Относно цигарите.

  • 4 076
  • 101
  •   1
Отговори
  • Мнения: 832
Здравеите всички мами,
Искам да попитам следното. Преди да забременея пушех по 1 кутия на ден, като разбрах, че съм бременна ги спрях от раз и не съм пушила докато не спрях да кърмя - близо 1 година. Бях решила повече да не започвам с този вреден навик, таки и така толкова време не съм пушила. Преди 2 седмици обаче ми се припуши адски и си казах "хайде само една цигара". Да, ама не. Пак почнах да си пуша, е вярно по малко, но то пушенето си е пушене, без значение колко пушиш. Та мисълта ми беше има ли и други такива мами или само аз съм постъпила така глупаво. А и страхотен момент улучих да започна да пуша - като вдигнаха цените на цигарите.

# 1
  • Мнения: 138
И аз така направих горе-долу. Ама не съжалявам Embarassed щот пуша по 2-3 цигари на ден пък и както никъде не ходя съвсем щях да изперкам Mr. Green

# 2
  • Варна
  • Мнения: 47
Има за съжаление и други като тебе - ето ме и мене. За разлика от тебе аз кърмих много малко и понеже ме беше яд на целия свят, че не мога да кърмя реших че това ми е утешението. много съм проста. Е сега с увеличението на цените е добре да ги спрем най-накрая. Дано да съм единствената отговорила. Peace Laughing

# 3
  • Мнения: 1 934
След като спрях да кърмя и аз си започнах да пуша. Просто вреден навик.Но пък ако започнем от всичко да се лишаваме до къде ще стигнем.

# 4
  • Мнения: 832
След като спрях да кърмя и аз си започнах да пуша. Просто вреден навик.Но пък ако започнем от всичко да се лишаваме до къде ще стигнем.
Точно и аз така си казах.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
можеш да броиш и мен.Пуша от месец и то доста активно.Стигам до 15 на ден.И аз си мислех че е краят на цигарите,но съм се лъгала.

# 6
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
И аз като забременях първия път спрях цигарите от раз,но в момента,в който спрях да кърмя-все едно цигарата е била залепена за устата ми.Преди втората ми бременност 4 години не пуших,не кърмя от два месеца и половина,но и нямам желание да пуша.Дано Praynig

# 7
  • Мнения: 247
И аз съм в отбора Mr. Green Кърмих само 2 седмици и хоп пак с цигарките - лоша работа, чудя се на простотията си Mr. Green Пуша по 2-3 на ден, ама цигарки са си, все пак!  Хайде да ги спираме  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 520
Аз първият път ги отказах веднага щом разбрах , че съм бременна, но в момента в който спрях да кърмя, започнах отново. Много е глупаво , но наистина много ми се пушеше, но пък за сметка на това пушех доста по-малко отпреди.
Сега пак съм бременна и  пак ги спрях отраз, но мисля, че после пак щен започна, пуши ми се , а и мъжът ми не ми помага много Confused
Радвайте се , че поне не сме пушили по време на бременноста, защото има и такива мами #Crazy

# 9
  • Мнения: 3 360
Аз не съм в групата.Напротив!Спрях ги от месец и съм на седмото небе от щастие!Успях!!!
Не разбирам защо след като веднъж вече  сте се преборили с тях ,пак започвате newsm78Извинете ме,но съм убедена,че човек може само да си навреди- и на здравето,и на децата, и на джоба.....Малко ли е ?

# 10
  • Мнения: 35 891
правила съм го тази номер и аз 100 пъти, сега не пуша от почти 3 години и не смея да помириша цигара

# 11
  • Мнения: 252
аз също спрях да пуша като разбапх че съм бременна но след като спрях да кърмя пак ги пропуших.аз съм от хората които наистина обичат да пушат - за мен всяка цигара е удоволствие а не вреден навик - обичам да пуша и ще продължа до следващата бременност Flutter

# 12
  • Мнения: 2 910
Аз също спрях да пуша, когато разбрах, че съм бременна- от раз, но, когато родих и спрях да кърмя, запалих веднага, сякаш не съм спирала да пуша. Изпитах удоволствие от това, че запалих цигара, колкото и лошо да звучи.

# 13
  • Мнения: 507
Цитат
Аз също спрях да пуша, когато разбрах, че съм бременна- от раз, но, когато родих и спрях да кърмя, запалих веднага, сякаш не съм спирала да пуша. Изпитах удоволствие от това, че запалих цигара, колкото и лошо да звучи.

Това след 1-то бебе, а сега чакам да спра с кърменето!

# 14
  • Мнения: 240
И аз съм в  отбора. Веднага като спрях да кърмя и нямах търпение да запаля, а даже  сънувах че пуша, но какво ли не прави една майка за детето си Wink

# 15
И аз момичета веднага щом спрях да кърмя запалих цигара. Честно даси призная не мисля да ги отказвам. Та кафе без цигара може ли? Coffee

# 16
  • София
  • Мнения: 2 164
Спрях да пуша веднага щом разбрах, че съм бременна. Кърмя. Не ми се е допушвало досега. От миризмата на цигари ми се гади  Sick. Надявам се да не пропуша!!!

# 17
  • Мнения: 1 489
След като спрях да кърмя и аз си започнах да пуша. Просто вреден навик.Но пък ако започнем от всичко да се лишаваме до къде ще стигнем.

# 18
  • Мнения: 1 072
Спрях да пуша, когато желанието ми за бебче стана много силно - точно 1г. и половина преди да се роди Марк  Blush Сега кърмя и цигарите не ми липсват. Не мисля, че пак ще пропуша. От миризмата на цигари сега направо ми се повдига  Sick

# 19
  • Мнения: 1 072
Спрях да пуша, когато желанието ми за бебче стана много силно - точно 1г. и половина преди да се роди Марк  Blush Сега кърмя и цигарите не ми липсват. Не мисля, че пак ще пропуша. От миризмата на цигари сега направо ми се повдига  Sick

# 20
  • Мнения: 1 187
И аз съм в  отбора. Веднага като спрях да кърмя и нямах търпение да запаля, а даже  сънувах че пуша, но какво ли не прави една майка за детето си Wink

Е,значи аз съм най-лошата майка,щото попушвах докато бях бременна,  Embarassed а отскоро пак запалвам по 1-2,но гледам да е поне 60 мин.преди следващото кърмене.Като се сетя как в 5-ти месец си счупих крака и ръката и бях с проходилка 3 месеца,+предродилна и следродилна депресия си мисля че това ми е най-малкия проблем.  Сега да не ме линчувате само... boo

# 21
  • София
  • Мнения: 2 967
аз съм от хората които наистина обичат да пушат - за мен всяка цигара е удоволствие а не вреден навик - обичам да пуша и ще продължа до следващата бременност Flutter
Аз също не можах да ги откажа докато бях бременна, но поне пушех много малко. Даже е имало дни, в които не съм пушила, но иначе страшно много ми се пушеше. И при мен беше така: предродилна депресия, следродилна депресия, проблеми и какво ли още не. А по начало мечтаех за деня, в който ще разбера, че съм бременна и ще спра цигарите, но уви!

# 22
  • София
  • Мнения: 6 965
И аз съм от тези, в момента, в който разбрах, че съм бременна спрях цигарите през цялата бременност ми се пушеше непрекъснато даже 1-2 пъти съм си позволявала да запаля - изобщо не ми ставаше лошо, напротив чувствах се идеално. В момента, в който спрях да кърмя още на другият ден отидох да пия кафееееее с цигарка Hug

# 23
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Запалих веднага, след като стана възможно Embarassed....но за моя гордост от Нова година ги отказах bowuu!!!

# 24
  • София
  • Мнения: 154
и аз държа фронта. Отказах ги щом разбрах, че съм бременна, сега кърмя.... Да видим колко ми е силен ангела. Tired

# 25
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Пушех си през бременността.Само минах на най-леките циагри.Кърмех цели 14дни и тогава не ми се пушеше, учудващо за мен ShockedПосле естествено веднага ги започнах, но ми действаха успокояващо.

# 26
  • Мнения: 992
и аз не можах да ги спра окончателно попушвах по две -три зигарки на ден като бях бременна и сега като кърмя като е накърмя по някой път пушна една зигарка 2 часа преди следващото хранене лоша мама знам ма кво да направя нямам явно воля а и изчетох толко много материал за вредата пушене кърмене и общо взето извода е че 95 мин преди кърмене не е толко вредна зигарка

Последна редакция: чт, 09 фев 2006, 17:38 от Аурелия

# 27
  • София
  • Мнения: 4 423
И аз пуша, и през първата бременност пушех....Не мога да ги спра и това е! Tired

# 28
  • София
  • Мнения: 2 181
И аз спрях да пуша от раз като разбрах че съм бременна и така докато спрях да кърмя,че и два месеца след това.Реших обаче че много ям и като пропуша пак ще мога да се спра малко и да отслабна по-лесно.
И сега си пуша но вече по 1 кутия за 3 дена.Ако при това висене вътре цяла зима и от това се лиша ще вляза в лудница

# 29
  • Мнения: 245
Ленчувайте ме и мен,но не ме е срам да си призная,че пушех до 5 цигари на ден, докато бях бременна/пусто много са ми сладки/и след кърмене по половин цигара.Колкото и нескромно да звучи това е единствения ми порок и мисля че всеки има право на такива.Гениколога ми каза,че до 5 на ден може след като съм страстен пушач,вместо да кипя от нерви.....А и само 1 от познатите ми пушачки не е пушела...Но ако питате мъжете им...не са.Като спрях да кърмя си пуша по кутия на ден... HugХаресва ми да си пуша... Embarassed

# 30
  • София
  • Мнения: 212
И аз съм от отбора,който можете да линчувате,но... Sick
Пушех докато бях бременна-миничко де...Сега се кърмим и на мен пак ми се допушва-гледам да не прекалявам,но съвестта си ме гризе,защото си е отрова! Embarassed
Дайте и съвет тези от вас,които сте ги отказали,как го направихте!Аз лично нямам воля-слаб ми е ангела-като се ядосам и ми се допушва!
Дано не четат тук много бъдещи мами,че лош пример даваме!

# 31
  • Мнения: 832
Е това с кърменето и пушенето не е правилно. То и за бременните не е, ама при кърмещите отива директно в кърмата без значение дали е 90 мин. преди кърмене или 9 часа. То каде да отиде, всичко което поема майката, отива в кърмата и съответно в детето. Мили пушещи кърмачки, моят съвет е - недейте да пушите докато кърмите. Помислете за децата - те и без това в достатъчно мръсна околна среда живеят, защо трябва да ги тровите допълнително.

# 32
  • Мнения: 3 360
.......Дайте и съвет тези от вас,които сте ги отказали,как го направихте!...

Наде,силна мотивация ти е достатъчна да ги откажеш.Само да поискаш!Пушила съм 11-12години-напоследък повече от кутия на ден! Sick Пуших и през двете си бременности Embarassed Embarassed Embarassed и сега ми идва да се  #2gunfire за това!Като чета постовете,си мисля,че и аз преди един месец така щях да отговоря:"Това ми е успокоението....,единствения порок.....,ще напълнея...."
Сега,след месец БЕЗ цигари съм щастлива ,че успях !Ох,дано никога да не ги пропуша пак!Не съжелявам!Само кажи,че ти трябва опора за отказване и веднага ще се отзова! Laughing Laughing Laughing

# 33
  • Мнения: 3 042
NaughtyИ през двете си бременности отказвах цигарите и  започвах на ново да пуша след като спирах да кърмя. Просто започваше да ми се пуши и неустоявах Sad.
[/color][/size]

# 34
  • Мнения: 319
И аз съм от тези, дето са спрели цигарите от раз, като са разбрали, че са бременни. За жалост съм и във втората категория - на започналите отново да пушат, след като са спрели с кърменето. Мислех, че няма да ми се случи на мен, ама на...   
Сега всичките ми колеги пушачи са се юрнали да спират цигарите, че им били скъпи. Нервират ме, щото ужким ги спират, а пък пушат от моите. Нямам мотивация да ги откажа в момента, някак не ми се отказват точно сега. И си пуша...smokeuu

# 35
И аз пуша, и през първата бременност пушех....Не мога да ги спра и това е! Tired
Същата съм и аз.Направо ме е срам понякога,ама пуста краста...

# 36
  • София
  • Мнения: 609
не,не е пак не;опитвах да ги откажа 2 години;когато забременях си казах,че това е момента и сега край;никакво пушене

# 37
  • София
  • Мнения: 212
.......Дайте и съвет тези от вас,които сте ги отказали,как го направихте!...

Наде,силна мотивация ти е достатъчна да ги откажеш.Само да поискаш!Пушила съм 11-12години-напоследък повече от кутия на ден! Sick Пуших и през двете си бременности Embarassed Embarassed Embarassed и сега ми идва да се  #2gunfire за това!Като чета постовете,си мисля,че и аз преди един месец така щях да отговоря:"Това ми е успокоението....,единствения порок.....,ще напълнея...."
Сега,след месец БЕЗ цигари съм щастлива ,че успях !Ох,дано никога да не ги пропуша пак!Не съжелявам!Само кажи,че ти трябва опора за отказване и веднага ще се отзова! Laughing Laughing Laughing
Simple SmileТутти,трябва ми опора-ДА!!!
Ама ти не даваш никакъв съвет?!При теб освен мотивация-какво друго??? newsm78
От раз ли ги отказа?Ползва ли таблетки,дъвки или нещо друго?
Благодаря ти за съпричастието и дано повече майчета последват твоя пример!  bouquet

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Щом веднъж си ги отказала,значи пак можеш да го направиш.Въпрос на Мотивация....Помисли си само как ухаеш на детето,когато те гушне.Ето ти мотив newsm53

# 39
  • Мнения: 3 089
аз не пуша вече от година. спрях ги млко преди да забременея. още кърмя. и дай боже поне още 5-6 месеца да го правя. до тогава никакво пушене. обаче имам едни много големи съмнения, че след това ще започна с пълна сила.

# 40
  • Пловдив ;)
  • Мнения: 44
Ленчувайте ме и мен,но не ме е срам да си призная,че пушех до 5 цигари на ден, докато бях бременна/пусто много са ми сладки/и след кърмене по половин цигара.

Здравей Simple Smile До пет цигари си е направо култов рекорд, според мен   Hands Clap Аз се опитах да ги намаля и само донякъде успях от кутия  Rolling Eyes до 1/2  Crazy мога да се похваля, че само един ден бях изпушила една цигарка, а можех естествено и без нея.  Tired Братовчедка ми сподели, че като мама-беба в първите месеци също много е пушила, но в напредналите месеци към цигарка само на ден. Знам, че ще ми кажеш, защо се успокояваш какво правят другите мами, ами ти самата не се вземеш в ръце и не ги спреш  Blush но ... не мога. Трудно ми е като че ли да възприема, че съм отговорна и за още някого... Просто все още се чувствам суперски, никакви болки, само тази досадна сънливост и отпуснатост... Майка ми, не ми се кара, че пуша все още  Blush, от което честно да си призная, още повече ме е срам... явно разчита, че вече като голяма порастнала жена, ще пробудя съзнанието си, ще се осмисля, и ще спра с тези егостични мои глупости!
Мило момиче, искам да те попитам ти как успя да пушкаш по-толкова малко.  Жадувам да запитам и другите мами, как сте ги спряли от раз. Ще чета с широко отворени очи .

# 41
  • Мнения: 13
Когато направих теста и се оказа положителен, а това беше преди около 9 месеца, тържествено изпуших последните две цигари от кутията си. Припушвало ми се е , но като си помисля за малкото човече и ми става съвестно, а иначе докато повръщах никак не ми беше до цигари, така че и това си е начин да ги откажеш Wink Но аз винаги съм си казвала, като забременея ще ги откажа, обаче по въпроса за след раждането... още от сега си мечтая за една цигарка....ах  newsm53 Абе адски са скъпи, ако това може да е мотивация, освено това ние живеем в една стая и няма как да пуша при детето, което също е добре smile3503

# 42
Пишете ме и мен в отбора - пуша кат' комин Laughing
ОБАЧЕ по време и на двете бременности, а и докато кърмех не съм си и помисляла да запаля. Дотолкова бях се подлудила, че и в запушени заведения не влизах. В момента, в който ми спреше кърмата си ги нареждах по 5 в устата Twisted Evil
Мислела съм да ги спра, но имам много килограми за сваляне (еле след 2-то...), а когато не пуша - ям като ламя. По тази причина и 10 лева да станат все ще намеря начин да изпуша поне 2,3 цигарки на ден. То това не е хвалба - ама какво да се прави newsm12

# 43
  • Мнения: 1 032
Преди да забременея пуших по кутия- кутия и 1/2 на ден. В момента, в който си направих теста и беше положителен спрях цигарите. В интерес на истината кутията ми я прибра една колежка и каза, че ще ми я върне като родя  Crazy Имах лека бременност и ми се пушеше доста. Веднъж в началото на бременността си дръпнах от цигарата на мъжо и ми стана лошо, повече опити не съм правила да пуша. Около месец след като родих обаче запалих първата цигара и дори новите цени не успяха да ме спрат.

# 44
  • Мнения: 178
ОХ Weary- и аз съм от най-най лошите. smile3515Бременна съм в 3 месец и си пуша по5-6 на ден.Не мога да ги спра. smile3514Сигурно нямам воля...и с пърата бременност не ги отказах. BlushДайте съвет за такива като мен какво да правят та да се вразумят.... smile3511

# 45
  • Мнения: 5 577
Ето ме, ето ме ... още една.

Започнах да пуша системно като ги вдигнаха.  Tired

Заредих се със промишлени количества на старите цени, и то като има и паля. #Cussing out

# 46
  • Мнения: 967
Съвети не мога да дам - никога не съм пушила и не смятам и да пуша,ама като чета съвсем недоумявам - айде не ви пука за вашето здраве, ама като имате малки деца как така пушите без да ви притеснява, че им тровите дробчетата - нали знаете, че вие поне пушите през филтър, а малките душички гълтат цялата отрова. Все пак си мисля, че когато става въпрос за здравето на децата една майка е готован всичко - ЕТО ВИ СТИМУЛ - СПРЕТЕ ДА ПУШИТЕ, ЗА ДА НЕ СИ ТРОВИТЕ ДЕЦАТА !!!

# 47
  • Мнения: 2 241
И аз съм от пропушилите след кърменето, че и повече от преди забременяването.

Не ме е срам, честно казано, всеки прави с живота си каквото си иска. Ама нали все има по-морални от нас да ни кажат какво трябва или не да правим.

При (пред, в лицето на) детето никога не съм пушила, а само в кухнята. Когато влезе при мен и аз съм задимила го гоня. По ресторанти вече сядаме най-често при непушачите, не ми пречи.

# 48
  • Пловдив ;)
  • Мнения: 44
Nellie права си , но не може и да подозираш как подсъзнанието надделява над съзнателното поведение т.е. аз знам  какво трябва да сторя, но постигането не е толкова лесно, колкото е за теб, която никога не си била пушач. Възмущението ти е основателно, съгласна съм, и не мога да ти реагирам негативно, защото знам, че е истината това, което си написала.

# 49
  • София
  • Мнения: 4 423
Бих искала да чуя мнения на пушачки, които са спрели цигарите, непушачите нямат никаква представа, какво точно изпитваме ние.

# 50
  • Мнения: 2 723
Оооооо, много сме такива, и аз се кълнях, че няма да близна цигара, ама сега пуша по 5-6 цигарки на ден.
Уж започнах, за да си подтискам апетита, ама сега си давам сметка, че това е било само предтекст Mr. Green

# 51
  • Мнения: 1 613
Бройте ме и мен в числото на пропушилите.

# 52
  • Мнения: 832
Ленчувайте ме и мен,но не ме е срам да си призная,че пушех до 5 цигари на ден, докато бях бременна/пусто много са ми сладки/и след кърмене по половин цигара.

Здравей Simple Smile До пет цигари си е направо култов рекорд, според мен   Hands Clap Аз се опитах да ги намаля и само донякъде успях от кутия  Rolling Eyes до 1/2  Crazy мога да се похваля, че само един ден бях изпушила една цигарка, а можех естествено и без нея.  Tired Братовчедка ми сподели, че като мама-беба в първите месеци също много е пушила, но в напредналите месеци към цигарка само на ден. Знам, че ще ми кажеш, защо се успокояваш какво правят другите мами, ами ти самата не се вземеш в ръце и не ги спреш  Blush но ... не мога. Трудно ми е като че ли да възприема, че съм отговорна и за още някого... Просто все още се чувствам суперски, никакви болки, само тази досадна сънливост и отпуснатост... Майка ми, не ми се кара, че пуша все още  Blush, от което честно да си призная, още повече ме е срам... явно разчита, че вече като голяма порастнала жена, ще пробудя съзнанието си, ще се осмисля, и ще спра с тези егостични мои глупости!
Мило момиче, искам да те попитам ти как успя да пушкаш по-толкова малко.  Жадувам да запитам и другите мами, как сте ги спряли от раз. Ще чета с широко отворени очи .
На мен просто ми бяха отвратителни, докато бях бременна, особено през първите 3 месеца и си мислех че никога повече няма да изпитам желание да пуша, но уви.

# 53
  • Мнения: 3 591
Е това с кърменето и пушенето не е правилно. То и за бременните не е, ама при кърмещите отива директно в кърмата без значение дали е 90 мин. преди кърмене или 9 часа.

Е това не е вярно. По време на бременност и 1 цигара вреди. За кутия да не говорим. Всичките вредни вещества вкупом си преминават през плацентата.
При кърменето бебето може да понесе никотина на 5 изпушени цигари на ден спокойно. При 20 и повече цигари на ден обаче то реагира с колики, неспокойство, да не говорим, че с тази доза цигари и кърмата намлява.

За бебетата на майките пушачки е доказано че е По-ДОБРЕ да кърмят и пушат. Децата на пушилите по време на бременност се нуждаят от кърмата много-повече от тези на непушилите. Разбира се трябва да ограничат до минимум цигарите и да пушат непосредствено след кърмене, и 90 минути преди храненето на бебето да не запалват.

Сега да не ме линчувате мен  Mr. Green като подстрекател - ПУШЕТЕ!
Вредно е, просто ако трябва да направите избор - да пуша и да спра да кърмя или да кърмя и пуша малко второто е за предпочитане.

# 54
  • на Север
  • Мнения: 503
Отказах ги още като разбрах, че съм бременна първият път (преди 5 години), оттогава не само не съм пушила, но не ми се е допушвало даже, за което съм много щастлива Flutter

# 55
  • Мнения: 1 934
Азсъщо пуших докато бях бременна ,но когато кърмех не пушех .Докато спрях само и ела ме вижте сега.

# 56
  • Мнения: 2 754
Е това с кърменето и пушенето не е правилно. Мили пушещи кърмачки, моят съвет е - недейте да пушите докато кърмите. Помислете за децата - те и без това в достатъчно мръсна околна среда живеят, защо трябва да ги тровите допълнително.

Лесно е да се каже, явно или не пушиш, или не си от силно пристрастените! Не само при кърменето, в първите месеци на бременността също е много вредно, защото тогава плацентата не може да филтрира отровите и бебето поема абсолютно всичко!

Едва ли има настояща или бъдеща майка, която не знае това! Знаех го перфектно и изчетох де що намерих за вредата от цигарите!
Въпреки всичко така и не можах да ги спра, намалих ги до не повече от десетина Embarassed Embarassed Не се гордея, напротив - умирам от срам и от гузна съвест, ама ... от почти две кутии дневно не се спира толкова лесно!

# 57
  • Мнения: 3 360
Бих искала да чуя мнения на пушачки, които са спрели цигарите, непушачите нямат никаква представа, какво точно изпитваме ние.

Съгласна съм с теб!Трудно е !Много!
Писах вече в темата-от месец и...НЕ пуша!Наде,спрях ги от раз-без хапчета и  тем подобни глупости....Просто размишлявах известно време и все се питах"защо?",какво получавам от цигарите и какво губя....и колко...Първо-тровя себе си,второ-тровя И ДЕЦАТА СИ/умишлено/.Трето -такъв ли пример трябва да им дам?Четвърто-защо се оплаквам ,че не ми стигат парите,а в същото време даваме до 200лв.за цигари Twisted Evil /месечно с мъжа ми/....Да продължавам ли?Как мирише вкъщи след купонясване,как "вонят" дрехи,коси...Ръцете миришат и пожълтяват.....Малей,много съм гадна Mr. Green Mr. Green Mr. Green
А да казвам ли колко време на ден ми "губеха" цигарите?Време ,което мога да отделя за децата си Naughty
И след всичко това  пак да кажа "Трудно ми е! Не мога ...."Да ,ама тоя път ги надвих!!! Close Close Close

Никого и за нищо не убеждавам Naughty-не ме нападайте! Praynig JoyПросто отговарям!

# 58
  • Мнения: 3 360
Забравих да кажа!Един от най-големите ми страхове беше,че ще напълнея!Това ме е спирало толкова време..А сега резултата е 3кг- за повече от месец.Явно не е чак толкова страшно.Ще се свалят за месец Hug

# 59
  • Мнения: 1 111
И аз съм от отбора,който можете да линчувате,но... Sick
Пушех докато бях бременна-миничко де...Сега се кърмим и на мен пак ми се допушва-гледам да не прекалявам,но съвестта си ме гризе,защото си е отрова! Embarassed
Дайте и съвет тези от вас,които сте ги отказали,как го направихте!Аз лично нямам воля-слаб ми е ангела-като се ядосам и ми се допушва!
Дано не четат тук много бъдещи мами,че лош пример даваме!

Ако те гризеше съвестта няма да пушиш, и не че нямаш воля а нямаш желание!Това са само оправдания,жена която пуши докато кърми просто не мисли за детето си!

# 60
  • Мнения: 375
Ако успееш да се контролираш да пушиш по 5-6 цигари на ден няма да е фатално,аз самата съм бивша пушачка,но не знаех малко цигари,при мен беше или ще пуша много или няма да пуша,и така вече 5 години съм трезвеник. Laughing

# 61
  • Мнения: 75
Пуша от 16годишна...сега съм на 24.В деня, в който разбрах, че съм бременна не съм палила, даже не съм се и замислила дали ми се пуши.Само при мисълта, че ще тровя детенцето си и какви са евентуалните последствия за него... Confused

# 62
  • Мнения: 967
Пуша от 16годишна...сега съм на 24.В деня, в който разбрах, че съм бременна не съм палила, даже не съм се и замислила дали ми се пуши.Само при мисълта, че ще тровя детенцето си и какви са евентуалните последствия за него... Confused

И аз все си мисля, че пред майчиния инстинкт невъзможни неща няма  Wink

# 63
  • Мнения: 177
Е това с кърменето и пушенето не е правилно. То и за бременните не е, ама при кърмещите отива директно в кърмата без значение дали е 90 мин. преди кърмене или 9 часа.

Е това не е вярно. По време на бременност и 1 цигара вреди. За кутия да не говорим. Всичките вредни вещества вкупом си преминават през плацентата.
При кърменето бебето може да понесе никотина на 5 изпушени цигари на ден спокойно. При 20 и повече цигари на ден обаче то реагира с колики, неспокойство, да не говорим, че с тази доза цигари и кърмата намлява.

За бебетата на майките пушачки е доказано че е По-ДОБРЕ да кърмят и пушат. Децата на пушилите по време на бременност се нуждаят от кърмата много-повече от тези на непушилите. Разбира се трябва да ограничат до минимум цигарите и да пушат непосредствено след кърмене, и 90 минути преди храненето на бебето да не запалват.

Сега да не ме линчувате мен  Mr. Green като подстрекател - ПУШЕТЕ!
Вредно е, просто ако трябва да направите избор - да пуша и да спра да кърмя или да кърмя и пуша малко второто е за предпочитане.
Не съм съгласна.. Пушенето докато се кърми е по-вредно отколкото по време на бременност. Вредата за бебето , когато се пуши през бременността е най-голяма след 6-я месец, и то не защтото плацентата пропуска вредните вещества, а защото цигарите свиват кръвоносните съдове и възпрепиятстват достигането на кислород и хранителни вещества до плода. По този начин  може да се стигне до забавено вътреутробно развитие и бебето да се роди с ниско тегло. При кърменето, обаче, няма никаква бариера като плацентата, която да не позволи на отровите от майката да преминат съответно у бебето.
Аз пушех по 5 цигари на ден и през двете си бременности...Срамувах се от себе си и ме беше страх от евентуални последствия, но въпреки това не успях да ги спра...

# 64
  • Мнения: 252
Чета  и невярвам на очите си ,
Направо  отвратително, цигарата е  вредна дори за  нормален възрастен човек !!!
Как може толкова да сте се  пристрастили към тази отрова и смрад , че след  като сте спрели за  повече  от 9-10 месеца , пак започвате  ????
Като изляза  и вяда , майки на сладкарница с  децата си по на 1-2 годинки , как  пушат  над  главите  им ме  втриса , честно ! Ужасно е ! Живях в  англия близо две години , в  еднин квартал, в  които  имаше  много деца, но такова  нещо там така  и не видях !! Първо във всички заведения, в  които се  водят  деца  (сладкарници, закусвални ...) е забранено  пушенето !!! Аз  лично много  мразя цигарения дим, не  понасям като се прибера  от някъде да вонят целите  ми дрехи , а  представям си какво е да вонят  дрехите  на едно детенце на годинка  или повече! За  мен това да се  дължи на собствената  му майка  или баща е  престъпление!

# 65
  • Мнения: 1 393
Психическата никотинова зависимост е поне 5години.Аз не пуша от 3г.,но винаги на събирания ми се допушва  Rolling EyesВажното е,да не се поддадеш на изкушението  Heart Eyes

# 66
  • София
  • Мнения: 2 271
Всичките ми съседки-майки са постъпили като теб. Аз също пушех по кутия на ден и като разбрах, че съм бременна спрях от раз. Разликата е, че не започнах (кърмех до края на втория месец), за което съм много горда и доволна от себе си. Не се фукам, но си е постижение за мен, особено, като се има предвид, че често ми се допушва, но сърце не ми дава да опропастя година и половина въздържание.

# 67
  • Мнения: 1 410
Аз пушех по две кутии преди да забременея (такава ми беше работата, че все това правех). Спрях цигарите като разбрах, че съм бременна и не съм палила до Нова година. Бях спряла да кърмя и реших да пиина твърд алкохол и да пушна една цигара. От тогава като пия и пуша. Някой път и в кафетата си паля ,но още не съм започнала да си купувам. Като тръгна на работа обаче сигурно пак ще пропуша.
Какво да правя като съм тъпа патка. то оправия няма.

# 68
  • Мнения: 2 587
Докато бях бременна направо намразих цигарите,но откакто спрях да кърмя(а аз кърмих точно две седмици)веднага запалих.Не останах очерована и много рядко се случва да запаля.

# 69
  • Мнения: 1 031
Пишете ме и мен в отбора. След като разбрах, че съм бременна ги спрях от раз. Когато спрях да кърме ( цялото ми кърмене беше 1 месец) и пак ковнах цигарето Rolling Eyes

# 70
  • София
  • Мнения: 4 423
ziyah , моля те! Нямам намерение да чета такива гръмки изказвания, отвратително е - знам, знам много добре какво причинявам на себе си и децата си, знам всичко.....
Но не мисля , че съм престъпник - смекчи определенията!
Ако можеш да дадеш съвет, с удоволствие ще го прочета и даже ще пробвам, но ми омръзна от такива реплики: Как може, Как не те е срам, Аз никога.......
Радвам се, че ти е отвратителен цигарения дим, на мен проблема ми е, че ми харесва - това е голям проблем, ти ако искаш вярвай!

# 71
  • Мнения: 46 434
ziyah, аз пуша на терасата  newsm78 нищо не вони  Laughing

# 72
  • Мнения: 318
smile3514МОМИЧЕТА МАЙ ВСИЧКИ СМЕ ЗА!!! #Sniper #2gunfire [/color][/size][/b]
   Аз също с първата бременност ги спрях, защото ми се гадеше от цигари и кафе, но това беше само до шестия месец. После едва издържах, но заради бебчето което носех в себе си отстоях до термина. Е ами като мина този ми ти термин и бебчето не искаше да излиза. На третия ден взех да пуша от нерви и да се надявам, че поне цигарите, ще предизвикат раждане, но си постоях до петия ден вечерта две в едно, като през целия ден от 10.00 часа сетринта до 19.00 часа вечерта бях на разходка със съпрега си и свекърва си, която ми казваше "Хайде бе Лете, отпуската ми свършва!".
Голямо ходене му направихме. Към 16.00 часа взех да чувствам някакви болки, но като незнаех дали не са отново лъжливи контракции, както често ми се случваше през деветия месец, си продължавахме разходката. Та като се прибрахме в 19.00 часа вече не се седеше. Тръгнахме за болницата, те като разбраха, че съм преносила веднага ме напъхаха в предродилно, спукаха ми водите, сложиха ми системи и в 10.20 часа вече си имах едно доста голямо човече 3.950 kg.
В следродилното гледах как някои мами излизаха по терасите да пушат и си казвах на акъла "Как не ги е изсрам", като в същото време мечтаех да дойде времето, когато ще мога да запаля и аз. И така на ДВАДЕСЕТИЯ ДЕН след раждането излязох за първи път със съпруга си на кафе и като наркоман изсмуках, първата си цигара след раждането, като вече и аз се бях запознала с опасността от никотина в кърмата и за колко време преминава въздействието му от там. Гледах да имам около 2-ва часа и половина до следващото кърмене. Така и започнах отново да пуша.
Сега отново чакам малко човече, но за разлика от предния път сега не ми се погади нито от цигарите нито от кафето и трябваше сама да предприема драстичните мерки за спирането им. Беше ми много трудно, но мотивацията е голяма. Този път желая да не ги почвам отново. Чаках с нетърпение тази ми бременност и от тази гледна точка/ да спра цигарите/, защото за разлика от непушилите никога мами или от тези които не са се престрастявали чак толкова, а са пушили само по няколко цигарки на ден, ЗНАМ КОЛКО Е ТРУДНО да стоиш без цигари и да ти липсва никотина, и каква воля ти трябва за да се откажеш от тях. Не е само въпрос на навик както си мислят някои!
 Желая Ви момичета на всички ви успех, ако сте решили да се преборите с никотиновата зависимост!!!newsm10
Аз съм го решила сама за себе си, а ще видим до къде ще стигна. newsm39

Последна редакция: нд, 12 фев 2006, 17:26 от Violanta

# 73
  • Мнения: 1 934
Наистина е добре да се откажат цигарите но всеки сам решава за себе си . А публикации от рода на "ти си .....", "как може......" просто са излишни.

# 74
  • Мнения: 109
  Аз също ги спрях от раз и  искренно се надявам да не ги почна пак. Добре, че мъжа ми не пуши и нямам пряк дразнител   newsm10

# 75
  • Мнения: 1 934
Дано успееш .Успех от мен.

# 76
  • Мнения: 832
Е това с кърменето и пушенето не е правилно. Мили пушещи кърмачки, моят съвет е - недейте да пушите докато кърмите. Помислете за децата - те и без това в достатъчно мръсна околна среда живеят, защо трябва да ги тровите допълнително.

Лесно е да се каже, явно или не пушиш, или не си от силно пристрастените! Не само при кърменето, в първите месеци на бременността също е много вредно, защото тогава плацентата не може да филтрира отровите и бебето поема абсолютно всичко!

Едва ли има настояща или бъдеща майка, която не знае това! Знаех го перфектно и изчетох де що намерих за вредата от цигарите!
Въпреки всичко така и не можах да ги спра, намалих ги до не повече от десетина Embarassed Embarassed Не се гордея, напротив - умирам от срам и от гузна съвест, ама ... от почти две кутии дневно не се спира толкова лесно!
Напротив, пуших по кутия, някои път по кутия и половина. Едв ли може да има чак такова пристрастяване, че да не може да се спре. Всичко става с повече воля, а в случая даже има и какво да те стимулира. Все пак по време на бремеността не тровим само себе си. Не е невъзможно. След като аз съм пушила по 1 кутия и спрях, а по време на кърмене не съм си и помисляла да пуша, значи е възможно. Предполагам, че и други са го правили.

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Пишете ме и мен в отбора. След като разбрах, че съм бременна ги спрях от раз. Когато спрях да кърме ( цялото ми кърмене беше 1 месец) и пак ковнах цигарето Rolling Eyes
Аз също така направих! Embarassed
 Naughty Важното е,че не съм пушила докато бях бременна и кърмех!

# 78
  • Мнения: 245



Цитат
цигарите свиват кръвоносните съдове и възпрепиятстват достигането на кислород и хранителни вещества до плода. По този начин може да се стигне до забавено вътреутробно развитие и бебето да се роди с ниско тегло.
Цитат
При цялото ми уважение искам да отбележа,че докато бебока е в плацентата,белият му дроб не функционира,а това се случва едва в първата секунда при появата му на белия свят.Кое е общото с хранителните вещества в случая?и с какво цигарите го възпрепятстват?Да не казвам,че е полезно,ала не е и фатално.......Бебо се роди доста едра въпреки 5-те цигари на ден,които пушех.А и не е ли достатъчно вредно придаването на невротичното състояние на бебо,в следствие на никотиновия глад/докато си кърмачка/

# 79
  • Мнения: 245

!
Мило момиче, искам да те попитам ти как успя да пушкаш по-толкова малко. 
Цитат
Ами не я пушех наведнъж.Търпях,търпях и като много ми се прпопуши и си направя 2 упънки ,след малко пак и така....По същия начин и като бременна не ги пушех цели....Не сме толкова грешни,колкото ни изкарват някои мами,ние сме човешки същества,а не ангели,по природа сме си егоисти и ако не един такъв порок,то много други го доказват.....
Удължете малко въжето на бесилото на което ни качихте...

# 80
  • Мнения: 177



Цитат
цигарите свиват кръвоносните съдове и възпрепиятстват достигането на кислород и хранителни вещества до плода. По този начин може да се стигне до забавено вътреутробно развитие и бебето да се роди с ниско тегло.
Цитат
При цялото ми уважение искам да отбележа,че докато бебока е в плацентата,белият му дроб не функционира,а това се случва едва в първата секунда при появата му на белия свят.Кое е общото с хранителните вещества в случая?и с какво цигарите го възпрепятстват?Да не казвам,че е полезно,ала не е и фатално.......Бебо се роди доста едра въпреки 5-те цигари на ден,които пушех.А и не е ли достатъчно вредно придаването на невротичното състояние на бебо,в следствие на никотиновия глад/докато си кърмачка/
Ами аз ясно съм го написала кое е общото-цигарите свиват кръвоносните съдове и притока на кръв към плаценетата намалява, а всички харнителни вещества  и кислорода ситгат до плода именно по този начин.
Освен това, ще ме извиниш , бебето не се намира в плацентата, а в матката, а плацентата е нещото, което се образува за да може бебето да се храни и нараства. Не съм и споменавала, че е фатално, и се радвам от все сърце, че си родила едро бебе. Но е факт всичко, което съм написала...бебетата на пушилите през бременността много по-често се раждат с ниско тегло, отколкото на тези, които не са. Аз самата пушех по 5 цигари на ден и през двете бременности и първата ми дъщеря се роди 2,670кг... не съм сигурна, че е заради това, но и не мога да твърдя, че не е.
Относно пушенето и кърменето, може и да си права донякъде, но все пак не мисля, че са много майките, ако въобще има, които си позволяват да пушат по кутия-две докато са бременни, така че бебето найстина да се пристрастри и да изпитва никотинов глад.

Последна редакция: нд, 12 фев 2006, 17:51 от mariiche

# 81
  • София
  • Мнения: 4 423
mariiche, аз съм от майките, които преди забременяването са пушили по 2,3 кутии на ден, сега съм ги намалила наполовината. С дъщеря ми положението беше същото, роди се 3200кг.
Тук вече (както казват лекарите, с които съм се консултирала) става въпрос за зависимост, все пак пуша от 20г.
Може би, няма да ми повярва никой, но най - голямото ми желание е ДА НЕ ПУША - НИКОГА, но още не мога да се преборя, явно ми трябва допълнително лечение.

# 82
Да се включа и аз с мойте 5-8 цигари на ден опитах да ги спра но не успях при първата ми бременност също пушех по толкоз горе долу а си родих едно съвсем нормално 3.450 бебче надявам се и този път да е така
А когато кърмех деиствително пушех по 1-2 на ден и то веднага след кърменето.
При мен проблема е че сутрин с кафето ако не запаля просто тоалетната ми се разминава и това е много гадно

# 83
  • Варна
  • Мнения: 4 969
И аз така бях, но ги спрях заради бебо, а не защото аз искам.И си бях сигурна, чв момента в който спра да кърмя ще запаля, така и стана Rolling Eyes

# 84
  • Мнения: 1 259
Аз започнах да си пафкам по 1-2 (винаги си намирам причина),и сега по 10 на ден Mr. Green

# 85
  • Мнения: 992
mirka a karmi6 li

# 86
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Бих искала да чуя мнения на пушачки, които са спрели цигарите, непушачите нямат никаква представа, какво точно изпитваме ние.
аз съм една от екс-пушачките Simple Smile
Преди да забременея, пушех като комин, даже и до 2 кутии на ден съм стигала ooooh! ooooh! Embarassed Embarassed
След като забременях, ги спрях, защото от самата миризма повръщах в несвяст; веднъж или два пъти ми се припушваше по време на бременността, но като си дръпнех само 1 път, ми ставаше лошо. Crazy Crazy
След като родих, кърмих, сега съм почти на финала с кърменето, но откакто родих, нито един път не ми се е припушвало, нямате си на идея колко много ме дразни цигареният дим, затова и избягвам да влизам в опушени заведения, гади ми се Sick Sick.
По време на бременността буквално поставих ултиматум на свекърва ми и на мъжа ми, че не издържам на миризмата на цигари и ще се наложи да пушат на терасата. От началото на тази година мъжът ми се мотивира и спря да пуши, за което съм страшно благодарна, че не ми се налага вече най-малкото да се целувам с пепелник.

Случвало ми се е да сънувам, че пуша, но вече и през ума ми не минава идеята да запаля, дори и пробно.
Не знам какъв съвет да ви дам, аз реших, че бременността е една много добра възможност да ги откажа тези гадни цигари, да видя колко съм издръжлива и прочие, засега се справям успешно. Заредила съм се с тиквено семе, за да не се чудя понякога къде да си сложа ръцете...

Ако случайно някой ден ми се припуши (надявам се никога да не се случва), няма да посегна към цигарите, защото най-вероятно няма да ги спра отново, знам ли...

# 87
  • София
  • Мнения: 276

...Може би, няма да ми повярва никой, но най - голямото ми желание е ДА НЕ ПУША - НИКОГА, но още не мога да се преборя, явно ми трябва допълнително лечение.
Много добре те разбирам. Пропуших на 16 г. В началото пушех малко, но постепенно стигнах до две кутии дневно, а понякога и повече. Опитвах се да ги откажа, но не успявах. Всеки път като запалех и изпитвах вина, че нямам воля да спра. Малко преди да навърша 23г. разбрах, че съм бременна и реших, че това ще ме мотивира. Да, ама не... Пушеше ми се още повече. Добре, че след една седмица започна да ми става много лошо и така успях да спра. През бременността много често сънувах, че пуша и се будех много разстроена от страх да не започна пак. След като родих вече не изпитвах желание за цигара. Вече 3 г. не пуша, но зная, че запаля ли веднъж повече няма да спра. Мъжът ми не пуши и може би и това ми повлия. Желая успех на тези, които искатда ги откажат, а на пушещите да намалят  цените на цигарите  bouquet 

# 88
  • Мнения: 245
[

 бебето не се намира в плацентата, а в матката, а плацентата е нещото, което се образува за да може бебето да се храни и нараства
Цитат
Извинявам се в бързотията съм изяла няколко думи.....Наясно съм какво е плацентата и неината роля,но лично не един гениколог ми е казвал,че точно тя предпазва бебо от никотина и ако си страстен пушач е по-добре да се ограничиш до максимум 5 на ден в противен случай може бебока да се роди с такава зависимост.Аз не разбирам толкова,но ми е напълно достатъчно да знам,че жената на лекара който ме изроди е пушела по толкова и с двете си деца.......

# 89
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Преди да забременея пушех рядко и хаотично, може една седмица да не запаля, обаче ако излезем на кръчмичка с готина компания пушех по 10 цигари. Като забременях спрях, Кърмих 5 месеца и сегаааа пуша пак рядко, ама все пак си пропуших Embarassed

# 90
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Преди да забременея пушех рядко и хаотично, може една седмица да не запаля, обаче ако излезем на кръчмичка с готина компания пушех по 10 цигари. Като забременях спрях, Кърмих 5 месеца и сегаааа пуша пак рядко, ама все пак си пропуших Embarassed

# 91
  • Мнения: 1 290
Спирането на цигарите за мен е въпрос на воля и нагласа. Всяка от вас която иска може да ги спре.
Казвам го от опит.
Запалих първата си цигара в 6-ти клас и от тогава си пушех най-редовно.
Една сутрин препила и препушила в офиса на кафето отказах да запаля цигара.
Цял ден не пуших.
Реших да пробвам колко ще издържа.
Така мина 1 година в която палех по 1 цигара на седмица.
После реших, че искам да ставам майка и да се "пречистя" от всички гадости с които съм се тъпкала.
Две години не съм палила изобщо - после забременях.
Надявам се никога да не се върна към този гаден навик.

# 92
  • Мнения: 2 849
И аз съм от пристрастените  Blush Blushпушех по кутия ,някога и повече .Сега си запалвам по половин до една цигара от най-леките и си се срамувам сама от себеси   .Сънувам как пуша и знам ,че след раждане и кърмене ще пуша пак .

# 93
  • Мнения: 2 641
щом свекъра ми ги отказа значи вси8чки имат шанс

# 94
  • Мнения: 5 103
Преди да забременея пушех по кутия и кусур на ден.
Сега ми се пуши и само чакам момента да мога да запала цигара, ама да си призная и немисля да ги спирам де Wink

# 95
  • Мнения: 588
Сакън кви сте готини пичеве, я да ги манете тия зигарки!

# 96
  • Мнения: 177
щом свекъра ми ги отказа значи вси8чки имат шанс
И моя свекър ги отказа, а пушеше по 3 кутии на ден...значи найстина е възможно  Simple Smile

# 97
И аз да кажа, че съм от лошите майки които пушат newsm62(шегувам се)като разбрах, че съм бременна ги спрях веднага, после родих и кърмих 8месеца, издържах месец и после се поддадох на изкушението  сега пуша кутия за 4-5 дни не са много като преди.

# 98
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Аз ги спрях 3 седмици преди да забременея и засега се чувствам супер. Надявам се след като родя да не ги започвам пак- но всичко зависи от нас -не мислите ли? Stop

# 99
  • Мнения: 4 392
На всички непушачки,които линчуват тук,да кажа,че никотиновата зависимост е втората след хероиновата Sad !!!
Един закоравял пушач,отказал цигарите,за цял живот си остава пушач,но чист,ако разбирате какво искам да кажа... Wink
Всички знаят каква е вредата от тютюнопушенето ,но се изисква наистина ЖЕЛЯЗНА воля,за да ги спреш!!!!!!!!!

# 100
  • Мнения: 109
И аз съм от лошите...Преди да забренея пушех по 3-4 цигари на ден, спонтанно ги намалих ..явно се бях напушила от 8 клас, а през студентските години и до кутия и половина дневно. Когато бях бременна, слава Богу, не ми се пушеше, повдигаше ми се от дима. До 5 месец кърмене не си позволявах да пуша...Но от 6 месец...започнах с по една цигарка след последното кърмене..Сега дъщеря ми е на година и 2 месеца, кърмя я само сутрин и вечер, когато пожелае.
Пуша по 3-4 цигари на ден...Срамувам се, но не мога да се преборя. Установих, че не съм никотинова пушачка, нямам потребност от никотин, но пък ми се пуши заради жеста, кафето, след баня... и т.н Например не бих запалила гадна цигара само заради пушенето, не бих отишла до денонощен магазин за цигари и т.н Всичко това, естествено, не ме оправдава...

# 101
  • Мнения: 1 705
    Не пуша от момента, в който разбрах , че съм бременна.Не смятам да почвам пак, дори и по малко цигари на ден ( поне засега).А и има една приказка "Няма малко бременна - или си, или не".Та в този ред на мисли - или пушиш , или не!

Общи условия

Активация на акаунт