133 СОУ, 20 ОУ, 21 СОУ или Италиански лицей - мнения

  • 21 008
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,
синът ми е подготвителна група и другата година му (ни) предстои започване на 1-ви клас. Моля, споделете мнения за някое от горните училища (това, от което имате преки впечатления). Обръщам се най-вече към майките, чиито деца 2014 г. завършват 4-ти клас, тъй като основно ме интересуват преподавателите, които ще поемат 1-ви клас през септември 2014 г. Интересува ме, разбира се, и всичко останало - база, учебна програма, натовареност и .... всичко, което ви е направило впечатление по време на обучението на детето ви в съответното училище.

Предвариетлно благодаря!

# 1
  • Мнения: 122
Aз съм също с кандидат първокласничка. Много теми изчетох, рових се, разговарях с родители и в крайна сметка мисля че НУКК е номер едно училище в България от 1 до 4 клас. На второ място ще кандидатстваме в 133 - също е супер, въпреки противоречивите отзиви. За 20 и 21 нищо не съм проверявала и не мога да ви кажа. Ако решите да кандидатствате в НУКК, отворила съм отделна тема...пишете там, за да се подкрепяме.

# 2
  • Мнения: 4
Здравейте,

благодаря за споделеното мнение.

В НУКК задължително ще кандидатстваме и вече се готвим.

За 133, изчетох доста мнения, но инфото е доста старичко. Моля, в случай че имате информация за преподавателите, които ще водят 1-ви клас през 2014 г., споделете. Аз прочетох добри отзиви за г-жа Емилия Стефанова, която по мои изчисления ще  води випуска на нашите деца. Има и положителни становища за г-жа Красимира Дойчева, но не зная кой клас води тази година.
За съжаление и за двете преподавателки нямаше агрументи (поне аз не открих) защо са харесвани.

Моля, пишете и аргументи в подкрепа на ЗА и ПРОТИВ дадено училище или преподавател (все пак всички имаме различни изисквания  Laughing ).

# 3
  • Мнения: 229
Здравейте! Синът ми е в четвърти клас в 21 СОУ. Учителката е прекрасен човек и много добър преподавател. Мога да кажа само добри неща за нея. Безкрайно съм и благодарна. Казва се Петя Крачунова. Искрено я препоръчвам като учител.

# 4
  • София
  • Мнения: 45
Здравейте дами, и аз прочетох доста и се записвам да следя темата. Дано повече мами от 4ти клас се включат със свежи коментари, за което им благодаря предварително   bouquet

# 5
  • Мнения: 122
В продължение на казаното от анасон, някой може ли да даде отзиви за педагозите, които ще поемат първи клас 2014 г. в НУКК, а именно - Диана Крушкина, Снежина Пешева и Мариана Павлова. Благодаря предварително!

# 6
  • София
  • Мнения: 723
здравейте,
като майка, която миналата година беше изправена пред същата дилема мога да споделя следното:

при нас изборът беше между 73-то, 20-то и НУКК.
Като реално може да бъдат сравнявани 20 и 73 - и двете са и изключително силно ниво на немски език, и двете с много добри показатели в резултатите си, разликата основно идва от това, че 20-то е основно до 7 ми клас и няма големи ученици, за разлика от 73-то. Но вие не се интресувате от 73-то, така че ще кажа защо избрах 20-то пред НУКК.

Моите проучвания ( включително след разговори с родители на деца в по-горен курс на Лицея) сочат, че е училището е много добро, но само до 4-ти клас, след това нещата се променят и всичко зависи какво всъщност искате за детето.

При 20-то нещата са -много добро до 7 клас включително. Резултатите от външното оценяване за 7-ми клас за тази година - 6-то място ( като три от местата преди това са за частни училища).
А класът, който е водила нашата г-жа ( завършилите 4-ти клас 2013г.) е първи в страната по външно оценяване за 4-ти клас - купата е в стаята и децата трябва да я пазят, докато я предадат на класа, който ще спечели 2014г.
Изключително силно застъпено преподаване по немски/френски език - първи клас - 13 часа седмично, разпределени 3 часа сутрин, и по 20 часа всеки ден следобед, поради което и занималнята е абсолютно задължително. Втори клас - 14 часа седмично. Лятото има езикови лагери, включително в Австрия, организирани от училището. Недостатък е, че поради липса на достатъчно стаи - 3 и 4-ти клас нямат място за занималня ( има сборна) и ходят обикновено в частна. Часовете спадат на 8 часа седмично и така до 7-ми клас. Но нивото е много високо. 

Базата - определено НУКК има по-добра база, но там е строено с мисълта за "галениците" на социализма - за надарените деца, и не само....и действително нещата са правени със замах - огромен двор, чист въздух, много се набляга на изкуствата и тн., наистина останалите училища може само да мечтаят за такава база.
Базата на 20- училището е малко, сградата е паметник на културата, но има всичко необходимо: стаите са сравнително обновени, два физкултурни салона, единият за малките, другият за големите.  Малките са отделени от големите, разминават им се и часовете, така че със сигурност да не се засичат. Имат стол - по менюто храната изглежда добре, но синът ми не яде всичко и казва, че не му харесва особено.     

Така, че трябва да прецените по-скоро какво точно искате за детето и какво ще правите след 4-ти клас. Промяната не винаги се отразява добре на децата.


успех, защото знам, че изборът въобще не е лесен  Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 45
Благодаря ти, Pouh! Ние сме се насочили към 133-то, тъй като ни е най-удобно.
Дали има някой с четвъртокласник в момента там?

# 8
  • до Него
  • Мнения: 91
дъщеря ми учи в НУКК -първи клас. Много, много и харесва. Не знам какво търсите за детето. Ако е сериозно обучение-това не е мястото. Но ако искате детето ви да расте със самочувствие, общително, наперено ...това е мястото. За три месеца моята дъщеря много се промени, вече не е срамежлива, толкова кротка , плаха.... Почти всички в класа са с телефони, вече разбира не просто как да си служи с телефон, но има предпочитания към марка, модел....приложения...промяната е голяма при нас, но може би зависи преди това какво е било детето, какви са били интересите му.

# 9
  • Мнения: 1 114
Pouh, детето ти е било прието в НУКК и сте избрали 20-то,или не е било прието и сте се спрели на 20-то?
Почти всички в класа са с телефони, вече разбира не просто как да си служи с телефон, но има предпочитания към марка, модел....приложения...промяната е голяма при нас, но може би зависи преди това какво е било детето, какви са били интересите му.
Това като плюс ли го изтъквате???

Последна редакция: сб, 23 ное 2013, 16:09 от chovecheto

# 10
  • Мнения: 211
Съжалявам, че ще попаря очакванията на някои майки за НУКК, но не мога да се сдържа и да не се аргументирам, защо?!

За да не звуча твърде негативно ще започна с позитивните страни на у-щето: много добра учебна база, осигурен транспорт и пропусквателен режим.

До тук с плюсовете, а сега минусите:
- Детето ви ще положи много усилия да се подготви (това, разбира се, не е лошо, защото ще развие лог.му мисъл), защото там не се влиза лесно - цедката е голяма, но само за обикновените деца, за привилигированите (т.е. за децата на силните на деня)- не е! Ако случайно минете ситото, ще попаднете в клас с 28 деца. Поне половината на известни и заможни родители. И...започва парадът на суетата - коли, телефони (разбира се последен модел айфони), таблети и прочее, кой от кой родител по-по-най. Ако детето ви е будно, ще се сдуха от средата, защото там се толерират само децата на привилигированите, независимо от техния потенциал!
- Обучението не е напълно безплатно - на мес.база плащате по около 200 лв.за храна, охрана и транспорт. Можете да сметнете, колко е това на година. Но, не е всичко, допълнително са спортни занимания, допълнителен английски и т.н.
 - Занималнята не е занималня в общоприетият смисъл на думата. В един момент ще ви се налага да избирате дали детето ви да ходи на спорт, на английски или да се подготвя за сл.ден, е, това последното може и да го направите в къщи, когато детето се прибере около 18 ч.вечерта, а е станало в 6 сутринта, но, все пак учи в НУКК.

Като родител на бивш ученик, минал ситото на това училище и щастливо отписан от там, бих могла да разгърна надълго темата, но мисля да ви го спестя. В заключение ще кажа, че ако преглътнете гореописаното, сериозно проучете отзивите за самите преподаватели, които ще поемат вашия випуск. В интерес на истината, аз също щях някакси да преживея изброените по-горе негативни страни на обучението в НУКК, но не можах да преживея отношението на класната, която ни се падна - тук просто оставам безмълвна, защото това е всичко друго, но не и преподавател!
Само да вметна, че същата би трябвало да поеме 1-ви клас през септ.2016 и тогава с радост ще споделя нейното име и характеристика!

# 11
  • до Него
  • Мнения: 91
Eстествено, че не е плюс детето да се интересува от телефони, марки и да има предпочитания. Аз не съм фен на НУКК. Засписах я защото живеем в Горна Баня / тук няма особено голям избор на държавни у-ща/. До 4 клас се надявам да не изпуснем нещата от контрол. Занимавам се с нея по отношение на учебните предмети, защото както казах нещата се претупват там. Но моето мнение не променя факта, че тя се чувства прекрасно там . Много и харесва. Харесва съучениците си, харесва учителката си..Казва , че е като детски кът..много рисуват, пеят и танцуват. Разказва ми какво правят в часовете , в междучасията и наистина  доста се забавляват децата и имат голяма свобода..даже твърде голвяма според мен.Понеже тя се чувства добре, аз съм доволна . Но ние сме в самото начало все пак-първи клас  newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 14 672
Благодаря ти, Pouh! Ние сме се насочили към 133-то, тъй като ни е най-удобно.
Дали има някой с четвъртокласник в момента там?

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=460355.90

Последните две страници

# 13
  • София
  • Мнения: 1 262
Да чета, и ние имаме интерес към някои от посочените училища   bouquet
Pouh, понеже и 73то ми е в списъка, ще съм благодарна да споделиш анализа си за това училище, може и на лс. Мерси  Peace

# 14
  • Мнения: 14
Pouh, и на мен ще ми интересно защо избрахте 20-то пред 73-то. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт