Хранене през час

  • 528
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 949
 С малкия Виктор се стараем да се кърмим на 3 часа-горе-долу се справя ме,но има случай в които се храним и през час-час и половина(защото той иска да яде) това нормално ли е?Според нашата педиатърка трябва да му давам гърдата на 3 часа,а ако приплаче преди това му давам вода.Аз естествно не го спазвам,защото той не преплаква,а се дере и неиска да пие вода.

# 1
  • Мнения: 7 430
Хич и не я слушай  Naughty има моменти на разстеж и мъника се нуждае от повечко млекце, а не от вода Crossing Arms
При моя Виктор беше същото и аз му давах, не през час - ами направо през 30м.
Не се притеснявай - като започне по-бързичко да суче, ще отмине този период Wink и ще влезете в релси Hug

# 2
  • Мнения: 398
Нормално е, разбира се. Бебо си знае най-добре колко му се яде. Знае по-добре и от педиатърката.  hahaha Аз също първият месец й давах много на често, тя си искаше така. Стигала съм до 12 -13 кърмения на ден. Но често бебето стои на гърдата не само, защото е гладно, а и защото се чувства по-сигурно. Аз иначе вода не давам. Нали знаеш, че нови изследвания сочат, че предната кърма е с високо водно съдържание и задоволява нуждата от течности. А и водичката пълни корема без да засища бебето, но това става за сметка на кърмата и така може и да не наддава достатъчно.

# 3
  • Мнения: 1 586
Аз я слушах, макар и отчасти, педката първия месец и резултатът беше нулево наддаване  Sad. Оттогава относно кърменето слушам само малката ми специалистка Wink. Известно време си бяхме като скачени съдове, но детето си расте здраво и щастливо, а това е всичко, което искам Simple Smile.

# 4
  • Мнения: 790
Нормално е, особено за следобедните часове и за толкова малко бебе. Давай му да си суче и да е спокойно и доволно, а и ти заедно с него.

# 5
  • Мнения: 3 760
Нормално е! Лактацията ти още не се е регулирала, а и бебчо е в период на буен растеж. До няколко дни нещата ще се кротнат. Не му давай вода-приемът й е за сметка на кърмата. Бебчо не случайно не я иска. А и това с режима на 3 часа са глупости /освен ако бебето не пожелае така/. За да произвеждаш достатъчно кърма трябва колкото се може по-често да слагаш бебчо на гърда. Успех! И не се шашкай!

# 6
  • Мнения: 4 242
Слушай си бебчето и няма да сгрешиш.
Може да сте във фаза на усилен растеж, и понеже в природата грешка няма, бебето сега суче по-често, за да си набави по-голямо количество млекце. Нали знаеш че търсенето определя предлагането, колкото повече суче бебчето, толкова повече кърма ще произвеждаш.
Освен това има бебета (като моята дъщеря) които се хранят често по малко, това е добър вариант за стомахчето.
Другото което искам да ти кажа относно 3 часовия режим, бебетата понякога сукват малко, само предното (воднисто) мляко, само утоляват жаждата си. Ако ти държиш бебето после 3 часа гладно заради режима, излиза че то ще гладува на една гола вода 6 часа.
Кърми си го на поискване, това е най правилният начин, най-щадящият, и ще си сигурна че бебето ти е сито и доволно. Но на поискване в никакъв случай не означава да чакаш да започне да се дере, да се моли за храна. Бебетата дават различни сигнали, сучат си ръчичките или отварят устенца, въртят главица да намерят гърдата и още много други, ако се вгледаш добре ще си опознаеш детето и ще разчиташ сигналите които ти подава.

# 7
  • Мнения: 1 771
По този съвет на лекарката няма да изкарате дълго с кърменето  Naughty. Най добрия начин за продължително кърмене е на поискване, когато бебето поиска. Така се стимулира лактацията, а при едно 3 - часово кърмене на новородено и даване на вода когато е гладено  е сигурен начин да не ти се увеличи кърмата  според нуждата на бебето и от тук малко кърма, гладно дете, не наддало и хайде добавка. Това е сигурния начин по който некомпетентните педиатри ПРЕЦАКВАТ майките и стопират кърменето още в зародиш. И вода , захар . . . моя съвет е не давай. Има статия за това в Библиотеката на форума. Само се пълни коремчето на детето с излишни течности. В кърмата има достатъчно вода и на този етап бебчо има нужда само от нея. И моя съвет е и нощем никаква вода. Аз с вода започнах да предлагам, когато започнах захранването на Крис, т.е. на 6-месеца. А той я пропи към 7-8 месец. Крис го кърмех на поискване и без води и първия месец качи 1,950 кг и 8 см. Достигали сме до 11, 12, 13 кърмения в денонощие.   
Радвай се на бебчо и спокойно му се довери, то най добре знае какво му е нужно.
Успешно кърмене от все сърце ти желая.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 164
Нормално е.

Това е сигурния начин по който некомпетентните педиатри ПРЕЦАКВАТ майките и стопират кърменето още в зародиш.
Абсолютно съм съгласна. Педиатърката, която посещаваме има много пациенти. На последната консултация си поговорихме и се оказа, че единствено аз и още една мама, с която раждах заедно и която чете форума, кърмим. Можеш да си направиш изводите. Мога да пиша още по темата, но мисля, че не е нужно. Ти сама ще решиш какво да правиш.
Слушай майчинския си инстинкт, води се по бебенцето и няма да сбъркаш. Успех!

# 9
  • Мнения: 1 999
Както са ти казали и другите мами - кърми на поискване! Зарежи го това хранене по часовник на 3 часа. Peace 

# 10
  • Мнения: 250
Разбира се че е нормално и при нас беше така и почти до 3 мес. се хранехме през 2-2.5ч. дори през ноща. То детето си показва от какво има нужда.

# 11
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Изобщо не ние гледай часовника! Първите три месеца ние се също се  хранихме на час, час и половина, изобщо не съм давала вода, даже и сега не давам, мойта бебка като ожаднее си търси цицата Laughing. И до ден днешен нямаме интервал от 4-5 часа между храненията, както разправя педиатърката! Захранихме се с много храни главно опитвайки ги,  продължаваме да се кърмим успешно!

# 12
  • Мнения: 1 382
Оооо,не се притеснявай,от както се роди сме си така,дори и нощем  Peace

# 13
  • Мнения: 863
Разбира се че е нормално и при нас беше така и почти до 3 мес. се хранехме през 2-2.5ч. дори през ноща. То детето си показва от какво има нужда.

и при нас беше така,като в на4алото сме се хранили и през 40 минути newsm10 newsm10
не се притеснявай,напълно нормално е  Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 435
Вече момичетата са ти казали всичко , но аз , за да го потвърдя ти давам и четиво  ;-)http://karmene.greatnow.com/pripoiskvane.html
и това мисля , че ще ти е полезно  http://www.bg-mamma.com/site/content/view/605/
Може да ги принтнеш и да й ги връчиш на педито  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт