Как да го накарам да заспи сам?

  • 1 483
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14 133
И ние имахме такъв период около годинката с приспиване на ръце с люляне.След това сам искаше да си заспива в креватчето.Ще отмине.И на мен не ми даваше сърце да го оставям сам и тъжен.Не стига, че те от умора не е умеят и да заспят, че и аз да му усложнявам нещата.Имаме си ритуал с гушкане и целуване преди лягане.След това го милвам по главичката, докато заспи.Понякога  иска песничка, друг път-не.Предпочитам да заспи спокоен, отколкото да се придържам към наставления от рода как трябвало да заспи сам.

# 31
  • Мнения: 396
С умерено количество силен алкохол  newsm53
Извън шегата- големия ми син като навърши годинка горе-долу започна да си заспива сам без никакви особени техники за нокаутиране. Случваше се да лягам до него, но тогава аз заспивах първа, така че просто му казвах- Обръщай се настрани и затваряй очичките, мама сега ще дойде.... при следващото ми влизане човека вече сладко спи Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 2 428
До 2 години приспиване на ръце, като тичах в стаята, а не ходех, а до 3 години будене нощно време. На годинка решихме да го оставим да заспи сам, той като нададе един рев 30 мин. плака без да спре, аз исках за вляза в стаята, мъжът ми не даваше, щяхме до развод да стигнем, е в крайна сметка бебето надделя. Ако имаш сили да го изчакаш да капне от рев и да заспи, може и да помогне.

# 33
  • Мнения: 30
enigma не очаквай да му е приятно първите няколко вечери, защото е свикнал като даде сигнал и вие да тичате, но както ти казах не трябва да се изкушаваш да ходиш при него, тъй като като те види ще реве три пъти по-ожесточено и още повече ще се нервира. Ако беше изчакала още няколко минути щеше да си заспи. Наистина не е приятно аз се бях изпотила първите две вечери, но си струва. Съветвам те да го оставиш в леглото в добро настоение с играчка за гризкане или смукане и чак тогава да се изнижеш. Гледай да го уригнеш преди да легне, за да не се притесняваш, че ще повърне. По-лесно е да се научат така преди да са започнали да се изправят.
jenap според небезизвестният д-р Спок има два варианта:
- да го оставиш да заспи сам без да влизаш (дори да плаче)
- да го успокояваш и да седиш до леглото докато заспи(при мен влизането при малкото мишле означава край на експеримента, затова избрах първия вариант)

# 34
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 147
Сега с малкия нямам проблем с приспиването - заспива сам, с биберон в уста.
Големия беше друго нещо. Не искаше да спи и това е. В началото заспиваше само на ръце или при кърмене. Реших да го оставям сам в леглото - рев до захласване. Започнах да лягам до него на неговото легло и да придържам бибата като го гушкам. Не я искаше, но ако беше без нея ми ядеше тениската. Та така - лягам до него и потупвам по дупето ритмично (баба му го научи така Confused) Полека-лека спрях потупването, после започнах да се отдалечавам от него, накрая седях на земята до леглото му и му държах ръката само. Уточнявам, че винаги е спал без решетка, та номера с постепенното отдалечаване стана. До годинката бях го отказала от приспиването с гушкане - бавно, но славно Peace

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Ще ти кажа при мен как е.Първо слагам на гърдата ако не иска или не заспи така го слагам с бибата в леглото и сам се оправя.Но ако започне да плаче продължително пак при него и пак на цицата тогава вече заспива. Това е от мен,но различни деца различни характери.

# 36
  • Мнения: 28
Абе много сте печени,майчета!УСПЯХ!!! Peace .Оставих го да реве-15 минути беше див рев,мъжа ми не ми даваше да вляза при него,а аз тропах нервно по масата с пръсти и си хапех устните.На 15-та минута мъжа ми не издържа и каза:"Аз отивам при него!" Спрях го.След малко малкия спеше задъхан от плач.Следващия път плака 10 мин.,а сега вече (след 3 дни) заспива сам!!! smile3524 Много ви БЛАГОДАРЯ!!!Помогнахте ми! smile3521

Общи условия

Активация на акаунт