има и някакъв недъг! Просто искам да дам щастие на едно изоставено дете и с това да му докажа,че живота не е толкова лош! А и покрай всички репортажи за изоставени и болни деца .....  Мен ме спира само времето и това да позаякнем малко! Искам още едно чуждо,което да стане НАШЕ!

Поздрави на всички познати тук!

# 95
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз пък да си кажа честно - с Божията помощ,ако е волята Му - почти съм се навила за четвърто! По нататък обаче, да се стабилизираме малко във всяко отношение! И почти съм решила да е дете от Дом майка и дете, не бих се отказала ако има и някакъв недъг! Просто искам да дам щастие на едно изоставено дете и с това да му докажа,че живота не е толкова лош! А и покрай всички репортажи за изоставени и болни деца .....  Мен ме спира само времето и това да позаякнем малко! Искам още едно чуждо,което да стане НАШЕ!

Поздрави на всички познати тук!
Заинтригувах се от твоето изказване и искам да те питам имаш ли осиновено дете? Или съм се объркала нещо? Аз също планирам сина ми ато стане на 4-5 години да си осиновим.

# 96
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ще имаме поне още едно дете  Grinning
Не ни е страх дори от предизвикателството, да са три  Grinning Ако нещата продължат да вървят така добре, няма да имаме финансова пречка и притеснение да си отглеждаме децата спокойно.

И при нас е така!

# 97
  • Мнения: 323
Цвета, въпросчето е супер.
Мога само да кажа, че никакви промени не биха били важни за мен /законови/. При нас само годините ни спират - аз съм на 29, а мъжът ми е на 52 и има вече един син на 25. Синът ни е на 6 месеца и сме решили да имаме още едно дете. Ако бяхме с 10 год по-млади бихме имали поне 3 бебока, дори 4 , ама сега няма време. Така, че на всички които имат възможност и искат - СТИСКАМ ПАЛЦИ ЗА ОЩЕ БЕБОЦИ....

# 98
  • Мнения: 3 740
Защо някой хора се чувстват длъжни да ни убедят в това да имаме повече деца, лошо няма, но всеки решава сам за себе си, ако за вас, това не са солидни аргументи, за някой от нас са. Възхищавам се на многодетните майки, но аз на този етап не искам да бъда от тях. И ще се радвам, ако не се опитвате да ни налагате мненията си по въпроса. Все пак искате да чуете нашето становище по въпроса, но не разбрах с каква цел; за информация, или да ни убеждавате в противното. Не го казвам с цел да засегна някой или да се разрази поредния спор, а за да се опитате да ни разберете и да проявите толерантност.
Всъщност, въпросът ми беше повече със социална насоченост, но както обикновено става, емоциите взеха връх.

Аз пък да си кажа честно - с Божията помощ,ако е волята Му - почти съм се навила за четвърто! По нататък обаче, да се стабилизираме малко във всяко отношение! И почти съм решила да е дете от Дом майка и дете, не бих се отказала ако има и някакъв недъг! Просто искам да дам щастие на едно изоставено дете и с това да му докажа,че живота не е толкова лош! А и покрай всички репортажи за изоставени и болни деца .....  Мен ме спира само времето и това да позаякнем малко! Искам още едно чуждо,което да стане НАШЕ!

Поздрави на всички познати тук!
Заинтригувах се от твоето изказване и искам да те питам имаш ли осиновено дете? Или съм се объркала нещо? Аз също планирам сина ми ато стане на 4-5 години да си осиновим.

Извинявай, ако не съм те разбрала, но нали не искаше синът ти да има брат или сестра заради възможните конфликти? Нещо ми се губи.

# 99
  • Мнения: 1 655
Аз чесно да ви кажа от сега съм решила че искам 3 дечица!
Първо мъжа ми беше казал че ще са само 2 но като забременях така се е вдетенил че каза че ще си имаме 3 та дори 4!
Аз за 4 ще се замисля!
Времето ще покаже!!! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт