Обща тема-говорилник за детски градини в Пловдив 2

  • 24 890
  • 262
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46
Доколкото съм запозната, в нашата градина следобедният сън е от 13:00 или 13:30 ч. до 15:30 ч., което пък на моята поспалана хич не ѝ е достатъчно, но, разбира се - различни деца, различни навици и предпочитания.

# 31
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 820
От "подготовка за сън" до фактическия сън си минава време Simple Smile там влиза изпишкване на всички деца преди лягане, миене, събличане на дрехи, обличане на пижами... и после същото в обратен ред след ставане от сън.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Май освен да спят и ядат, и да се подготвят за тези две неща, друго не правят кой знае какво Simple Smile)))

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 746
От "подготовка за сън" до фактическия сън си минава време Simple Smile там влиза изпишкване на всички деца преди лягане, миене, събличане на дрехи, обличане на пижами...

А и докато заспят. Като легнат в леглата, г-жите ги укротяват да не говорят Simple Smile Докато се постигне пълна тишина, пак минава време Wink

Май освен да спят и ядат, и да се подготвят за тези две неща, друго не правят кой знае какво Simple Smile)))

Ааааа, аз не съм съгласна. Правят, правят.  Peace

# 34
  • Мнения: 116
От "подготовка за сън" до фактическия сън си минава време Simple Smile там влиза изпишкване на всички деца преди лягане, миене, събличане на дрехи, обличане на пижами... и после същото в обратен ред след ставане от сън.

В 12,10 цялата подготовка е минала и всички са в леглата! И трябва да стоят в леглата до 15,30.
Хич, ама хич не ми изглежда нормално!

Май освен да спят и ядат, и да се подготвят за тези две неща, друго не правят кой знае какво Simple Smile)))
Точно това исках да кажа...

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Абе, като им гледам графиците, май им се събира около 2 часа игра и занимания на ден, другото е спане и хранене...Преди обяд имат 1 час игра и следобеда , ако отидеш да си го вземеш по-рано, може и само с този час да си остане.

# 36
  • Мнения: 46
От "подготовка за сън" до фактическия сън си минава време Simple Smile там влиза изпишкване на всички деца преди лягане, миене, събличане на дрехи, обличане на пижами... и после същото в обратен ред след ставане от сън.

В 12,10 цялата подготовка е минала и всички са в леглата! И трябва да стоят в леглата до 15,30.
Хич, ама хич не ми изглежда нормално!

Това и да го видя, няма да го повярвам  Peace.

# 37
  • Мнения: 116
От "подготовка за сън" до фактическия сън си минава време Simple Smile там влиза изпишкване на всички деца преди лягане, миене, събличане на дрехи, обличане на пижами... и после същото в обратен ред след ставане от сън.

В 12,10 цялата подготовка е минала и всички са в леглата! И трябва да стоят в леглата до 15,30.
Хич, ама хич не ми изглежда нормално!

Това и да го видя, няма да го повярвам  Peace.
 

И аз нямаше, ако не го видях с очите си няколко път, защото се налагаше да взимам детето си на обяд.
Пътя към входа минава покрай една от спалните и през прозореца се вижда как всички са по леглата и шават в тишина... В 12,10! Децата в тази спалня сега са 4та група и някои сигурно си шават до 15,30...
Дъщеря ми всеки път ме чака на столче отстрани в този час, защото другите са си легнали...

# 38
  • Мнения: 2 382
Утре работен ден ли е за детските градини?
Нали са към МО Thinking.
Дано някой прочете това в този късен час.

# 39
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Да, специално попитах днес, че и моето е предучилищна.

# 40
  • Мнения: 2 382
Много благодаря  bouquet!

# 41
  • Мнения: X
Досега не се бях замислила точно колко често ядат в градината ... затова се чудех малкия като го питам ядете ли си яденето в градинката и той ми вика "много ядем"  Laughing Определено го няма здравословния 4 часов интервал между двете основни хранения, а като се сложи и междинната закуска  Rolling Eyes 

# 42
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 820
Моите деца не издържат по 4 часа в никой случай. А здравословният интервал всъщност не е толкова здравословен, препоръчва се обратното, ядене често и по малко, за малки и големи.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
Моят син закусва у нас в 7, после 8:45 градината пак яде, после в 10, после обядва, следобедната закуска, и като се прибере - пак е гладен. И е слаб, та гърчав. Няма глисти. И всичко си изяжда, често и допълнително иска.

# 44
  • Мнения: X
Моят син, доскоро гледан в къщи, обича да става рано и сигурно оттам около 4 часа пауза между основните хранения с междинна закуска плод ми беше много удобна. Става в 6 и малко след това пие шейк с кисело мляко, вода и банан (аз пия кафе да се събудя Simple Smile ), в 7:30-8:00 закусва твърда храна, в 10:00 плодове/ сок, в 12:00 обед,  после сън ( в къщи беше 3 часа, но в градината май спи по-малко понеже като се прибере бързо му се приспива), в 16:00 следобедна закуска и в 19:30 вечеря. Доскоро беше с година по-голям на ръст и тегло от възрастта си, но това според мен е до ген, но след като започна градина при цялото това ядене, от което не знам дали успяват да огладнеят и изядат всичко, свали 1 кг, аз тъкмо преди да започне се чудех дали не го прехранвам в къщи и започнах да чета по книгите какво да е менюто, никога в къщи не съм успявал да дам на обед 3 яденета и не съм давала плод за десерт след закуската и обеда, плодовете винаги са нбили междинни. Идеята ми беше че при нас заложената в теорията пауза от 4 е ОК,с междинна закуска плод сутрин.

Общи условия

Активация на акаунт