Ами... и аз като вас - искам бебе.

  • 1 106
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте, мили дами! Прегледах доста пуснати вече теми във форума, но реших да споделя и своята "драма". На 22 години съм,а мъжът ми на 30. От около... 9-10 месеца правим опити за бебе, но... цЪ. През март ходих на гинеколог и ми казаха, че при мен няма никакъв проблем. Нямам представа защо не се получава, мъжът ми започна да се притеснява от евентуален проблем от негова страна... главният ми въпрос е - имате ли представа къде в София би могъл да си направи нужните изследвания, за да установим дали всичко е наред и съответно колко струва въпросното "удоволствие". Другият ми въпрос е следният - мъжът ми има разширени вени и преди ден-два ми каза, че е възможно и това да представлява пречка по пътя за създаването на така мечтаното бебче. Аз наистина не съм запозната и ще бъда благодарна ако получа нужните отговори. Поздрави, Л.

# 1
  • Мнения: 379
Дано проблема не е при теб, макар че в България е по-лесно със стерилитета при жената, отколкото с мъжкия фактор. Гинеколога може да твърди убедено, че проблема не е в теб, само ако:1. хормоните са в ред, 2. Цветната снимка показва незапушени маточни тръби 3. Налице е овулация и нямаш поликистозни яйчници. 4. Липса на влагалищни инфекции, причинени от хламидии, мико и уреаплазми Това проверихте ли го? При мъжа се прави спермограма, като се изследва подвижността и характеристиката на сперматозоидите. Според мен пробвайте още половин година, засичай си овулацията, обикновено настъпва в средата на цикъла. Начините да я мериш са с тестове за овулация, с термометър в дупето или по методите на цервикалната слуз. Правете активно секс в периодите на овулация. Ако не стане посетете клиника за репродуктивни проблеми и без паника. Много сме двойките с подобни проблеми, то напоследък е като някаква епидемия направо...Аз съм със запушени тръби и ми предстои ин витро.  Hug

# 2
  • Мнения: 7
Много ти благодаря. Отговорът ти беше много изчерпателен, наистина. Може би наистина е "масов проблем", но около мен постоянно се раждат бебенца и започвам да си мисля " дали пък наистина нещо на нас не ни е не наред"... Желая ти успех! Проздрави!

# 3
# 4
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Пожелавам Ви скоро да се случат нещата !  bouquet

# 5
  • Мнения: 219
Другият ми въпрос е следният - мъжът ми има разширени вени и преди ден-два ми каза, че е възможно и това да представлява пречка по пътя за създаването на така мечтаното бебче. Аз наистина не съм запозната и ще бъда благодарна ако получа нужните отговори. Поздрави, Л.

Не уточняваш къде има разширени вени. Ако е на тестисите (варикоцеле) може това да е проблема при вас, за да не става бебето.

# 6
  • Мнения: 379
Според мен не трябва да гадаете, а да пробвате още малко в дните около овулация и да направите изследванията, за които споменах. Да, най-добре е да се посети клиника по Репродуктивни проблеми. Понякога дори всичко да е наред, бебето не става, заради стрес.  Tired А иначе разширените вени понякога са следствие от проблем с един от хормоните, но не си спомням кой, заради него венозната стена истънявала.

Общи условия

Активация на акаунт