Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 7 фев. 2006, 16:13 ч.

Стерилизирате ли на всяко ядене?

• 5 590
  • 29
  •   1
Отговори
  • Sofia
Здравейте!!! Ние сме на смесено хранене. Бебка не иска да су4е  Sad, затова се изцеждам с помпата и и давам от шише. В друго шише приготвям АМ. След всяко ядене плакна с топла вода и  слагам вси4ко в стерилизатора.
Въпросът ми е нужно ли е да се стерилизират шишетата и помпата след всяко ядене? newsm78  Защото някъде про4етах, 4е се стерилизира 1 път на ден.
Хайде помагайте на една новоизлюпена мама Praynig Praynig Praynig

# 1
Аз лично стерилизирах шишетата от мляко след всяко хранене, до 1 г. Така смятах за правилно.
Не ми е представлявало никаква трудност, само ги слагах в стерилизатора.
Когато захраних чинийките и лъжичките не съм стерилизирала, но те не са съдържали мляко и им беше достатъчно миене с гореща вода.
Изборът е твой!

# 2
Аз стерилизирах след всяко хранене.

# 3
Аз стерилизирам веднъж на ден,а след хранене измивам шишето с гореща вода.

# 4
Все още стерилизирам шишетата от мляко след всяко хранене.
Купичките и лъжичките и аз само ги измивам и стерилизирам веднъж седмично.
Мисля, че бебчето ти е много малко да минеш на стерилизация веднъж на ден.

# 5
  • Бургас
След хранене мия с гореща вода и детски сапун. Стерилизирах веднъж на ден, а вече на 2 дни.

# 6
  • София
Мляко съм давала само от стерилизирано шише (предварително измито с препарат за миене, не само изплакнато). Помпата също стерилизирах след всяко цедене.

# 7
  • Варна
Стерилизирах до шест месеца,когато малкият започна да пълзи и всичко, което намереше пъхаше в устата, оттогава мия с гореща вода и веро.

# 8
  • Sofia
Супер сте  bouquet Благодаря за свткави4ната реакция!!! Ще си продължавам както досега  адаже ще запо4на да ги и мия преди стерилизация.

# 9
Изобщо не съм се вманиячавала да стерилизирам. Един път на 2-3 седмици и това беше. Сега съвсем не стерилизирам. Против съм прекалената стерилиззация.

# 10
Досега не съм давала мляко от нестерилизирано шише. Имам стерилизатор за микровълнова и ми е супер удобен!
От три дни захранвам. Не стерилизирам лъжичката и купичката, само ги плакна хубаво с вряла вода.

# 11
  • Magrathea
На тази възраст,пък и доста след това(почти до 1 година), всяко шише за хранене беше стерилизирано.
Стерилизирах наистина веднъж на ден, но имах достатъчно шишета и не ми се налагаше да повтарям през деня.
За миенето преди стерилизация- никога не съм го пропускала Naughty

# 12
Santa, аз стерилизирах само до 5.5 месеца. До тогава бях донор на кърма и ме задължаваха. След това престанах. Щом сте на смесено мисля не е необходимо - с АМ ти внасяш някакви бактерии, с които организма на бебо се справя, така че .....  май с веднъж на ден е О.К. newsm10

# 13
  • Варна
Не мисля, че е необходимо да се стерилизира след ВСЯКО хранене. Все пак детето няма да живее в стерилна среда, нали?
Аз само измивам шишетата и бибите с четка и топла вода. Стерилизирам ги един път дневно и смятам да е така до 1 годинка.
Wink

# 14
Причината аз да стерилизирам след всяко хранене е, защото знам, че бактериите се развиват най-бързо в мляко. Затова за моето дете не пропуснах хранене без стерилизация.
Никой не говори за стерилна среда, аз дори не гладех  Laughing

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт