въпрос за хламидите

  • 3 186
  • 17
  •   1
Отговори
 Flushed Извинявам се предварително за въпроса защото може би го има някаде из библиотеката или сте дискутирали вече по него, но аз неможах да го намеря.
Та въпроса ми е дали чрез кръвни изследвания могат да се открият хламиди, защото някаде в форума четох че се взима намазка от влагалището.
Решила съм да ходя да се изследвам, за това питам.
Много благодаря на всички предварително.

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Със вземане на кръв също се изследват хламидиите.

# 2
  • Мнения: 3 154
Може да се вземе кръв (както Хера ти е казала), може и чрез секрет. Ето ти тема за хламидиите (от Библиотеката е Wink)

# 3
  • Мнения: 3 011
Най- сигурен и достоверен е PCR /ДНК тест с  взема се цервикален секрет. До като кръвният констатира антитела, които могат да са в организма, заради преминала ве4е инфекция. Оф надявам се, че правилно го обясних  Embarassed . Само знам, че когато кръвният тест е неясен тук те изпращат на PCR.

 Виж тази тема  http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2593

# 4
Благодаря на всички за бързите отговори.
Утре, ще ходя на кръвните изследвания.  WhistlingНещто започнах да се паникьосвам вече, и съм решила да си правя изследвания.
От какво друго освен хламиди е възможно да ти се запушат тръбите?

# 5
  • Мнения: 2 123
От какво друго освен хламиди е възможно да ти се запушат тръбите?
От възпаление на тръбите, т.нар. аднексит. Може да стане при простуда, при венерическа болест, при коремна операция.

# 6
  • Мнения: X
Тази сутрин и аз ходих да ми вземат кръв за хламидии.Какъв резултат трябва да очаквам, за да озн,че няма нищо?Как се мери-т.е.какви мерни единици

# 7
  • Мнения: 902
Всяка лаборатория си има референтни стойности.Влез в Библиотеката и разгледай темите за хламидии.Късмет в резултатите.Аз днес правих също хламидии и мога да се похваля с отрицателни резултати за всички антитела.

# 8
  • Мнения: 3 154
Уайт, честити ти добри резултати! Grinning

Розичка, като ти дадат резултатите на тях ще има референтни стойности и по тях ще се ориентираш. Възможно е дори до резултата да има "+" или "-". Дано е отрицателен Sunglasses

# 9
  • Мнения: X
Здравейте!Взех си резултатите , но за съжаление са " + "  по-точно 1/128...Днес отивам при лекарката си отново-...

# 10
  • Мнения: 9 063
Розичка, спокойно, ако се предпише правилното лечение с правилните препарати- лечението е успешно, само дето антибиотиците са малко скъпички...само не се паникьосвай, оправия има, макар да става по-бавно  Simple Smile
А какво точно ти изследваха? какво ти пише на изследването: IgG, IgA.. ?

# 11
  • Мнения: X
IgG...Май като се поразрових из темата не е безумно висок, макар и висок...Е и аз така казвам-не е нелечимо..

# 12
  • Мнения: 9 063
Виж какво намерих в една статия на Зачатие, до ден днешен не разбирам... newsm78

Само количествен анализ с титър ще позволи за се открият антитела към рубеола, токсоплазмоза, херпес, цитомегаловирус /ЦМВ/, хламидии. Наличието на антителата IgG показва имунитет към тези инфекции, можете спокойно да планирате бременност. Наличието на IgM означава остър стадий на заболяването, отложете мисълта за дете до оздравяването ви.

Като има антитела IgG, защо да се счита че има хламидия  Embarassed
Може би трябва да се направи паралелно и IgM или IgA, за да се види дали инфекцията протича в момента... newsm78

# 13
  • Мнения: X
Хм..Стеф-ще копирам тоя цитат и ще питам лекарката....
Че то ако е така??? newsm44  costumed050

# 14
  • Мнения: 9 063
Ами именно там е проблема, че не зная...надявам се някой печен да се включи, да внесе малко светлина в тунела  Blush
А ти- питай лекарката си.

Общи условия

Активация на акаунт