Какво правите с кухненски робот?

  • 2 260
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Den Haag
  • Мнения: 1 843
Здравейте, от скоро имам кухненски робот и чесно казано не ми идва идея какво да правя в него  newsm78. Вие използвате ли често робот и какво правите предимно в него. Има блендер, цитрос преса, сокоизстисквачка, нож, телена бъркалка, 5 рендета, приставка за месене на тесто, вие месите ли тесто в робота и става ли добре?

# 1
  • София
  • Мнения: 974
 smile3521 Ползвам дааа
В началот и аз се чудех какво да го правя имам си и миксер и ренде...и куп други малки нещица, но да видиш какво облекчение е, когато трябва да настържеш тиква и то голяма newsm17
Сега правя много неща в него, но предимно за купони когато правя големи количества. Става страхотна зелева салата, салата от ряпа.....разбити белтъци на сняг, настърган кашкавал все неща които изисват повече време и усилия. А и тесто съм правила, зарязвам го да си се меси 10 мин и си върша друга работа....е след това домесвам, но за рецепти с много месене си е голяма помощ.
Тази година ще се пробвам и козунак да направя в него пък ще видим.
Експериментирай и сама ще видиш приложението му.
Успех  bouquet 

# 2
  • Мнения: 4 546
ползвам го най-вече, когато готвя ядене. моркови, лук, чушки, домати - всичко бухам вътре и с едно натискане на копчето вече е нарязано  Wink също често правя салата от зеле и моркови. тесто съм месила само веднъж - добре стана. майонеза се опитвах да правя 2-3 пъти, но нещо не ми се получи. а кашкавал само 1 път пробвах да настържа и вече няма да повторя - едва го измих робота после, кашкавала се мажеше по него  Confused сокчета преди си правех, но сега нещо ме домързява  Embarassed

# 3
  • Den Haag
  • Мнения: 1 843
Благодаря ви за съветите   bouquet!

# 4
  • Мнения: 216
Смилам обикновените бисквити на дъщеря, ми напрах.

# 5
  • Мнения: 2 922
Аз съвсем скоро смятам да се сдобия с такова чудо, защото много обичам салата от зеле и моркови, а много ми е досадно да режа зеле...

# 6
  • Мнения: 2 047
  Засега най-често си правя шейкове и съм мелила подправки на ситно.
Мисля да правя пюретата на бебето по-нататък.

# 7
  • Мнения: 3 777
-правя тестата за кекс и пай вътре.
-страхотна зелева салата с моркови
-таратор
-майонеза
-наситнявам си всичко за салати, супи и готвени неща
-троша бисквити на прах за детето
-стържа кашкавал и сирене за баници
-страхотно разбива, сметана и белтъци на сняг.

и други неща

# 8
  • Мнения: 380
-правя тестата за кекс и пай вътре.
-страхотна зелева салата с моркови
-таратор
-майонеза
-наситнявам си всичко за салати, супи и готвени неща
-стържа кашкавал и сирене за баници
-страхотно разбива, сметана и белтъци на сняг.

и други неща

 newsm10
Най суперският уред в кухнята ми, заедно с миялната!

# 9
  • Мнения: 388
Меся /робота меси/всяка седмица тесто за баница,че после докато я разточа савсем ме заболяват ръцете.

# 10
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Момичета,бихте ли ми обяснили как точно месите тесто в кух. робот?Аз имам такъв от много години,по-стар модел на "Мулинекс" и е с по-малко преставки.До скоро не си падах по месене на теста, но напоследък реших и аз да се пробвам. Laughing

# 11
  • София
  • Мнения: 39 741
Аз приставката за тестото отдавна я счупих Sad Т.нар. робот е доста стар, сега вече го ползвам основно само за рязане, пасиране и рендосване.

# 12
  • Spain
  • Мнения: 3 750
бия сметана- нито веднъж не ме е подвел Simple Smile - казвам го понеже с миксера или на ръка ми се е налагало пак да тър4а до магазина
 още  режа салати и за  сега това основно Simple Smile
шеиХове Simple Smile меихове си пииваме Simple Smile

# 13
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
И на мен ми е интересно за тестото, аз като пробвах комбайна хукна да ме гони  Sick  И много на зор бръмчеше, че се отказах  Cry

# 14
  • София
  • Мнения: 974
И на мен ми е интересно за тестото, аз като пробвах комбайна хукна да ме гони  Sick  И много на зор бръмчеше, че се отказах  Cry

Ми то май си зависи от робота newsm78 , но аз го правя така:
Слагам яйцето, маята и другите съставки(без брашното) и пускам на най-ниска скорост, след като хубаво са се смесили постепенно слагам по малко от брашното и ускорявам. Слагам брашно и след като се поеме от тестото добавям ново, докато се поеме цялота количество. Не го правя на много твърдо тесто а лепкаво, после си домесвам на плота Laughing
Е сигурно не е най-правилния начин, но така ми стават много хубави питките  bouquet

# 15
АЗ най-често го изполвам за пасиране.

# 16
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
И на мен ми е интересно за тестото, аз като пробвах комбайна хукна да ме гони  Sick  И много на зор бръмчеше, че се отказах  Cry

Ми то май си зависи от робота newsm78 , но аз го правя така:
Слагам яйцето, маята и другите съставки(без брашното) и пускам на най-ниска скорост, след като хубаво са се смесили постепенно слагам по малко от брашното и ускорявам. Слагам брашно и след като се поеме от тестото добавям ново, докато се поеме цялота количество. Не го правя на много твърдо тесто а лепкаво, после си домесвам на плота Laughing
Е сигурно не е най-правилния начин, но така ми стават много хубави питките  bouquet

Заподозрях аз, че после се доомесва на ръка, ама реших да пробвам дали пък няма да ми се размине Mr. Green Ясно - меси лепкаво тесто. Това и моя може  Joy
Пък по темата и аз основно стържа разни неща, когато имам повечко количества - зеле, тиква, ябълки, дюли... Сметана и белтъци също разбива безотказно, пастет от чер дроб си правя с него, че с пасатора ми умалява ръката (а с блендера за по-малки количества). Ми друго не се сещам. Виж тестата за кекс са добра идея, че с миксера хвърчи брашно  Hug Мерси за идейките, момичета!

# 17
  • в семейството
  • Мнения: 404
ползвам го най-вече, когато готвя ядене. моркови, лук, чушки, домати - всичко бухам вътре и с едно натискане на копчето вече е нарязано Wink
И аз така.Това според мен е най-голямото му приложение.После само изплакваш(като на рекламите Wink).

# 18
  • Мнения: 2 616
След пералнята, мисля че кухненският робот ми е "най-хубавия" уред удома, Половинката мие чиниите затова". Всичко правя с него-рендосва всички, прави шейкове, мели ядки и пасира "консервите на мама" с домати на хумогенна смес за готвене, правя си фрешчета всяка сутрин с него, а имам някаква приставка, която май е за майонеза,ама всъщност не знам съвсем, но с нея правя кремчета и тесто за палачинки, мисля да го пробвам дали ще успее да направи и тесто за кекс примерно.

# 19
  • Мнения: 52
здравейте аз лично никога не съм месила тесто в робота въобще не знаех че може но го използвам за много други неща например за рендосване пасиране а и става страхотен шейк от ванан ипрясно мляко а също натрошвах до скоро и бисквитки за млякото на моята бебелана .

# 20
  • Мнения: 52
здравейте аз лично никога не съм месила тесто в робота въобще не знаех че може но го използвам за много други неща например за рендосване пасиране а и става страхотен шейк от ванан ипрясно мляко а също натрошвах до скоро и бисквитки за млякото на моята бебелана .

# 21
  • Мнения: 388
Момичета,бихте ли ми обяснили как точно месите тесто в кух. робот?Аз имам такъв от много години,по-стар модел на "Мулинекс" и е с по-малко преставки.До скоро не си падах по месене на теста, но напоследък реших и аз да се пробвам. Laughing
Аз лично слагам всички съставки и пускам на най-ниска степен. Ако се наложи добавям брашно. Става за 5 мин, оставям да почине 15мин, и после довършвам (питка баница и др.)

# 22
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
  Slunce каква марка ти е робота?Аз искам робот,но не знам какъв че да има такива функции.А твоя има ли цитруспреса и за правене на сокчета/за бебо?

# 23
-правя тестата за кекс и пай вътре.
-страхотна зелева салата с моркови
-таратор
-майонеза
-наситнявам си всичко за салати, супи и готвени неща
-троша бисквити на прах за детето
-стържа кашкавал и сирене за баници
-страхотно разбива, сметана и белтъци на сняг.

и други неща


Все едно аз съм го писала Simple Smile

# 24
  • Мнения: 196
много внимавай ако робота ти е с пласмасови купи не си прави експерименти твърдо тесто не слагаи лед недей да трошиш.но пък какви шейкове какви коктейли Shockedда ти изкочат очите.ето ти една рецепта за куба-либре:червен ром,но да е по-ароматен за предпочитане атлантик 100гр+кола100гр+1изтискан лимон +лед на скреж вервай ми ще ви хареса.а да не забравя не мели сурово месо вътре ще го съсипеш аиде 4ао Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт