Белината и бременността

  • 4 013
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 30
Здравейте,

Видях много теми за белината и бременните, но тъй като са заключени и не мога да коментирам или попитам....., пиша в нова тема .... Cry С приятеля ми от известно време си правим бебе и все още няма, но ми се искаше да ви попитам, ако случайно вече го има (и аз още не знам, а тази вечер мих банята и прекалих с белината) и то е все още в самото начало, има ли риск за бебето? Малко прекалих с препарата, защото сега в носа ми още е тази миризма и не ми е приятно, а и мисълта, че може да си навредя...... Sick

Ще съм благодарна, ако някой ми пише нещо , щях да правя суши, да правя романтична вечеря...... то ми се отщя!!!

# 1
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Според мен един път няма да навреди. Доста често правим и ползваме неща, които са вредни преди да разберем, че сме бременни и рядко се стига до злополучен край. Пожелавам ти скоро да се похвалиш с хубави новини  Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 30
Благодаря и аз това чакам и то с голямо нетърпение .... все пак ще изям една кофичка кисело мляко за противоотрова.  Wink

Тук четох историята на едно момиче , което е прекалило с белината и след седмица е прокървило и естествено абортирало и се вкарах във филма.

Стискам си палци и благодаря за отговора   bouquet

# 3
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Не винаги тези неща са в следствие на това, което си мислим. Понякога просто се получават съвпадения или пък ние си внушаваме, че причината е белината, както в случая на това момиче или пък твоя.  Hug Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 39 673
И аз прекалявах с белината при миене на банята. Понякога карах и съпруга ми да мие Simple Smile

Смятам, че от веднъж няма да има проблем. Проветрете хубаво.
Ако друг път ви се налага да миете с белина може да използвате някаква маска.

# 5
  • София
  • Мнения: 30
Поуспокоих се, ще изям киселото мляко, ще направя суши и ако има нещо ще пиша,   bouquet

# 6
  • Мнения: 2 047
За надишване с препарати също се препоръчва да се пие газирана вода, но да е михалково. Успех и избягвай тези препарати, още повече че може да ти се пригади от тях при бременност.

# 7
  • Мнения: 2 752
И аз мисля, че няма от какво да се притесняваш. А за момичето, което е загубило дете - не мисля, че случилото се е предизвикано от чистенето с белина. Но и аз съм на мнение, че при наличие на бременност не трябва да се използват такива препарати, дори и да си с маска.   bouquet

# 8
  • Мнения: 472
Бебетата са добре защитени, но все пак внимавай с препаратите.

# 9
  • Мнения: 194
От веднъж нищо няма да стане, но не е добре по време на бременността да прекаляваш с препаратите. Виж по-добре избягвай сушито, ако мислиш, че бебчо вече е в коремчето на мама. Сушито със сурова риба не се препоръчва през 9-те месеца.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 289
Ако те притеснява белината, защото евентуално може да си бременна, то не трябва да ядеш и суши със сурова риба, както са ти казали вече. Интересно ми е защо изобщо го споменаваш  Rolling Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 5 649
Да, и аз повече бих се притеснила от сушито, отколкото от белината.

# 12
  • София
  • Мнения: 30
Е, по повод сушито, аз го правя със сельодка (мисля, че е маринована) и с ролца от раци, останалото са зеленчуци, кашкавал, според мен няма проблем, освен ако водораслите не оказват лошо влияние... Все пак още чакам резултата, когато съм сигурна, че се е получило  baby_neutral ще внимавам какво ям  Wink , е и то сега се подготвям де .... пия фолиева киселина, спрях цигарите, не пия алкохол....

Благодаря на всички   bouquet

# 13
  • Мнения: 223
Ти първо не си сигурна , ама вече си се вкарала във филма с белината  ooooh! млади хора съвременни ама сериозно ли си мислиш , че от едно миене ще му стане нещо на бебето(което не е сигурно дали съществува) нямам думи
И момичетата са ти го казали за сушито в никакъв случай не трябва да ядат суши  бременните както и синьо сирене и прочие
А това , че я усещаш на носа си изобщо не значи , че си прекалила , просто ти се е "набила" в носа и след час -два ще ти мене

Последна редакция: ср, 30 окт 2013, 17:36 от the MOB

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 14 091
За пръв път чувам да има някаква връзка между белина и аборт.
Лично аз през цялата бременност си ползвах Доместос и за миене, и за чистене на петна от дрехи. Съдържа белина (натриев хипохлорит).
Може да е попаднала някъде по кожата на ръцете ти и от това да усещаш миризмата. Задържа се дълго, но не е опасно. Случва ми се редовно, понеже ме мързи да слагам ръкавици за едно петно, и макар да гледам да не пипам пряко препарата, заради миризмата - не винаги успявам.

Последна редакция: ср, 30 окт 2013, 06:52 от Оранжева мандаринка

Общи условия

Активация на акаунт