ЮЛСКИ бебчета - тема 6

  • 23 449
  • 734
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 377
Ани прецени си сама, но Лазар яде различно към 20.00,21.00, 22.00 и после чак към 5.00-6.00 сутринта. Е, по някога се случва да се размрънка и по-рано.
И на мен една докторка (комшийка) ми каза да си го храня през нощта, че е малък още да му спирам яденето, но когато и отговорих, че Лазар не реве (което значи, че не е гладен), тя ми каза "добре тогава". Та Кирчо реве ли? Ти ли му налагаш да не яде или просто детето не си иска?

# 16
  • Мнения: 28
Добър вечер и от нас.

Много сте писали бе... Ама поизчетох по диагонал  Embarassed Embarassed

Ема е добре...расте си. Много спокойно бебе е станала,дано не е моментно де. Спинка по цяла нощ с последно хранене в 22.00 и първо в 05.00 - 05.30 зависи си от нея.
За къпането - къпем се на два-три дни веднъж. Откатко спрях да ползвам мокри кърпички се мием по няколко пъти на ден...и малко ми се обезмисля къпане вечерта.
От два дни папка пюре на Хип...ранни моркови и много и харесва. Облизва лъжицата буквално. Аз също съм на мнение,че колкото хора толкова и мнения,всеки сам си преценява. Другата седмица ще и направя картофче,домашно,че мадамата в магазина каза,че Хипското било като туткал Simple Smile

Весе - за пишката - давай смело. Аз бях шубе и в резултат на това се озовахме в Пирогов по спешност. Лекаря го направи за секунди,ама Сашо така рева,че още ми настръхват косите като се сетя. Пищеше кански.

Близначе - дано бързо се оправи Бобето. Много кофти е с болно бебе.

Мисти - и Ема имаше такива дни докато си изгради режима. Ще премине....няма да се даваш Wink

# 17
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Ани, щом детето си спи, значи не е гладно. Сънят е изключително важен и по-здравословен от яденето през нощта, не го буди  Hug

# 18
  • Мнения: 49
На час по лъжичка дето казват та и аз така Joy.Сетих се да ви питам мойта ЛЛ днес се скара,че Кирил прави много дълги нощни паузи за ядене(вчера яде в 19.30 и после в 5.00 сутринта)та се чудя да го будя ли както казва? newsm78
здравейте  Hug
Аз Вики не я будя вечер да яде.давам и да яде към 19:00 и после чак сутринта към 05:00-06:00 се сабужда с зверски глад  Laughing

# 19
  • Мнения: 2 328
Алергията се изразява в червени бузи,обрив по личицето/главичката,слузесто рядко ако,болки в коремчето,има и доста неспецифични симптоми-течащ нос например.  #Crazy Характерни са адските колики.Ако родител е с алергия е много вероятно да има абкм.Проверете.Теста се прави за секунда върху кожата  Peace 

# 20
  • Мнения: 251
И моята от 2-3 седмици заспива в 7-8-9 и става към 7-8 и определено може да седи поне още 30 мин значи не е гладна.

Нещо тази вечер е много неспкойна, зспива на гърда и след 15 мин се буди ама с рев и след 15 пак и така няколко пъти. Сега спи, но мрънка. Дали не ми намалява кърмата. Не искам да цедя, защото за мен това не е ориентир. Ще видя утре на консултацията колко е наддала. варих си и жито, че обичам а и нали уж подпомагало лактацията. Ям и орехи. Друго да се сещате, не искам чайове, а храни Simple Smile

# 21
  • Мнения: 4 841
До сега ги гледах тия шишета, ама за една проба да дам 20лв  ooooh! ми свиди ми  Crossing Arms Гледах и в продавалника, те там цените почти като на магазина, с тая различка че там са втора употреба  ooooh! Гледах и в амазона, но там май пак скъпи.
Ще го мисля  Rolling Eyes


Ого нещо е нервен. Днес пак не го остави брат му да се наспи и тая вечер беше ужасен. Гърдите ми пак имат рагади и боли, пари е по точната дума. Сукал ме е поне два часа с малки почивки докато заспи и сука много нервно. Ако измъкна зърното и после 10000 пъти съжалявам за това. изсмука и двете ама до дупка и дано не повърне.

Лошото е че с баткото ще трябва да се гледаме още поне седмица. Незнам как ще стане ама вече взех да изпушвам. А ММ само ми обяснява как нямал вече нерви. Ами аз какво да кажа  Naughty

Бейбе това звучи ужасно  Rolling Eyes Много ми е мъчно като става така.

Абе Глупи сега ти рочетох поста. Да не ги е хванала тия бебета нервната криза колективно? И аз не е като да нямам манджа. Тая сутрин цедих и следобед я хвърлих, че баткото се опитваше насилствено да храни бебето с биберона. Имам клипчета и ако не ме фане мързела, който не ме е пускал  Whistling ще пусна едно във фейса.

# 22
  • Мнения: 251
Абе Агнес, мани ти децата, ама май и мъжете са по един и същи начин нервни. Що си мислят, че на нас с 2 деца цял ден ни е лесно. Одеве за 30 мин докато направя вечерята Ками мрънкаше в него, Марти искаше нещо и той вика грррр деца ще ме побъркате. Това за 30 мин, не си представям как ще е 14 часа. Само да почне да яде пюрета и ще му ги оставям и двете и тъпкано ще му го върна Simple Smile)
Ками и през деня спа много неспокойно и яде преди да заспи, буди се и иска пак да яде. дали пък като не яде нощем да и се отразява това и през деня да наваксва, Идея си нямам. Отделно и Марти и пречи, както твоят Зар на Ого. Няма ли как да пробваш с някое шише на приятелка?

# 23
  • Мнения: 4 841
Имам една приятелка с разнороден вид шишета. Обаче се замислих друго. Тя ми беше дала малко АМ да пробвам Ого и той си изяде почти цялото шише. После го пробвах на кърма и не ръчи. Днес пак го пробвах на кърма и пак не поиска мляко. Но пък ц*ца не отказва. Ще видя да взема адаптето от другата приятелка и да го пробвам да е един ден или поне две последователни хранения на адапте. Пък аз ще цедя и ще мушкам в камерата. Имам 3 дни за опити, ще действам някак.

# 24
  • Мнения: 109
Марти, аз всъщност не знам кои ваксини са задължителни в България. Ние досега сме сложили по 2 дози от задължителните тук пневмококова ваксина и шествалентната. През декември ще сложим и третите дози. Сложихме и препоръчителната Ротарикс- и там 2 дози. Следващите ваксини ще са ,когато децата навършат 1 година.  Такава е схемата в Кипър.
Захранването тук почва след петия месец с оризово-млечна каша.
Аз също къпя всеки ден, даже и след ваксина.

# 25
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 670
Ами Весе не му го налагам и не се и опитвам,защото преди когато исах да го откажа поне от едното беше по голям тормоз и за него и за мен ooooh!!ами определено не реве и понеже си спи аз реших,че няма да го будя newsm78а ето че днес ми се скара че било много голяма паузата!Аз се замислих дали да не го будя че нали бил качил малко за месец и евентуално ще трябва да го дохранвам с АМ.........сега е само на кърма!Оффффффф няма да го закачам.....то детето ако е гладно ще си потърси!

# 26
  • Мнения: 2 237
Дами, това видяхте ли го?

http://www.bg-mamma.com/index.php?action=showNews;id=5752

Аз мисля да отскоча.

Моля, препоръчайте хубава църква или манастирче във или около София. За кръщене. Ще ни се да е по-близко. Видях, че в Дървеница има манастир, утре ще идем да проверим.

И да се оплача, че от тоя Бейби вак за малко да ми гръмне прахосмукачката. Уж го сложих правилно, а като почна да се тресе и да мирише на изгоряло....И сега не знам какво да правя.

# 27
  • Мнения: 120
 Bemolnewsm59 newsm67
здраве, щастие и късмет да са с теб навред!
Близначе, благодаря за инфото за Бебемания, ще задържа покупките за малчо и ще отскочим да видим Peace Бързо възстановяване на Бобчето.

Бебоо, кураж, сила и постоянство, за да преборите алергията.

Ние къпем всеки ден, като редуваме през ден шампоан. ММ се грижи за пишката - леко забелва, тъй като понякога има соли от урината. Според мен ритуалът и водичката го отпускат и помагат да заспи.

Аз имам 3 девствени шишета и една девствена помпа, които купих - 2 бр. на чико и едно от помпата на Авент. Да е здрав малкия и да си похапва от гърдите, майната им на шишетата. Колкото повече чета за захранването, толкова повече се обърквам - вероятно ще е морков, картоф, тиква около 6-тия месец, а и трябва вода да свикне да пие, защото сега е изключително само на кърма. Първия месец го тормозих милото с вода и чай от копър, но после започнах аз да пия чая, после малко капки Сабсимплекс и да не ме чува дявола, мисля че няма колики Peace.

Малкия се обърна за първи път като беше на 3м и 10 дни и сега много внимавам, къде го оставям да не ми скрои някой номер и да падне.

Мен ме притеснява заспиването - редува 2 часа бодъстване с 45 мин. сън, но сам не може да заспи. Като му се приспи и става нервен и започва да мрънка и да хленчи. Ако е в количката и сме на разходка заспива, но в къщи трябва да го гушна, да люлея и да пея около 10 мин. newsm78 Сега ми тежи, а за напред не ми се мисли как ще справям Tired

Аз от днес имам помощ - мама и ще се преродя докато е при мен  Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 4 841
Изядоха ме! Разберете буквално ме изядоха  Rolling Eyes Цяла нощ имаше ам-ам ритуал. Очите ми са на компот, а туй малкото иска още и още ц*ци. Е, нямам повече. Болят ме зърната. Такова нещо за тия три месеца не е било. Зъби ли са, колики ли са, гъзобол ли е незнам, но аз взех наистина да изпушвам.
Обаче поне си има добра страна  Mr. Green Ще ми се увеличи главоломно лактацията  Mr. Green И ще трябва да се цедя баш по лекциите  hahaha Купон  tooth


Вчера нали си купих кестени. Цяла нощ тия червейчета не спряха да шумолят. Скъсаха ми нервичките. И сега пак чантата така скърца, все едно ято мравки излиза от нея. Сигурно има 5 червея само ама шумят като рота войноци по мост.
Еййй единия ми върпос по физика на изпита ми беше за резонанса  Mr. Green

Сори ама май вече наистина изпуших, щом и глупости почнах да пиша  Whistling

# 29
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Добро утро  Simple Smile

Бeйби, силно гуш за Йоан  Hug

Агнес, аз опитах един път да се цедя в тоалетната на академията и се отказах, защото в спокойната тишина се чуваше само едно звучно скърцане от помпата  Laughing Ако беше влязъл някой, си представям какво щеше да си помисли  Crazy Отделно, че ми отнемаше много време да се цедя, а в тоалетната не е много комфортно. Дано ти се справиш  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт