ами като не ще зеленч. пюрета?

  • 1 074
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 356
И моя дзвер нещо не одобрява зеленчуковите от 10-на дни.(не че яде много видове)
Смесвах ,сменях ,с 300 зора я изял 1/3 от това,което трябва,я не.
Май наистина е период.

# 16
  • Мнения: 2 531
Бе какъв е тоя период вече месец?!? Иначе отначало хаваше, но сега Sick Може пък заради забките/доста я мъчат/ да е по капризна, иначе млякото в пюрето не помага! Направо и се гади и на повръщане я избива!Да не говорим че не виждам и как ще я отбия, щото плюе неистово биберона от шишето!
 renci   не можеш да започнеш кухня преди да си захранила! Аз може да се каже че съм захранила, т.е. давала съм и жълтък и месце , малко доста ограничено  количество/ в предвид отказа и/. Нашта кухня е много вкусна, с подправки , манджите са им като на големите! Ша видим сега ще мина на 1 пюре пък ще си покаже!

# 17
  • Мнения: 445
И ние бяхме същите. Не харесваше нито моите, нито купешките зеленчукови пюрета. Записах го на кухня като стана на 7 месеца и оттогава съм много доволна - папка и наддава добре. Така че, давай смело. Някои бебета от по-малки са записани на кухня.

# 18
  • Мнения: 7 640
аз се примирих за момента- колкото изяде, останалото- АМ. Дано да е период, з-то много се изнервям. Установих, че като не добавям АМ, а вода, го яде повече. Всяко дете е различно, добре, че поне двете не са ми злояди Praynig

# 19
  • София
  • Мнения: 3 677
И моя в началото не искаше зеленчуковото- лъжех го като го слагах половината в шишето и първо него давах да свикне с вкуса- щом пуска всичко пие newsm78
Така - сега ако нещо не съм го догодила - защото аз му ги правя- само първите лъжички се мръщи- после- ам на бебето , ам на мама и така...

# 20
  • Мнения: 983
Аз въведох първо плодовото пюре. Но след това трудно прояде зеленчуковото. Кашите и плодовите пюрета и мойта много ги харесва, защото са сладки, докато зеленчуковите/купешките/ имат ужасен вкус.
Аз към купеното зеленчуково прибавям домашно сварена и пасирана тиква, понеже е естествено сладка, и така ги яде.

# 21
  • Мнения: 27 524
Мисля,че е малко въпрос на навик.Ще свикне.И моят не ги искаше изобщо,но след 2-3 дни хапна 2-3 лъжички,след няколко дни 5-6 и сега вече си изяжда по едно малко бурканче.Гледай да са гладки,да няма бучки или да е прекалено гъсто и лепкаво,бебетата се гнусят от това.Може малко водичка с АМ или кърма,както са ти предложили другите мами.Предлагай редовно,ще свикне.Мисля...не е задължително... Grinning

# 22
  • Мнения: 884
Пробвайте пъщарнак ,много сладък коренов зеленчук- много лесно се приготвя и добавен към всякакви зеленчукови пюрета ги прави сладки и вкусни за бебо!
Има го навсякъде по пазарите прилича на дебел жълт морков(за който не го е чувал Simple Smile )

# 23
  • Мнения: 3 356
Пробвахме пъщърнак-направи една физионоооомия,като че ли киселяк някакъв му давам.

# 24
  • Мнения: 884
Ако приемаш съвет: пробвай пове4е от 1-2 пъти преди да се убедиш,че наистина не харесва нещо.Моя прави такива физиономии на абсолютно всяка нова храна,но след 2-3 път яде и се сърди,че не е достатъчно бързо  Joy

# 25
  • Мнения: 7 803
мда преz шише го яде с АМ иначе са викове и крясъци
после ще се борим беz АМ и с лъжичка

Общи условия

Активация на акаунт