Кога се затвори фонтанелата на вашето бебче?

  • 1 045
  • 16
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Бебчо скоро ще навърши 9 месеца, а фонтанелата му се е затворила съвсем малко. В книгите пише, че това става между 8-мия и 18-тия месец, ама все пак имам някакви притеснения.
Педито каза, че сина ми сигурно ще бъде с "голяма глава" ?????????? Че колко голяма ще е?  Thinking

Споделете моля, вашите наблюдения.
 

# 1
  • Мнения: 7 430
Мога да те успокоя, че на моя малък мъж от скоро взе да се смалява - мисля си, че до година и половина нацяло ще изчезне Wink

# 2
  • Мнения: 1 370
Аз също съм чувала, че напълно се затрваря до 18 месеца. На моят син, се затвори миналата седмица. Той е на 17 месеца и 2 седмици. Много ти е малко бебчето, за да се притесняваш за това.  Hug

# 3
  • Мнения: 445
И нашата още не се е затворила напълно. Но до 18 месеца имаме време. Не се притеснявай излишно.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 389
На 20 месеца.

# 5
  • Мнения: 14 133
Към 18-ти месец.Така, че-спокойно.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 6 914
Нашата още не се е затворила

# 7
  • Мнения: 371
И нашата още е отворена! Питах педиатърката, каза че няма проблеми. Ще чакаме!!! Hug

# 8
  • Мнения: 4 406
и нашата още се напипва, макар че е съвсем малка- колкото половин нокът.

# 9
  • София
  • Мнения: 212
На моят бебчо сравнително бързичко му се затваря и въпреки че сме още малки му е някъде около монета от 50ст. голяма.
Мисля,че не трябва да се притесняваш,защото при всяко бебче си е различно,както зъбките,сядането,прохождането... baby_neutral

# 10
  • Мнения: 827
 На Дани му се затвори напълно някъде към 11-12 месец. Даже ни казаха да спираме с Вигантола. Но щом казват педиатрите докъм 18 месец, значи няма за какво да се притесняваш.

# 11
  • Мнения: 144
Все още не се е затворила съвсем, а сме на 19 м. Всичко е индивидуално и наистина все още нямаш повод за притеснение.

# 12
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ами нашата се затвори окончателно на 6м. според педито. Тогава и спряхме приема на витамин Д

# 13
  • Мнения: 5 183
Доста след първия рожден ден. Не помня то4но, но някъде към 18-тия месец може да е било. В интерес на истината големи4ка му е главата  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 730
И нашата е доста отворена,но педито каза,че няма проблем и аз спрях да се притистискам Peace

Общи условия

Активация на акаунт