Странен обрив при 3 годишно дете

  • 1 784
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Синът ми е на 3 години. От септември сме 3 дни на детска и после 2 седмици вкъщи... Какво ли не преболедувахме, но такова нещо за първи път ни се случва. От сряда вечерта малкия е с хрема, а от четвъртък имаме и повръщане и диария  Sad Лекарката ни изписа Ентерол за диарията и Натриев цитрат за гаденето + диета. В нослето слагам клеева тинктура и сребърна вода. За първи път пием Ентерол за това подходих предпазливо спрямо него - четвъртък вечерта му дадох 1/2 прахче. Доста бързо подейства. Малкия спа спокойно, бяхме овладяли и хремата. Петък вече нямаше помен от диария или гадене. Детето беше изпълнено с енергия, играеше си, имаше апетит. Сутринта му дадох и другата половина от сашето и отидохме на контролен преглед. Лекарката каза, че детето може да посещава детска от понеделник. Прибрахме се следобяд и когато го съблякох, за да го преоблека видях обрив по краката. За един час пъпките започнаха да се появяват и на други места по тялото - лице, врат, корем, ръце. Трудно ми е да опиша обрива, защото за първи път виждам такъв - пъпките в началото бяха като бледо розови малки точици, които след това ставаха не много големи, и червени, но не го сърбяха. Веднага се обадих на лекарката, тъй като смяната и беше свършила. Обясних и и тя ми каза да продъжаваме с диетата до понеделник... САМО ТОВА! До вечерта пъпките бяха доста и веднага реших, че имаме шарка, въпреки че не сме вдигали температура. И отново изненада - събота сутринта нямаше нито една пъпка! Повече не съм давала Ентерол, но до обяд се появяваха и изчезваха пъпки. От днес пак имаме разстройство. Пъпките се появяват и изчезват... ???

# 1
  • Мнения: 4 651
Прилича на херпангина. Само, че моят син го изкара по- тежко, с висока Т. Тъкмо си мислиш, че е оздравял и се появява разстройство и обрив. Минава за към 10 дена всичко. Но не е лошо да го види лекар де...

# 2
  • Мнения: 31
Благодаря ти много! Чак сега се замислих, че когато дадох на малкия да пие клеева тинктура ми каза, че го "заболяла устата". Непременно ще го прегледам, когато стане утре. А и сме на преглед! Дано е това, а не някоя алергична реакция или нещо друго  Peace

# 3
# 4
  • Мнения: 138
Намери си добър класически хомеопат. Подтискането на кожни реакции само ще измести проблема в някой друг орган. В случая това е най-безобидната реакция на организма - по повърхността на тялото. Предположението ми е, че щом боледува толкова често детенцето, имунната му система прави реакция на голямото количество лекарствата, които предполагам му даваш на малки периоди от време. Вероятно думите ми ти се струват странни, еретични, но за съжаление говоря от горчив личен опит. Мъчихме се 7 години и  #Cussing out от лекар на лекар  #2gunfire. Не искам да чувам вече за антибиотици, капки за нос и т.н. Попрочети темата за хомеопатия, защото много съзнателно хомеопатичното лечение се отхвърля и пренебрегва и много съзнателно информацията за хомеопатията се премълчава. Само внимавай  какъв е хомеопатът, аз смених четири и бях категорична, че хомеопатичното лечение не струва, докато не попаднах при точния човек. Сега за нищо не сменям хомеопатията, в краен случай добър фитотерапевт/билкар/. И там става, особено за здравословни проблеми на малки деца като настинки, кашлици, хрема. Но хомеопатията подхожда комплексно към човешкия индивид, а не лекува отделния симптом. Внимавай и с ваксините.

# 5
  • Мнения: 31
kork, силно вярвам в хомеопатията, и с нетърпение чакам Декември, за да сменим лекарката  Simple Smile До миналата година не ми се налагаше да я посещаваме толкова често, а и всичко изкарвахме по-леко. Сега съм отвратена от това, че няма отношение спрямо индивида. От много мами слушам, че ги лекува със едни и същи лекарства и редува само тях. На своя глава, за добро или лошо, отсейвам нещата, който ми изписва и до момента не съм сгрешила. Самата аз използвам много хомеопатични продукти и не прибягвам до лекарства, освен в краен случай. В лечението на малкия се старая винаги да купуваме лекарства на хомеопатична основа. Ще съм ти благодарна, ако ми препоръчаш добър хомеопат за малкия  Hug

# 6
  • Мнения: 138
Не съм от София, но мисля, че най-добре може да се ориентираш, ако зададеш въпроса във форума. Най-лесно е да получиш инфо от първа ръка. Един съвет от мен - джипито не става. Хомеопатичното интервю продължава до 2 часа, те нямат възможност да го правят и изписват хомеопатични лекарства по принципа на симптоматиката, което е абсолютно порочно. От личен опит - нашата хомеопатичка прави интервю и назначава ЕДНО ЕДИНСТВЕНО лекарство, ако състоянието изисква, може и второ. Тук вече е чудото на КЛАСИЧЕСКАТА хомеопатия: ползваш това единствено лекарство за определен период до изчерпване на възможностите му за всичко: грип, настинка, кашлица, хрема, даже и за конюктивит. С детето ми даже имам такъв случай: беше си набола крачето като тичала боса в градинката. След 24часа до глезена кракът и стана морав и двойно се наду. Бях много изплашена, но се доверих на нашата хомеопатичка и давах само от хомеопатичното лекарство на много къси интервали от един час - без компреси или каквото и да е друго. Това от петък вечер. В неделя на обяд детето отиде на рожден ден с лееко подут крак, с нормален цвят, а в понеделник все едно нищо не е било. Ако бях отишла на лекар първо щяха да и сложат ваксина за тетанус, а след това неизбежните антибиотици, към които дъщеря ми има свръхчувствителност: първо я хваща разстройство, а ако продължа и повръща. Стана много дълго, но да не забравя. Определено поставям под съмнение Боарон и готовите хомеопатични продукти по аптеките точно заради това, че те не могат по принцип да покрият конкретното състояние на организма. В хомеопатията това е най-съществения момент - да се назначи лекарство, което за момента отговаря най-точно на състоянието. Сега се сещам - ако изпишеш Атанас Гълъбов, в интернет излиза информация. Той има популярно написана книжка за хомеопатията, за принципите, история обща информация. Чети, информирай се, за да си спестиш много неприятни моменти. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт