Децата ви губят ли си неща, дрехи, обувки... в училище

  • 5 608
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 865
Във вашите училища как се процедира с изгубени от децата вещи?
Децата ви губят ли си неща и ако да как се справяте с проблема?
Аз лично като дете никога не съм си губила нищо. Но на моите непрекъснато се случва. И якета и чанти са губили, иначе дрехи, пантофки - непрекъснато нещо изчезва и го търся из цялото училище и кога намеря кога не. Събират загубени вещи в едни огромни контейнери, където редовно ровя. Но тия неща седят известно време и  после изчезват - дават ги на червен кръст. И ако случайно не съм се усетила, че нещо е изчезнало и край - заминало е на боклука. Непрекъснато купувам пантофки, щото тук не им дават с обувки да ходят в училище и те ги губят. Не мога да разбера системата ли им е крива или аз съм крива, че не си губех нищо като дете. А тук събират купища загубени неща - явно е, че не само моите губят, а всички.

# 1
  • Мнения: 3 241
Аз губех като дете. И другите губеха според мен.
И при нас системата е такава - всичко в един голям кош.

# 2
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 070
Чак толкова загубени вещи в училището няма, събират ги в един бокс и на родителските срещи ги слагат всички родители  да ги видят и потърсят, ако нещо липсва. Но при нас са с униформи, всичко е надписано, а и училищата са малки.
Моята мисля не е губила нищо, с изключение на две жилетки, които не бяха загубени, а просто и ги бяха свили. Те са от униформата, ватирани и сравнително скъпи. Един ден се прибра с друга жилетка, с окъсани маншети и без половината копчета, пишеше си името, вероятно са разменили с детето до нея. Аз върнах жилеткат и си поисках моята, така и не ми я върна, мамата си уреди детето с нова, има 4 момиченца. Втория път жилетката направо изчезна, нямаше я при забравените, май пак някой се беше уредил, и двете бяха нови, токущо купени. Предупредих учителката, че случили се трети път аз ще им правя проверките кой какво облича, хич не искам да ме правят на балама.

# 3
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
И при нас се губят много вещи. Днешните деца са много разсеяни Confused, моят син на пьрво място! От 3 до 7 годинки, в у4илището е загубил едно неопределено коли4ество жилетки и у4ени4ески материал. Като 4е ли след навьршването на 7 години порастна малко и намали сравнително изгубените вещи.
Дрехите се сьбират в едни контейнери, които в края на годината се даравят на организации от рода на 4ервен крьст. Като два месеца преди да свьрши у4ебната година, постоянно се пращат бележки до родителите, за да минат и прегледат дрехите, ако липсва нещо на детето им.
Контейнерите са на показ през цялата година, така 4е постоянно могат да са преглеждани.
Сега си спомням , 4е моят син се вьрна един ден с 4ужда раница Confused, бяха си ги разменили"без да искат" с друго дете, и двамата имаха еднакви Joy раници.

Последна редакция: пн, 21 окт 2013, 12:45 от Val

# 4
  • загубено
  • Мнения: 6 447
Не е губил синът ми нищо до сега.В 4 клас е вече.
Забравени вещи се оставят при охраната или директорът.

# 5
  • Мнения: X
В училището на синовете ми има няколко коша за загубени вещи, всичко се складира там. По-скъпите неща (очила, телефони....) се пазят известно време в учителската стая, после се предават с бюрото за загубени вещи в сградата на общината.

Големият ми син е заплес, често забравя разни неща - не само вещи, но и дати за тестове, крайни срокове за това-онова, тренировки, репетиции. Дразня се и го преследвам за да се стегне, тежи ми постоянно да го следя и внимавам за неговите задължения и да го организирам като бебе. Чувството за отговорност се възпитава, държа да им го набия в главите. Малкият засега го дава много отговорно, дисциплинирано и стегнато, да видим как ще е занапред.

# 6
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Да! От писалка, до...хавлиена кърпа и джапанки /това заради плуването/. Пред стаята на секретарката има закачалка, на която висят няколко якета, шалчета..отделно има витрина с ключове, очила...Абсолютен хаос е, но като гледам и студентите губят често нещата си,редовно има обяви че някой си изгубил портмонето, телефонът, бижута..че и лаптоп даже се търсеше наскоро  ooooh!

# 7
  • Мнения: 7 325
Губи, разсеян е, на моменти безотговорен. Но явно не е само той. В петък ми се обади че след училище ще ходи у някакъв приятел и ще се прибере към 8. Дойде си с две раници. Обесни ми че била на друг приятел и някакво момче я изхвърлило през оградата на училището и сега като се разхождали я намерили и той я прибрал. Собственика не е излезнал да я потърси, явно просто я е зарязал и си е заминал. На почти 15 год. са не са бебета, а учебниците им струват  Sick.

# 8
  • Мнения: 3 865
Наистина ненормална работа с това губене. Кви са тия деца, ние навремето не губехме нищо сигурно щото си имахме по 2 комплкта дрехи и си ги сменяхме всяка седмица. А сега всеки ден с различни. Остави ами ходят по чорапи в училище щото ги мързи да обуват пантофи и родителите са ОК с това - те самите сутрин ги водят на училище и пред тях си събуват обувките и по чорапки, придружени от родителя отиват до класната стая. И понеже учителите и родителите и всички ходят с обувки по коридорите и как тук вали нон стоп и представете си белите чорапи с какъв цвят са след училище. Проблем ми е, защото децата ми виждат всичко това и го приемат за нормално понеже много деца го правят и не мога да ги убедя, че не се ходи по чорапи по коридорите. Ама как да бориш с масовото малоумие.  ooooh!

# 9
  • загубено
  • Мнения: 6 447
Къде са тези училища където се ходи по чорапи?
И в гимназията ли е така?

# 10
  • Мнения: 3 865
Не знам за гимназията, ама поне до 2 клас се ходи с пантофи. Ама много деца не щат да си ги обуват.  Дания

# 11
  • Мнения: 2 093
Skrekkelig ти намери каква тема да пуснеш  Laughing те децата няма да се деца ако не губят вещи. Моя син непрекъснато губи капаците на контейнерите или самите кутии или в които му пакетирам училищния обяд. От друга страна редовно му открива неща по джобовете, които си намира на вьн-камьни, топчета, клечки. Ядосвам и после вдигам рамене, какво да го правиш Simple Smile

# 12
  • Мнения: 3 241
Според мен си се губеше и по наше време.
Особено зимата ръкавици, шалове, шапки.
А другото бяха екипите за физическо.

# 13
  • загубено
  • Мнения: 6 447
Е разбира се,че се губеха и по наше време.
Цвичките се търкаляха в салонът по физическо до краят на
учебната година.

# 14
  • Мнения: 3 098
Moята дъщеря си загуби обувките в училище. Нямам разумно обяснение как се е получило.

Общи условия

Активация на акаунт