Струва ли си?

  • 2 625
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 612
Ако има възможност си струва, ама ако няма - не си струва.
За да си купиш количка за 1500, то значи на месец имаш  сигурно по 100 000 или 50 000. Еми значи си струва.  Wink всеки според джоба.

# 31
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз лично не бих купила такава. Нито бих си записала децата в частна ДГ/у-ще. Нито други неща... независимо колко съм богата. Но въобще не ме притеснява факта, че други го правят. Нека си купуват колички и от 3000 лв. (има и такива).
Има хора, които купуват всичко най-скъпо на децата си, с което си мислят, че показват колко ги обичат.

Аз бих ги пуснала в частно училище, ако имам тази възможност.
...
Аз пък живея точно до Дрита. Не бих си записала децата там. Имам си своите мотиви, които няма да коментирам тук, защото темата е друга.
Идеята ми е, че това, което е правилно за едни- за други не е.

# 32
  • София
  • Мнения: 111
Според мен всичко зависи от стандарта.
ако имаш много, ама верно много пари - защо пък не?
ние лично имаме количка за около 800 лв.(зимна, лятна и кош). Аз исках няква по-евтина, бях дала инструкции и магазини, но нейсе, като родих мъж ми отиде и купи каквато му хареса на него. бутам си я, няма да я пазя, я Wink
Но ако трябва да избирам между количка и пари за обучение за детето - то е ясно, че ще ги дам за образование. Въпреки, че имаме приятели, които без проблем могат да си пуснат детето на частно училище, но не го правят - разни хора, разни идеали.

# 33
  • Мнения: 712
Рени, на едно мнение сме за това, че хората се забравят понякога и си мислят, че с парите ще компенсират нещо, което им е липсвало или което не могат да дадат от себе си.
За училището няма да споря. Просто изразих гледната точка на моята колежка, в която има някаква логика. Може би за нея и нейните проблеми това е бил най-добрият вариант.  В същото време майка ми е заместник-директор в едно училище и каза, че за последните 2-3 години има доста деца, чиито родители са ги отписали от частните училища и са ги записали в държавно, защото ще научат повече. Това говори, че и там нещата не са много розови, което май потвйрждава твоето "едно на ум".

# 34
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Значи бих ги дала ако:

- количката сама слиза по стълбите (нямаме асансьор).
- разхожда сама детето ми
- като седна на барче сама обикаля с него и се превръща със звукова команда в люлка или шезлонг
- има вграден лап-топ с нет нон-стоп
- взуко и шумоизолирана е
- става на батманобил и сама се прибира с детето като ми писне от разходка и искам да остана сама
- качва се пак по стълбите сама и става на люлееща се кошара, докато приспи детето
- върви промоция с самогладеща ютия
Когато хукнеш да я купуваш, да ме викнеш и мен, ей! Току-виж ни направили и отстъпка - та съвсем ще сме на далавера.  Joy

# 35
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Рени, на едно мнение сме за това, че хората се забравят понякога и си мислят, че с парите ще компенсират нещо, което им е липсвало или което не могат да дадат от себе си.
За училището няма да споря. Просто изразих гледната точка на моята колежка, в която има някаква логика. Може би за нея и нейните проблеми това е бил най-добрият вариант.  В същото време майка ми е заместник-директор в едно училище и каза, че за последните 2-3 години има доста деца, чиито родители са ги отписали от частните училища и са ги записали в държавно, защото ще научат повече. Това говори, че и там нещата не са много розови, което май потвйрждава твоето "едно на ум".
Моето "едно на ум" идва от това, че и майка ми е учителка и има 25 год. опит в образованието. В същото време съм на ясно, че има и много добри платени училища- като пример мога да дам Американския колеж (но там не е за всеки като в частните у-ща, където е достатъчно родителите да са платежоспособни).

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 603
Да се върнем на количката, ако същата е комплект с разни кошчета, столчета, чанти, чадъри и тям подобни и ако може да си позволи сумата наведнъж, що не. Аз като си направя сметка 150лв.количка, 150лв.столче и толкова кошче, 20лв.чанта, чувалче 30лв. и още неща, че сега не се сещам, то ще я докарам докъм почти хилядарка, но всичко е отделно, падна търсене, не си отива смислово и цветово...тъй че ако си е решила такива работи и да са и наедно и в тон....

# 37
  • Мнения: 252
може и спо евтина newsm78

# 38
  • Мнения: 260
Гледах ги такива в "Малечко", много са шик, но дори да имах парите, не бих ги дала. Шях да си купя нещо за 300-400 може би, заради презумпцията че ще има и второ бебе някой ден, но 1500 определено не. Както не бих  купила дрешки по 60-80 лева, това е още по-голяма безсмислица, как може бебешка дрешка, която се носи максимум няколко месеца да струва толкова пари??? #Crazy Моите дрехи не струват толкова с малки изключения.

# 39
  • Мнения: 46 508
Не си струва, няма количка, която да заслужава толкова пари, но ако толкова се чудя какво да ги правя тия пари, ще направя така:
Според мен моята количка е перфектна, а я взех за 208 лв., в момента в 175 лв., ще си взема 8 колички, всяка в различен десен и ще излизам с тази, която ми отива на тоалета (и този на бебето, разбира се, как ще развалям ансамбъла  Mr. Green) Даже ще ми останат 100 лв.  Crazy

# 40
  • Мнения: 6 164
Ми не си струва за количка, ама за някои хора не е важно какво купуваш, а е важно да се знае колко можеш да си позволиш да харчиш.
За мен това са комплекси. Защото има и хора с много добри доходи, но много разумни харчове.

# 41
  • Мнения: 2 792
  Всеки се простира според стандартта и разбиранията си, реално 1500 лева за количка са безумна цена, няма съществуващи вероятни екстри, която да я оправдаят и отделно  цената на една стока по никакъв начин не те прави  по-добър(в случая родител), до тук с расъжденията.
 Имала пари купила, да е живо и здраво детенце, другото е чесане на езици Laughing.

# 42
  • Мнения: 1 370
Ако има акумулатор

# 43
  • Мнения: 1 533
Бях чела в един английски вестник преди време за марката колички Silvercross. Ролс ройсът на количките. Принцове и принцеси и самата кралица са возени в тази количка. В днешно време са ги ползвали принцеса Даяна, Мадона, Виктория Бекъм, Пол Макартни...абе, който може да си позволи Бентли, за детето си е някак длъжен да купи Silvercross. Та това което ми направи впечатление е че възможно най-скъпият модел на тези колички е 800 паунда, т.е. 2400лв. И да иска Виктория Бекъм да се изръси за по-скъпа, просто няма такава...и тяхната не е лесна, сами виждате Grinning
Та на фона на това, 1500 лв. за нашата немотия като цяло ми се струва пир по-време на чума, бих се чувствала неудобно да се размотавам с такава количка, независимо дали мога или не мога да си го позволя...то и отдавна не съм виждала в къщи 1500 лв нацяло де Laughing

# 44
  • Мнения: 2 407
Не, напълно безсмислено, още повече че така и така повечето мами и аз включително си купих и лятна количка!

Общи условия

Активация на акаунт