обезщетение за трудова безработица

  • 807
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте, извинямам се ако тук не е мястото за моя въпрос, но ще бъда благодарна око някой ми отговори,тъй като съм притеснена.
Съпруга ми от 14.10.2013г. ще бъде вече без работа и договорът ще бъде прекратен по взаимно съгласие.Той е работил във фирмата от 10 години (ако има значение) и е осигуряван на 950 лева.
Въпроса ми е колко ще бъде горе-долу паричното му обезщетение от НОИ и за колко месеца?
Много ще съм благодарна ако някой има информация и ми отговори.

# 1
  • Мнения: 14
Говори със счетоводител.

# 2
  • Мнения: 1
Здравейте,моля Ви да ми обясните ,ако знаете дали синът ми има право да се запише в "БЕЗРАБОТИЦАТА" завършил е училище през месец май 2013г.Има ли право???

# 3
  • Мнения: 18 680
Здравейте, извинямам се ако тук не е мястото за моя въпрос, но ще бъда благодарна око някой ми отговори,тъй като съм притеснена.
Съпруга ми от 14.10.2013г. ще бъде вече без работа и договорът ще бъде прекратен по взаимно съгласие.Той е работил във фирмата от 10 години (ако има значение) и е осигуряван на 950 лева.
Въпроса ми е колко ще бъде горе-долу паричното му обезщетение от НОИ и за колко месеца?
Много ще съм благодарна ако някой има информация и ми отговори.

Това, което на мен ми бяха обяснили, при всички случаи е по-добре все пак счетоводител да обясни:
Ако е 10 години и 1 ден примерно, или повече), ще получава обезщетение за 9 месеца. Ако е 10 години без малко - за 8 месеца. За точно 10 години мисля, че също ще е 8 месеца. Ако е осигуряван на 950 лв., се взима дневното брутно възнаграждение от тези 950 лв., (примерно 950/22 работни дни), от него се взимат 60% и се получават дневното му обезщетение като безработен. Умножава се след това по работните дни от всеки конкретен месец, затова варира. Но не съм сигурна за това взаимно съгласие, какво са се разбрали в споразумението.

# 4
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Здравейте, извинямам се ако тук не е мястото за моя въпрос, но ще бъда благодарна око някой ми отговори,тъй като съм притеснена.
Съпруга ми от 14.10.2013г. ще бъде вече без работа и договорът ще бъде прекратен по взаимно съгласие.Той е работил във фирмата от 10 години (ако има значение) и е осигуряван на 950 лева.
Въпроса ми е колко ще бъде горе-долу паричното му обезщетение от НОИ и за колко месеца?
Много ще съм благодарна ако някой има информация и ми отговори.

Това, което на мен ми бяха обяснили, при всички случаи е по-добре все пак счетоводител да обясни:
Ако е 10 години и 1 ден примерно, или повече), ще получава обезщетение за 9 месеца. Ако е 10 години без малко - за 8 месеца. За точно 10 години мисля, че също ще е 8 месеца. Ако е осигуряван на 950 лв., се взима дневното брутно възнаграждение от тези 950 лв., (примерно 950/22 работни дни), от него се взимат 60% и се получават дневното му обезщетение като безработен. Умножава се след това по работните дни от всеки конкретен месец, затова варира. Но не съм сигурна за това взаимно съгласие, какво са се разбрали в споразумението.

Щом е по взаимно съгласие, няма да е 60%, а минимума, който не знам колко беше.

# 5
  • Мнения: 3 867
По взаимно съгласие е 7,20лв. на работен ден за 4 месеца. Ако го съкратят ще взима мисля 80% от това, на което са го осигурявали за 8 месеца.
Мен лично преди време ме съкратиха /по моя молба/ по чл.222, ал.1 от КД - намаляне обема на работа. Взимах 80% от осигуровките.

# 6
  • Мнения: 4 120
Щом е по взаимно е минимум-7,20 лв на ден. По-добре да не го използва сега, само да се регистрира в Бюро по труда в 7 дневен срок, а за обезщетението има срок 3 месеца да подаде документи.

# 7
  • Мнения: 18 680
Опс, то питането е отпреди 2 седмици, може вече и да не е актуално. За другото питане въобще никаква представа си нямам. Някаква програма е сигурно "Безработицата". Би трябвало да има инфо в Бюрото по труда.

Общи условия

Активация на акаунт