Климент или Борис

  • 6 382
  • 88
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте, началото на март очаквам момченце, първоначално имахме идея ако е момче да е Георги на дядовците, но впоследствие решихме да не кръщаваме на никой. Моето предложение е Борис, а на бащата Климент. Интересно ми е как се възприемат тези имена, особено Климент и имате ли идеи за галено на това име.  Hug

# 1
  • Мнения: 4 569
Пусни анкета.

Климент ми е прекалено архаично. По-подхожда на старец да се казва така, не на малко дете.
Борис е много масово напоследък.

От двете съм за Борис, но бих избрала трето.

# 2
  • Мнения: 8 890
Борис категорично.
Харесвам много Климентина, но Климент /милостив/ по-трудно го възприемам.
Не ми се мисли много и не мога да преценя в коя седмица си, но до началото на март са 4 пълни месеца. Може да се окаже, че чакаш момиченце.

# 3
  • Мнения: 16
ами уж със сигурност казаха, че ще е момче и затова от сега искам да изберем име. Аз Климент не го харесвам особено, но таткото друго име не е предложил, само това казва, че му харесва... Да се надяваме, че докато родя ще дойдат и нови идеи.

# 4
  • Мнения: 2 216
Борис категорично.
Харесвам много Климентина, но Климент /милостив/ по-трудно го възприемам.
Това е моето мнение

# 5
  • Sf
  • Мнения: 978
Климент. Или Георги. Или трето.
Борис - не.

# 6
  • София
  • Мнения: 8 636
Климент ми звучи някак твърде попско  Rolling Eyes
Борис не го харесвам.
От онези "царските", харесвам Калоян, Маламир, Иван-Асен.
Преди няколко месеца с половинката си говорихме за имена и той съвсем сериозно ми предложи Софроний  Joy Щях да падна.

# 7
  • Мнения: 198
Борис  Peace Дъщеря ми има приятелче Климент, страхотен сладур  Heart Eyes, но за името - баба му го нарича Клими...не ми харесва никак.

# 8
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Нито едно от двете. Всъщност имената не са лоши, но Климент и на мен ми е леко старо, плюс че имаме село с това име в нашия район и някак трудно го възприемам като име на човек. Борис го харесвах много, но напослеък едно че стана масово, друго че го свързвам с негативни емоции покрай някои неща и някак спрях да го харесвам.

# 9
  • Мнения: 5 230
От двете Борис.Климент защо да не е Константин,Калоян ? Не ми харесва,иначе.

# 10
  • София
  • Мнения: 44 024
Климент - много го харесвам Simple Smile и го свързвам с прекрасен човек, може би за това и ми е така любимо.
Борис ми е безлично, много често срещано и това Боби дето са всички Борис, Борислав, Богдан, Боян, Боряна, Борислава и още един куп имена, много ми е писнало, пред Борис бих предпочела Георги.

# 11
  • Мнения: 15 379
Климент звучи праисторическо и не ми допада.

Борис - името е разкошно, свързвам го все с приятели мъжкари, но толкова масово стана, че не бих го избрала. Гласувах за "друго".

# 12
  • Мнения: 63
Изберете си още няколко имена, разрови се, виж значенията им и изберете заедно едно и също име.

# 13
  • Мнения: 16
Изберете си още няколко имена, разрови се, виж значенията им и изберете заедно едно и също име.

е, това звучи много лесно, но на практика е трудно, аз каквото и да предложа не му харесва, само Климент иска Simple Smile)))))

# 14
  • Мнения: 8 890
е, това звучи много лесно, но на практика е трудно, аз каквото и да предложа не му харесва, само Климент иска Simple Smile)))))
Защо?

Общи условия

Активация на акаунт