Имат ли момиченцата колики? От кога и колко време продължават?

  • 5 634
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3 886
 newsm12 newsm45 newsm09 smile3507 smile3504

Последна редакция: ср, 08 фев 2006, 15:43 от Tatti

# 1
  • Мнения: 2 534
На Поли 20 дни  Whistling

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
щерката нямаше Party

# 3
  • София
  • Мнения: 2 901
От 6-тия ден. Но внимавай да не е от глад това дето го оприличаваш на колики...

# 4
  • Мнения: 1 400
 ThinkingМай не съм чувала за някаква разлика между момченца и момиченца относно коликите... Имат си (или поне моите си имаха) и още как!От кога? - горе долу от 6-тия, седмия ден. При други - от по-късно. Колко дълго ли? Ами като нормални колики. Едни деца ги карат много леко и за кратко, други ги мъчат дълго време, но определено няма знаение какъв пол е бебока.

# 5
# 6
  • София
  • Мнения: 480
Коликите нямат предпочитания към пола на бебето Laughing А продължителността е строго индивидуална- при нас се повиха още първата десетдневка и продължиха до 2,5 месеца.

# 7
  • Мнения: 302
И аз не знам наличието на колики да зависи от пола  Thinking При нас коликите започнаха от 16-17 ден и продължиха около месец.

# 8
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Имаааааааааат!Нашите бяха до третия месец-зверски,денонощен рев!!!

# 9
  • София
  • Мнения: 1 621
Ами, моето имаше. От към 10 ден до 5 месец Rolling Eyes Но едва ли зависи от пола...

# 10
  • Мнения: 46 434
Повечето лекари са на мнение, че почти всички деца имат колики, но момиченцата по-леко ги понасят, повече търпят на болка. Дали е вярно, не знам, дъщеря ми не показа никакви признаци, характерни за коликите.

# 11
  • Мнения: 5 103
Семи, доколкото знам мила при момиченцата са с по-малко колики, ама нали знаеш, че аз само на теория знам все още, айде мацка гушкай беба с колики или без се ще си я гушкаш. Цункай я от мене бебелана.

# 12
  • Мнения: 43
Не мисля, че има значение дали е момиченце или момченце Laughing И двете ми момиченца имаха адски колики от десетия ден до третия месец, а каката и до по-късно.

# 13
  • Мнения: 505
на Рая се появиха към 40 ден с въвеждането на сока и продължиха около седмица докато свикне с него, а съм 4увала е при мом4етата е по-тежко Mr. Green

# 14
  • Мнения: 3 886
От 6-тия ден. Но внимавай да не е от глад това дето го оприличаваш на колики...
Е ЧАК АКО Е ГЛАД СЕ РАЗЛИЧАВА БРЕ  smile3532 ГЛАДА СЕ ВИЖДА АМА СЪМ ЧУВАЛА ЧЕ МОМИТЕ ИЛИ НЯМАТ ИЛИ СА ПО ЛЕКИ

# 15
  • Варна
  • Мнения: 439
Моята щерка имаше от 10 ден до 5 месеца као постепенно се усилваха. Спряха наскоро, но от време на време се сгъва пак и има много 4увствително стомах4е. Не знам как ще я захранвам.

# 16
  • Мнения: 1 427
Не знам колко деца имаш, но една неопитна майка може и да се обърка .Аз винаги имах едно на ум като плачеше да не е от глад, особено при новородени.
От 6-тия ден. Но внимавай да не е от глад това дето го оприличаваш на колики...
Е ЧАК АКО Е ГЛАД СЕ РАЗЛИЧАВА БРЕ  smile3532 ГЛАДА СЕ ВИЖДА АМА СЪМ ЧУВАЛА ЧЕ МОМИТЕ ИЛИ НЯМАТ ИЛИ СА ПО ЛЕКИ
По темата-не мисля, че пола е от значение, макар , че при Йоана коликите бяха за около двайсетина дни.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 826
моята нямаше хич  Thinking

# 18
  • Мнения: 445
За пръв път чувам че коликите са различни при половете. Няма такова нещо. При всяко дете е различно, едни имат, други не, едни по-дълго време, други за по-кратко.

# 19
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
При нас за около 20 дни и ..това беше.

# 20
  • Мнения: 6 472
Не съм сигурна, че наличието на колики има някаквъ връзка с пола. Аз имам две дъщери и двете имаха колики, макар и за кратко.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Аз не мога да се оплача първите 3 месеца,но от 2 седмици май ни се случва нещо подобно.Плаче ,изпъва се... а си мислех че сме се разминали.

# 22
  • Мнения: 35 891
Коликите нямат предпочитания към пола на бебето Laughing А продължителността е строго индивидуална-

съвсем точно!

# 23
  • Мнения: 410
При всяко бебе е различно.При моята дъщеря около 40 ден спряха и то от раз newsm44 Но пък как се гърчеше горкото докато траеха тези болки #Cussing out Лошото е че няма спасдение,тарпение и силни нерви.При бебка коликите бяха все по едно и също време на деня и минаваха за около половин час, ревеше горкото и се дереше.

# 24
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Не мисля, че пола има значение. Алекс имаше от 6 ден до 5 месец. #Crazy

# 25
  • Мнения: 507
При нас нещата бяха обратни:
- дъщерята от 10 ден и така 3м.12 не спря да реве.
- а при малкия бяха много леки и спряха от раз на 35 ден.

# 26
  • Мнения: 2 242
На Зори започнаха още първите седмици до към втори месец, когато започнах да й давам редовно Саб Симплекс. Така й не разбрах той ли помогна или просто си отшумя  newsm78

Последна редакция: ср, 08 фев 2006, 19:20 от Slavi

# 27
  • Мнения: 2 047
Моето няма.

# 28
  • Мнения: 8 505
Имаше.Около 2 месеца (и малко).
Това,което знам е,че при момиченцата са по-леки и за по-кратко време,а колко е вярно е друг въпрос.

# 29
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
имат и още как. На Деси и започнаха на 10 ден и продължиха 20 дни. Давах й чайче от копър.

# 30
  • София
  • Мнения: 2 958
Джуджето имаше колики около 2-3 месеца. До втория месец сме спали постоянно заедно. Аз по гръб, тя по корем на гърдите ми. Това помагаше най-много. Пробвай да и затоплчш коремчето със сешуар или от онези гумени възглавнички, които се пълнят с топла вода. МОже да и слагаш и малка бутилка от минерална вода пълна с топла вода.

# 31
  • Мнения: 1 489
Аз също знам ,че на момиченцато по-лесно преминават коликите,но нас ни държаха до третия месец гадните колики.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 164
Емма нямаше.

# 33
  • Мнения: 5 299
След 10-я ден започнаха. Имала е смо 2-3 пъти - нищо особено Mr. Green

# 34
  • Мнения: 344
Ели имаше около една седмица. коликите обаче нямат връзка с пола, познавам много майки на момиченца, които са имали силни и продължителни колики. Всичко е индивидуално.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 967
СПОРЕД МЕН: НЯМА АБСОЛЮТНО НИКАКВА РАЗЛИКА. ТОВА В УЧЕБНИЦИТЕ И КНИГИТЕ, НЕ Е ТОЧНО ТАКА НА ПРАКТИКА. СИНЪТ МИ ИМАШЕ СТРАХОТНИ КОЛИКИ ДО КРАЯ НА ТРЕТИЯ МЕСЕЦ. БЕШЕ НЕЩО СТРАШНО И НИЩО НЕ ПОМАГАШЕ. МАЙКА МИ КАЗВА, ЧЕ АЗ СЪМ БИЛА СЪЩО СЪС СТРАХОТНИ КОЛИКИ, НЕПРЕКЪСНАТО, СЪЩО ДО КЪМ 3-4М.

# 36
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Коликите на Еми започнаха някъде към 30-тия ден, обикновено към 19 часа нощем се появяваха по осезаемо, но за моя радост всичко продължи около 5 дни и това беше. Това за зависимостта на пола на бебето и силата на коликите ми се вижда глупаво. Всичко си е строго индивидуално за всяко дете.

# 37
  • Мнения: 3 042
smile3525Привет Семи!
 newsm12Да ти кажа честно дъщеря ми имаше много по-малко колики от синът. При нея коликите бяха до към 3м / но не бяха постоянни/, а при синът до към 5м. /и беше направо кошмар smile3511/.При нея бях използвала съвсем малко количество от капките "САБ СИМПЛЕКС", а при синът ми отидоха цели 2 опаковки.
[/size][/color]

# 38
  • София
  • Мнения: 154
Не съм чувала пола да има значение. Нашите бяха по-малко от месец

# 39
  • Мнения: 3 760
Моята има от време на време. Различни по сила, но не са чак зверски.
Чувала съм, че при момите са по леки. Ама нямам база за сравнение.

# 40
  • Мнения: 270
Имат, защото наличието на колики не се обуславя от пола на бебето. Продължителността им при различните деца е различна. Чувала съм, че при момченцата са по-продължителни и по-силни.

# 41
  • Мнения: 3 886
От 6-тия ден. Но внимавай да не е от глад това дето го оприличаваш на колики...
Е ЧАК АКО Е ГЛАД СЕ РАЗЛИЧАВА БРЕ  smile3532 ГЛАДА СЕ ВИЖДА АМА СЪМ ЧУВАЛА ЧЕ МОМИТЕ ИЛИ НЯМАТ ИЛИ СА ПО ЛЕКИ
ИМАМ ОЩЕ 1 ДЕТЕ НА 5 ГОДИНИ.МОМ4Е ПРИ НЕГО БЯХА СИЛНИ ИИ ДОСТА ВРЕМЕ ЗАТОВА ЗНАМ КАКВО Е ГЛАД МИЛА И КАКВО КОЛИКИ
 newsm51 smile3525 smile3515

Общи условия

Активация на акаунт