отсъствие от детска градина

  • 10 484
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
имам следното питане.Синът ми не е ходил на детска градина от 01.10-11.10 казаха ми,че по домашни причини приемат бележка до 3 дни да ходя при личния лекар да взимам.Въпросът ми е задължително ли е всекидневното посещение,-той е на 2г11м,и какво като има неизвинени отсъствия.Детски не взимам newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 1 831
Ако не занесеш бележка, ще трябва да ти начислят такса за тези дни.

# 2
  • Мнения: 72
ако не занеса медицинска бележка ли,неможе ли бележка домашни причини това ме интересува

# 3
  • София
  • Мнения: 10 197
По домашни причини може да отсъства детето само определен брой дни за една година. Мисля, че беше около 30. Така, че не би трябвало да е проблем във вашия случай.

# 4
  • Мнения: 72
благодаря,той няма други отсъствия като отида да го взема ще попитам Thinking

# 5
  • София
  • Мнения: 1 831
Да, по принцип са 30 дни. Ето

Чл. 40. (1) (изм. с Решение № 25 по Протокол № 56 от 28.01.2010)
В детските градини/ясли посещението на децата може да бъде прекъсвано и подновявано с предварително писмено уведомяване от родителите/настойниците в рамките на общо 30 (тридесет) работни дни от 15 септември на текущата година до 31 май на следващата година. За времето, през което детето не е посещавало детска градина/ясла, не се заплаща такса.


Стига да не се заядат, че не си ги уведомила предварително

# 6
  • Мнения: 72
аз ги уведомих...последният ден когато го водих преди почивката,но не писменно....аи те не ми казаха,че трябва Rolling Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 9 517
данеби да ти искат бележка за контакт - детето е отсъствало повече от 10 дни

# 8
  • Мнения: 72
не,бележка искат,учителката каза,че е задължително от личен лекар,но тогава дойде директорката и каза ми дадaт формуляр,че няма проблем за малките.За предучилищтната важало

# 9
  • Мнения: 11 552
Добре де, понеже оттук знам за тези 10 и 30 дни право на отсъствие, тази вечер изрично питах госпожата.
Отговори ми че това важи за 3 и 4 а група, на които държавата отпуска помагалата. Аз ако искам и месец може да не го водя. Или аз бъркам някъде и не разбирам.

# 10
  • Мнения: 26
Искам да питам мамите тук, има ли нещо общо че не водите детето на градина един и ли двапъти в седмицата с получаване на детските? Благодаря ви предварително   bouquet

# 11
  • Мнения: 593
не,бележка искат,учителката каза,че е задължително от личен лекар,но тогава дойде директорката и каза ми дадaт формуляр,че няма проблем за малките.За предучилищтната важало

Боже, отдъхнах си!!!

Тъкмо се бях облещила от къде на къде ще изискват ежедневно присъствие в детската градина на 2-годишно дете.  #Crazy
Ако е само формалност, за да не ти начисляват такса - това е отделен въпрос.  Peace

# 12
  • Мнения: 2 216
Отговори ми че това важи за 3 и 4 а група, на които държавата отпуска помагалата.
И аз така знам

# 13
  • Мнения: 72
Искам да питам мамите тук, има ли нещо общо че не водите детето на градина един и ли двапъти в седмицата с получаване на детските? Благодаря ви предварително   bouquet

аз незнам,не взимам детски,но някъде четох че ако детето има над 5 неизвинени отсъствия за месеца ги спират

# 14
  • Мнения: 72
Добре де, понеже оттук знам за тези 10 и 30 дни право на отсъствие, тази вечер изрично питах госпожата.
Отговори ми че това важи за 3 и 4 а група, на които държавата отпуска помагалата. Аз ако искам и месец може да не го водя. Или аз бъркам някъде и не разбирам.


Да,така ми каза и на мен директорката....направо си отдъхнах Simple Smile..ако трябваше да ходя за всяко отсъствие при личния ..

Общи условия

Активация на акаунт