Проблем със стомаха - диария

  • 1 835
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте мами,един татко има нужда от помощ.
След прием на антибиотик "Далацин Ц 300"(наложи се да го пия заради една киста) преди около 2 месеца започна диария,която в началото беше след всяко хранене.Успоредно с него пиех и пробиотик без никакво подобрение.След "Далацин-а" се наложи мускулно да приема "Терцеф" - 5 дни(заради гнойна ангина).Диарията не спираше,както и проблемите с гърлото,което наложи прием на АБ "Оспамокс" + често пръскане с "Орофар"(доколкото ми е известно и той съдържа АБ).Резултата е над 2 месеца с диария,като от над месец пия пробиотик "Лакто 4 ВИП" 3 пъти дневно по 1 капсула.В началото не спазвах диета и не пиех пробиотици и изхожданията ми бяха направо воднисти.От 3 седмици не са били такива,а по скоро кашави или смесени(едновременно твърди и кашави) в повечето случаи със светло жълто-кафяв цвят и по 1-2 пъти на ден.Болки в коремната област съм имал само веднъж,след прием на развален сок.На няколко пъти имам подобрение,в смисъл до нормално изхождане,като последния път 3 дни се изхождах нормално.От два дни пак съм с разстройство,не е воднисто не е необяснимо защо пак се завръща,при положение,че не спирам пробиотиците и спазвам диета.Пропуснах да отбележа,че кръв съм имал 3 пъти в изпражненията само когато се нормализират т.е. станат твърди.Предполагам е от обострянето на хемороидите.Не ям пържено,мазно,цитрусови плодове,не пуша и в момента не пия алкохол и газирано.Приемам сирене,домашно кисело мляко,кашкавал,банани,печено месо,варени яйца.Отслабнал съм около 6 кг. през това време.Напоследък имам неприятен метален вкус във устата.Нямам киселини,газове и болки. Джипи-то ми каза,че е дисбактериоза. Толкова ли е упорита тази дисбактериоза и бъркам ли някъде с диетата? Освен пробиотик друго трябва ли да приемам.Може ли някой да сподели опит или да ми помогне? Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 624
И на мен ми изглежда на дисбактериоза в следствие на силните медикаменти.
Трябва да се овладее по-бързо това състояние, защото пречи на витамините и минералите да се усвояват; лошото храносмилане и интензивната дейност на патогенните микроорганизми дразнят чревната лигавица, като поддържат нейното хронично възпаление и предизвикват нарушение на обмяна на веществата в целия организъм.
По принцип за около месец може да се нормализира микрофлората на стомашно-чревния тракт.
Ще ти дам насоки на лс.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 996
И на мен ми изглежда на дисбактериоза в следствие на силните медикаменти.
Трябва да се овладее по-бързо това състояние, защото пречи на витамините и минералите да се усвояват; лошото храносмилане и интензивната дейност на патогенните микроорганизми дразнят чревната лигавица, като поддържат нейното хронично възпаление и предизвикват нарушение на обмяна на веществата в целия организъм.
По принцип за около месец може да се нормализира микрофлората на стомашно-чревния тракт.
Ще ти дам насоки на лс.

Може ли да помоля за насоки и на мен на ЛС ?

Общи условия

Активация на акаунт