Забременяване след противозачатъчни?

  • 31 394
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
Здравейте момичета! През февруари последно посещавах този сайт, защото тогава бях бременна. За жалост завърши с мисед (от една глупава настинка). Лекарката каза да изчакам 6 месеца, за да сме сигурни, че следващата бременност ще завърши успешно. Преди около 2 месеца ми откри кистичка, пих 2 месеца противозачатъчни, като тя сума ти пъти ме предупреди, че след тях ще забременея много лесно. Менструацията ми започна 4-5 дни след като ги спрях, а след като свърши отидох на преглед и ми каза, че всичко е наред и да започваме с опитите. Така и правим. Аз по принцип почти всеки месец усещам овулацията си - болки в един от яйчниците. Сега усещам същата болка. възможно ли е да съм в овулация само 3-4 дни след менструацията? И изобщо настъпва ли овулация веднага след спиране на противозачатъчни? Да не би гинеколожката да ми е дала напразни надежди, че ще забременея бързо? ... понеже чета и чувам срашно различни мнения и съвети ...  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 109
Аз пиех противозачатъчни около 2 години. Спрях ги и без да съм изчислявала овулация и да съм следяла каквото и да било, на третия месец, забременях. Успех и на теб, не вярвам хапчетата да ти попречат.

# 2
  • Мнения: 2 052
И аз съм пила доста време противозачатъчни, след спирането им забременях на 4-ия месец. Успокой се и не се притеснявай толкова, тези неща не винаги стават от първия път  Peace

# 3
  • Мнения: X
И аз преди 2 години забременях спонтанно за около 5 седмици след противозачатъчни с цел нормализиране на цикъл и киста 24 мм  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 300
Сестра ми забременя на първия месец след като спря противозачатъчните. За сметка на това аз се мъчих доста време. Индивидуално си е според мен...

# 5
  • Мнения: 29
Мога ли да забременея след 2 месечен прием на противозачатачни при прекъснат полов акт.

# 6
  • Мнения: 10
Мога ли да забременея след 2 месечен прием на противозачатачни при прекъснат полов акт.

Шанс ВИНАГИ има. След хапчета има даже по-голям, защото понякога те водят до повече яйцеклетки в рамките на един цикъл. Прекъснат/непрекъснат - шанс винаги има...

# 7
  • София
  • Мнения: 374
Мога ли да забременея след 2 месечен прием на противозачатачни при прекъснат полов акт.
Да, можеш да забременееш.

По темата - забременях три месеца след като спрях противозачатъчните. Отидох на лекар, който проследи овулацията и се получи веднага.

# 8
  • Мнения: 3 944
Здравейте. Спрях противозачатъчните в края на август. От тогава съм имала само 2МЦ-първият веднага след като ги спрях и вторият беше 41 дена след първия. От последния цикъл минаха 46 дена. Дали има вероятност за бременност или нормално да е нередовен? Полов акт съм имала с презервативи.

# 9
  • Мнения: 2 052
Направи си тест за бременност. Това е голямо закъснение, не е лошо да посетиш лекар  Peace

# 10
  • Мнения: 871
Здравейте. Спрях противозачатъчните в края на август. От тогава съм имала само 2МЦ-първият веднага след като ги спрях и вторият беше 41 дена след първия. От последния цикъл минаха 46 дена. Дали има вероятност за бременност или нормално да е нередовен? Полов акт съм имала с презервативи.
Нужно е време, за да може ендокринната система да се справи с липсата на противозачатъчни. Това обаче не е причина да отлагаш преглед при гинеколког. Може да се наложи да се предизвика менструация с гестагени.

# 11
  • Мнения: 559
Доколкото знам,трябва да минат няколко месеца ,за да може организмът да се "настрои" след спирането на противозачатъчните.Също много важно да си ги пиете  и спирате по схема,никакви своеволия,аз не го направих,бях на половината опаковка и да не ви обяснявам,какви закъснения,какви подранявания после,не знам дали не се прецаках тотално!

# 12
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз, след спиране на противозачатъчните, имах 2 редовни цикъла /28-29 дни/, а третият го чакам вече 46-ти ден. Правих тест-отрицателен, ходих на лекар и се оказа, че имам киста 3.5см. Пих 3 дни Оргаметрил до 25/11 и сега, до 5/12 трябва да ми дойде, според доктора. Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 3 944
Аз ги спрях след като свърших опаковката. Днес ми дойде, след 50 дена.

# 14
  • Мнения: 1 120
Здравейте , винаги съм била с нередовен цикъл и след смяната на 4 гинеколога , 4 различни мнения и още повече лекарства ( за моите почти 20 години ) сега пия Diane 35 . Изследвали са ми хормоните и имах доста завишени мъжки хормони , но след приемането на Diane 35 се нормализираха . Преди съм пила Дуфастон , но след спирането му отново цикълът изчезна .  Thinking Въпросът ми е : решили сме да си имаме бебе , след като спра Диането трябва ли да изчакам 1-2 месеца и след това да почваме с опитите ? Защото се притеснявам , че след като спра приемането на диане и отново ще остана без цикъл и без овулация  Sad а четох из форумите , че трябва да се изчака . Знам , че гинеколога ще ми каже най-добре , но все пак търся мнения и опит ..  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт