Вземате ли вашето дете нощем да спи при вас

  • 2 687
  • 104
  •   1
Отговори
  • Мнения: 352
Напоследък имаме голям проблем.Синът ми е на 1 година и всяка нощ се буди,изправя се и почва да крещи да го взема.От 2 месеца сме така.Аз го вземам при нас,и като заспи пак го оставям в кошарата.След час-два,пак същата работа.ако го оставя цяла нощ при нас,спи без да се буди.Вие имате ли такива проблеми?

# 1
  • Мнения: 1 072
Ние сме по-малки, но откак почнаха зъбите и започна да се буди през 20 минути ми беше по-лесно да го взема при мене. После малко боледувахме, още зъби... сега си спим заедно нощем. Но не гушнати - аз от едната страна, Марк от другата, а таткото на дивана в хола  Twisted Evil

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Имаме го същият проблем, точно откакто стана на година.Едната причина са зъби, преди да изкара някой е доста често при нас.Все едно търси успокоение от болката в гушкане.Другата причнина са емоциите.Когато е имал по-емоционален ден, явно преживява нещо на сън, буди се и плаче.Като го взема и заспива.Но не го слагам всеки път при нас, понякога минава номера и с потупване по памперса в леглото.Така го успокоявах като бебе и номера все още важи.

# 3
  • Мнения: 5 790
Нямаме този проблем. Досега се е случвало 1-2 пъти, последния път се събуди в 6 сутринта, но след като й сложиха тройната ваксина за Морбили, Рубеола, Паротит и беше неспокойна. По принцип избягвам да я слагам да спи при нас.

# 4
  • Мнения: 1 089
При нас това вече е проблем. Ние двете се ширим на спалнята, а баща и спи на канапето Joy Дано скоро всички си спим по местата Praynig

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 6 912
Не я взимам,случвало се е 2-3 пъти при екстремни ситуации.

# 6
  • Мнения: 14 133
Не, но и не е искал.Чак вече като се наспи сутринта идва при нас малко да си полежал и след това ставаме.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 787
Ами,да,спи при нас от 2 месеца.Кърмим се през нощта и така ми е по-удобно.Но не го гушкам нощем.Нашето легло е много голямо и той спи сам в едната половина,а ние с баща му в другата.
Само не знам как ще се отучваме после,защото има навика насън да си протяга ръчичките към мен да го хвана.Сигурно се успокоява така,но после ще е трудно.

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
Взимаме Simple Smile
От ранна бебешка възраст (няколко месечна) до 2 годинки спяхме заедно. После я преместихме в нейно легло, до нашето. Чат-пат се срутва при мен или понякога идва през нощта или рано сутрин, но спи в нейното с удоволствие.
Но пък - ние с мъжа ми сме привърженици на co-sleeping и family-bed.

# 9
  • София
  • Мнения: 481
От 4-5- месечна възраст спи при нас. Тогава започнаха да я тормозят зъбките, да се буди по 1000 пъти на нощ, върна си нощните кърмения и това беше единственото удобно за всички решение. Понякога след заспиване я местя на нейното креватче, но след 1-2 часа я връщам обратно при нас, защото се събужда и плаче. След време, предполагам, сама ще поиска да спи отделно.

# 10
  • Мнения: 147
когато е кривичак го вземаме при нас, но иначе си спи в кошарката. не виждам нико лошо да спи при нас понякога

# 11
  • Мнения: 5 246
Мисля че е само период, защото при нас започна да отшумява  Peace

# 12
  • Мнения: 2 237
 Ох,това все едно аз съм го писала...При нас положението е същото.От както взеха да избиват зъбки се буди нощем и плаче.И ние я взимаме,къде ще идем.....Незнам до кога ще я караме така,ама дано отшуми че няма наспиване..... Sad

# 13
  • София
  • Мнения: 11 692
Отговорът ми е НЕ!Ох дано не предизвикам съдбата,но досега не се е случвало. Не че не се е случвало да се буди,напротив,но се успокояваме с цокане и обратно в леглото!По скоро ще имам проблем с отбиването.

# 14
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Напоследък сутрин я вземам при мен,кърмя я и после си доспиваме.

# 15
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Откакто се е родила Деси си спи на нейното креватче. Сега, обаче, като започнаха да й растат кътници се буди нощем. Вземаме я при нас, колкото да се унесе и я връщаме пак на нейното креватче.

# 16
  • Мнения: 992
ох горките татковци дето спят на канапето аз много се надявам нашта малка бонбонка да не се научи да спи при нас не го одобрявам всеки трябва да си знае мястото все пак и мама и тати са хора и се нуждаят от собствено пространство лично мнение

Последна редакция: пт, 10 фев 2006, 10:07 от Аурелия

# 17
  • Мнения: 8 505
Не.Случвало се е 3-4 пъти,когато сме на гости при бабите,но вкъщи- Naughty Дори преди няколко седмици,когато я затормозиха кучешките зъби,опитахме да я приспим при нас (тя заспива към 21ч,а беше почти полунощ),но не се получи номера.Върнахме я в нейното си легло и отмърка веднага.

# 18
  • Мнения: 953
Не съм правила тази грешка да я взимам при нас дори и когато е била болна, но кошарата е била винаги долепена до леглото. Дори и да не спи спокойно или да иска да идва я хващам за ръчичката и тя се успокоява. Не че не е пробвала многократно и настойчиво да дойде при нас, винаги съм била непреклонна. УСЕТЯТ ЛИ СЛАБОСТ ТЕЖКО НИ. ПРОБВАЙТЕ С КОШАРА ДОЛЕПЕНА ДО ЛЕГЛОТО. АКО ИМАТЕ МАХАЩА СЕ РАМКА МОЖЕ ДА Я МАХНЕТЕ. Така всеки си спи в леглото. НЕ ЕЧЕСТНО заради детето да се разделяме с баща й, аз със нея, а той сам.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 4 969
ДА!Спи при нас от както беше на 2-3 месеца

# 20
  • Мнения: 1 382
Не е спал в кошарата си дори една нощ,така си се научи още в родилното,има време и нерви,все някога ще почне и сам да спи  Peace

# 21
  • Мнения: 384
Започна да спи при нас от 8-мия месец,вече имаше 4-ри зъба и може би е свързано и с тях,но е и от нуждата да е близо до нас.Спи между мен и мъжът ми-немога да се лиша от него,защото аз пък съм свикнала и не мога да спа добре без таткото.Често я връщам в креватчето й,когато се одреме,тя пак се буди пак и отново я взимам,и така,но докога?На приятелката ми детето вече ще стане на 5-ет,а спи с нея на спалнята,а мъжът й в детската.

# 22
  • Мнения: 1 403
И Емили не спи нас,така съм я свикнала. Като го вземеш един път после много трудно става. Отвиквай сега,че после става още по страшно. Аз имам една позната детето и е в 5 клас нощем става и отива при тях да спи  ooooh!

# 23
  • Мнения: 9 990
Взимаме Simple Smile
От ранна бебешка възраст (няколко месечна) до 2 годинки спяхме заедно. После я преместихме в нейно легло, до нашето. Чат-пат се срутва при мен или понякога идва през нощта или рано сутрин, но спи в нейното с удоволствие.
Но пък - ние с мъжа ми сме привърженици на co-sleeping и family-bed.

И ние така.И не сме гонили таткото-има място за всички LaughingОбожавам даже да спим заедно,но с порастването тя самата се отказва.В тази връзка-нямах проблем с "отучването" да спи при нас-сама изяви желание да си спи на нейното легло и сутрин, като се събуди-идва да се гушкаме,а аз пък обожавам нейния мирис CrazyЧестно казано точно това ми реши много от проблемите,защото аз ходя на работа, а ако не спях нощем-щях да се срина от преумора.

# 24
  • Мнения: 5 577
Не съм го вземала.

Етърва ми пък си взема малката при нея нощем на спалнята.

Въпрос на възглед.

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
oh gorkite tatkovzi deto spiat na kanapeto

НЕ ЕЧЕСТНО заради детето да се разделяме с баща й, аз със нея, а той сам.

Shocked Ама защо си гоните мъжете на канапето, бе, хора?! Не го разбирам... Спим на стандартно легло, 164 см широко, мъжът ми е едър, аз не съм баш фина, детето вече е на 2г 6м и не е малко бебе и пак има място за всички, когато спим заедно понякога. Rolling Eyes

# 26
  • София
  • Мнения: 2 164
Не, досега откакто се е родила никога не е спала при нас.
Смятам, че и на трима ни ще ни бъде неудобно и няма да се наспим.
Няколко пъти съм я вземала сутрин да я кърмя в спалнята при мен, но след като се нахрани почва да ме скубе, щипе, дращи, бърка ми в очите, устата... Представям си и ако трябва да спи при нас  #Crazy

# 27
  • Мнения: 4 068
Не я взимам да спи при нас. Не съм привърженик на това. Смятам, че всеки има право на малко лично пространство и поне вечер като заспи с татко и можем да се излегнем спокойно в нашето си легло само. Рядко се случва да я вземем при нас сутрин, за да поиграем малко преди ставане. И трябва да ви кажа, че тя не се чувства особено комфортно в нашето легло и едва ли би заплала там. Ако спеше при нас за мен това значи нито мъжа ми нито аз да можем да спим спокойно от притеснение да не би случайно да се обърнем и да я затиснем.

# 28
  • Мнения: 3 537
Не Naughty спи в неговото си креватче

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Все още не,но мисля че тепърва ни предстои.

# 30
  • Мнения: 1 645
За първи път ми се случи снощти ,и ще бъде за последен път.
Чак изпъдихме таткото на дивана,защото на мен все ми е тясно,трябва да имам пространство,иначе "не мога да дишам"
А нашата спалня не е хич малка

# 31
  • Варна
  • Мнения: 974
Да, нощем като се събуди, и неиска да заспи я взимам. Вече съм се научила да различавам кога ще мога да я преспя в нейното си креватче, и кога ще се наложи да я взема при нас. И ние си спим тримата. Малкта спи от мойта страна и е барикадирана с нощно шкафче и табуретка. Надявам се все пак да е период, не че ми е неприятно, ама...да не все пак до 5-ти клас Mr. Green

# 32
  • Мнения: 277
Ох, болна тема ми е в последно време    ooooh!
Допреди месец и нещо Алекс изобщо не проявяваше такива желания и аз си бях много спокойна и щастлива от това. Но оттогава насам - да е спал най-много 2-3 нощи целите в креватчето си  Rolling Eyes Не знам как се получи така - беше с хрема и се будеше често, аз го взимах при нас, щото ми се спеше и ми беше студено да вися до креватчето му - и оттогава, та досега. Не искам като стане 5-ти клас да спи пак при нас и много се надявам да се отучи бързо Thinking 

# 33
  • София
  • Мнения: 2 271
И при нас, като започнаха да го мъчат зъбки и беше малко болничък, понякога го вземах при нас, за да може и той да се наспи, а и аз. Иначе се получава висене над него в креватчето около 1 час, за да го успокоявам и приспивам. Предпочитам да си го гушна, хем да му стане по-добре, хем да се наспя.
А напоследък се буди в 7, когато става тати и се налага да го взема при мен, ако искам да подремна още 1 час.
Щом и на двамата ни е приятно, значи ще продължавам да го правя, когато се налага.

# 34
  • Стара Загора - на баира
  • Мнения: 77
От скоро я взимам да спи при нас,че нещо напоследък много ми се спи,но...мисля да и махна решетката на леглото и да доближа леглото и до нашето ,та дано си спи в леглото Cry

# 35
  • Мнения: 9 990
Ох, болна тема ми е в последно време    ooooh!
Допреди месец и нещо Алекс изобщо не проявяваше такива желания и аз си бях много спокойна и щастлива от това. Но оттогава насам - да е спал най-много 2-3 нощи целите в креватчето си  Rolling Eyes Не знам как се получи така - беше с хрема и се будеше често, аз го взимах при нас, щото ми се спеше и ми беше студено да вися до креватчето му - и оттогава, та досега. Не искам като стане 5-ти клас да спи пак при нас и много се надявам да се отучи бързо Thinking 

Бъди сигурна в това-няма на 5 да ви е в леглото-ненасилвайки го и чувствайки се "неизгонено" от вашето легло-само ще предпочете в един момент своето собствено.Просто трябва да уцелиш момента. Hug

# 36
  • Мнения: 410
При нас този проблем беше доста по рано.Имаше ужасни болки в коремчето, но не от колики,направи алергия към белтъка #Cussing out и така се свиваше и ревеше горкото,че по цели нощи не сме спали #Crazy.Накрая видях ,че като е гушната до мен заспива,може би така като е гушната се затопля и болката отшумяваше,незнам,но доста време изкарах така.
Сега след дълги нощи отново бодуване успях отново да я приуча да си спи в креватчето.Беше се научила че като ревне през ноща ще я гушна и ще я сложа до мен и ми беше трудно да я отуча,но се получи  newsm44 Мислех,че всичко ще започне отново,когато зъбките започнат да пробиват,но за мой късмет не беше така #Milti

# 37
  • Мнения: 4 392
И нашата мома спи при нас,откакто почнаха да я мьчат зьбите.Може  педагогически да не е много правилно,но аз слагам потребностите на детето ми на пьрво място!Ако насила я оставя да се дере в неиното легло,както сьветва прочутият доктор Спок,може някога да си *отмьсти* с често будене нощем.Поне така четох някьде.Общо взето,деиствам по интуиция в повечето случаи,касаещи бебето ми и досега не сьм се разочаровала Wink

# 38
  • Мнения: 2 255
Да, случва ни се доста често.  Rolling Eyes
Калоян се буди всяка нощ по 5-6-,... пъти и когато не успея да го успокоя го мятам при нас и положението е овладяно  #Crazy
А сега в студа го взимам в нашето легло по-често, че много се отвива, а чувалче не търпи  Shocked, пък и на мен ми е студено да се разхождам  hahaha

# 39
  • София
  • Мнения: 154
И ние сме така, откакто започнаха да ни мъчат зъбите.
Предпочитам да спи при нас и само с едно повдигане на пижамата да решавам проблема Laughing

# 40
  • София
  • Мнения: 596
Да, да - няма начин - истерични викове МАМАММАААААААА и ТАТИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ и е между нас после  напряко на спалнята, докато не изпаднем с баща му. Или друг вариант - ляга ми на главата и едно постоянно скубане!  #Crazy

# 41
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Не я взимам да спи при нас. Не съм привърженик на това. Смятам, че всеки има право на малко лично пространство и поне вечер като заспи с татко и можем да се излегнем спокойно в нашето си легло само. Рядко се случва да я вземем при нас сутрин, за да поиграем малко преди ставане. И трябва да ви кажа, че тя не се чувства особено комфортно в нашето легло и едва ли би заплала там. Ако спеше при нас за мен това значи нито мъжа ми нито аз да можем да спим спокойно от притеснение да не би случайно да се обърнем и да я затиснем.
По-добре не бих могла да го кажа!!!
И при нас е така.

# 42
  • Мнения: 6 472
Не, не взимам нито бебето, нито пък съм взимала каката. Понякога съм имала огромно желание да го направя, но просто никой не спи като хората и се отказах. Ако бебето се събуди нощно време си го кърмя легнала в нащо легло и после си го прехвърлям в неговото. Каката понякога се присламчва сутрин към нас, но това е само понякога и то в почивните дни Wink

# 43
  • Мнения: 773
Да!

Таткото в началота беше против, но после с неохота се примири, че го взимам да спи до мен. Обаче тия дни бях болна и тати ставаше през нощта да храни бебо. събуждам се по една време и гледам спят двамката заедно гушнати сладко, сладко. Сега и на двамата тезата ни е, че по добре гушнати отколкото по два часа да се приспиваме.

# 44
  • Мнения: 1 489
Не,не спи.Всяка жаба да си знае гьола.Сутрин баща й като тръгва на работа тя се мести при мен и така си поспиваме бая.

# 45
  • Мнения: 1 629
Не, няма нужда, защото креватчето му е долепено до спалнята.

# 46
  • Мнения: 2 910
Не я взимам и по- принцип избягвам да го правя, но пък и детето не проявява желание за това. Като бебе се е случвало да я взема 3 -4 пъти, когато е била по- нервна, но само, докато заспи и след това си я местех в нейното креватче.

# 47
  • София
  • Мнения: 2 967
В тези студени нощи, а и аз пия едни хапчета, от които трудно го чувам и го вземаме при нас. Спи м/у мен и майка ми и тя сегрижи през нощта за него. Нашият татко е в дълга командировка в провинцията и си го гледаме и глезим - мама и баба.
Цитат

# 48
  • Мнения: 214
Иван е на 2г. и 3м., от половин година се приспиваме на спалнята. След като заспи го прехвърлям в неговото легло и по някое време през нощта се мята обратно при мен. Бащата в началото много му се радваше, но след 2 седмици безсънни нощи  ooooh!(той е 1.95 и 120кг, а  и аз съм по-едър калибър) се принуди да се премести в хола, така или иначе става рано за работа и ни будеше. Сега като чета,че има и други родители спящи разделно малко се успокоих. Чудя се, ако Иван спеше в собствена стая дали пак щеше да идва при нас?  Thinking

# 49
  • Мнения: 7 821
Не съм ги взимала при нас. Спят в отделна стая, всеки в леглото си!

# 50
  • Мнения: 498
не смея.... откакто четох за синдрома на внезапната детска смърт някакси не мога  Cry

# 51
  • Мнения: 5 299
Това ми е болната тема. До 6-я месец си заспиваше сама, и спеше по цяля нощ. СЕга е ужас - буди се постоянно. ЕДна нощ не съм спала като хората. Взимам я при мен и единствено тогава спи без проблем. Мъжа ми оба4е много мрънка, че съм я научила така, защото и през деня не иска да си спи в леглото, а има вероятност скоро да я пусна на градина, и това ще е проблем предполагам. Днес дори легнах в нейното легло с нея, и така заспа, ама гледката беше смайваща просто Mr. Green

# 52
  • Мнения: 1 410
От няколко месеца спи при нас. Нямам нерви и физическа възможност да ставам по 100 пъти на нощ. Това ще мине, не мога да си тормозя детето да се буди постоянно. Като е при нас спи като пън. Просто иска да се гушка в някой. Не виждам лошо в това и аз обичама да се гушкам.

# 53
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Спи при нас на спалнята, аз ходя на работа би никак не ми се приспива по цяла нощ ревящо бебе, пък и се кърмим още нощем, така че това е добро решение за нас.Пък после ще видим как ще се отучим!

# 54
  • Мнения: 2 959
Аз я взех когато беше на 6мес и оттогава спя с нея, а татито спи в другата спалня, защото ходи на работа.

# 55
  • Мнения: 6 390
като беше малко бебе имаше и такова положение да я взимам при нас за да се успокой, но после като заспи я връщах обратно в леглото й, иначе аз неможех да спя  Tired но след 7./8.ми месец мисля че не й се е случвало вече Wink Grinning

# 56
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Спи си при нас откакто се е родил. Няколко нощи си играхме на рев, разнасяне и оставяне в леглото и накрая той победоносно се настани при нас. Надявам се някой ден да се разкара защото като си доведе жена ще ни стане съвсем тясно.

# 57
  • София
  • Мнения: 2 019
Мартина се буди често нощем да суче. Като ми писне да я пренасям от едното легло в другото, я оставям при нас. Ужасно ме боли кръста и това натоварване ми идва в повече. Понякога почва да реве, като я върна в креватчето й и за да има мир я взимам на спалнята, моментално се успокоява. Това обаче не е всяка вечер и не мога да разбера дали я свикнах да спи при нас, или е просто моментно настроение.

# 58
  • Мнения: 396
Цитат
Не я взимам да спи при нас. Не съм привърженик на това. Смятам, че всеки има право на малко лично пространство и поне вечер като заспи с татко и можем да се излегнем спокойно в нашето си легло само. Рядко се случва да я вземем при нас сутрин, за да поиграем малко преди ставане. И трябва да ви кажа, че тя не се чувства особено комфортно в нашето легло и едва ли би заплала там. Ако спеше при нас за мен това значи нито мъжа ми нито аз да можем да спим спокойно от притеснение да не би случайно да се обърнем и да я затиснем.

На същото мнение съм!!!

# 59
  • Мнения: 277
Просто трябва да уцелиш момента. Hug

Много си права в това  smile3501

# 60
  • Мнения: 1 464
Креватчето и е долепено до спалнята ни и така хем всеки в територията си,хем заедно Wink

# 61
  • Мнения: 1 393
Напоследък имаме голям проблем.Синът ми е на 1 година и всяка нощ се буди,изправя се и почва да крещи да го взема.От 2 месеца сме така.Аз го вземам при нас,и като заспи пак го оставям в кошарата.След час-два,пак същата работа.ако го оставя цяла нощ при нас,спи без да се буди.Вие имате ли такива проблеми?
При нас е същата история и вече незнам какво да правя.С каката ли да се занимавам нощем или с бебето,че му растът зъби  newsm78

# 62
  • Мнения: 4 392
не смея.... откакто четох за синдрома на внезапната детска смърт някакси не мога Cry
Последната статия,която четох тук вьв форума,говори точно за обратното,т.е. особено за малки бебета е важно да спят до маиката,която им* помага да дишат*.Намалява риска от СВДС.Сьжалявам,че не мога да дам линк.

# 63
  • София
  • Мнения: 1 352
Не той идва при нас, а аз отивам при него. Той спи сам на голямо легло и по някое време през нощта се събужда и почва да ме вика. Ако спя при него цяла нощ, спи непробудно.

# 64
  • Мнения: 8 769
Да, голямото няма какво да го вземем, то само идва. Малкото-да, вземам, защото и бездруго сме зомбирани от неговото неспане, а не знам какво ще стане, ако се разхождаме вечер по 100 пъти до неговото легло и обратно. За сведение - имат си отделна стая с легло за всяко дете, аманай-много им харесва прекия контакт с родителското тяло... Tired

# 65
  • Мнения: 107
Само ако се наложи - кошмар, зъб и т.н., но като заспи я местя в нейното креватче! Е, ако е болна съм по-спокойна като е при нас, защото усещам всяко нейно движение! Иначе си спи сама в нейната стая!

# 66
  • Мнения: 577
не не е спал при нас и дано не се налага,много ме е страх че ще го ударим или аз или мъжа ми(и двамата мятаме краци) Joy Joy

# 67
  • Мнения: 4 358
Много рядко взимам децата при нас. Никога не сме спали заедно за цяла нощ - гушвам ги, успокоявам ги и след малко си ги връщам по леглата.
Всяка жаба да си знае гьола  Wink

# 68
  • Мнения: 1 840
Да, посред нощ, когато вече ми писне да ставам,  го вземам, за да се наспя, но не го одобрявам и се надявам да се отучи.

# 69
  • Мнения: 2 271
Само през 1м,когато постоянно плачеше,но оттогава спи ,без приспиване,само в леглото си!

# 70
  • Мнения: 1 866
Никога. При нас просто не заспива. Само в леглото си в нейната стая. Така е свикнала от бебе. Пък и при нас си е направо опасно, таткото много мърда и дори аз едва се опазвам! Grinning Понякога ми се иска да си я гушна и да си поспя с нея, ама тя като я вземем в нашето легло го удря на игра. Имам чувството, че даже не разбира, че на това място се спи. Laughing

# 71
  • Мнения: 2 723
Срам не срам ще си призная Embarassed
Взимам го сутрин след храненето в 6 ч, защото адски ми се спи Confused И го забавлявам полуспяща, така съвсем скоро и той заспива и така до 10, тогава и двамата ставаме наспани.
Явно не му пречи на навиците, защото всяка вечер си заспива сам.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Мдааа...той си заспива сам и в неговото без проблеми и си спи по цяла нощ там. Когато има проблеми със зъбките обаче/от близо четири месеца/по някое време на нощта/обикновено след четири часа/ става прав и започва да мрънка. Ако не го взема се разбужда и започва безкрайно приспиване. Обаче аз вече даже не помня и кога точно ставам и го вземам- просто сутринта е на нашето легло. Нито аз , нито мъжа ми се притесняваме от ситуацията и двамата спим спокойно без да ни пречи детето изобщо.

# 73
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ами ние още не, но се приспиваме като лягаме двамата на нашето легло люшкам го докато заспи и после го премествам в кошарата, която пък е залепена до леглото ни и той може да си идва когато поиска при нас, това става обикновено като се събуди и иска да ни събуди. Наложи се да направим тази схема за да можеш по бързо да го обслужваме нощно време, понеже много се буди и така докато отидем до кошарата да му дадем сок, и ние и той се разсънваме, пък така докато каже гък, ние бутаме шишето в устата и той цоква и се унася и заспива, така и ние не ставаме от леглото и съответно не се разсънваме. Но няма претенции да спи в нашето легло при нас. Пък и аз не мога да спя когато е до мен, всъщност до сега само със съпруга си съм можела да спя в едно легло и то от първия ден, странно.  newsm78

Последна редакция: пт, 10 фев 2006, 14:48 от Tinka79

# 74
Никога. При нас просто не заспива. Само в леглото си в нейната стая. Така е свикнала от бебе. Пък и при нас си е направо опасно, таткото много мърда и дори аз едва се опазвам! Grinning Понякога ми се иска да си я гушна и да си поспя с нея, ама тя като я вземем в нашето легло го удря на игра. Имам чувството, че даже не разбира, че на това място се спи. Laughing
При нас е същото.А го взема при нас,а няма заспиване.Най-добре е да си знае къде се спи,къде се играе.

# 75
  • Мнения: 928
Да. От половин година спим тримата в едно легло и не само вечер, а и по време на обедния сън. Мен ме устройва, защото на обяд в неговото легло не е спал повече от 40 мин. В нашето спи 3 часа Simple Smile Спокоен е там и това е Simple Smile
Да ви кажа, че не е страшно, не е неудобно, има място за всички и ни е по-скоро приятно. Когато той реши да спи в леглото си тогава ще го местим. Няма заради предразсъдъци да си измъчвам детето  1crib 

# 76
  • Мнения: 2 498
Такава грешка не съм правила-всеки да си знае мястото.....макар, че се буди нощем през 30 мин....

# 77
  • Мнения: 2 407
Такъв проблем нямамаме! Случвало се да я взимаме,но много рядко! Като плаче и не иска да спи в леглото я взимаме!

# 78
  • Мнения: 928
Такава грешка не съм правила-всеки да си знае мястото.....макар, че се буди нощем през 30 мин....
hahaha И каква полза от това, че не я правиш тая грешка

# 79
  • Мнения: 3 611
Вземаме го при нас само, ако се разплаче през нощта, че го боли краченцето (или ушенцето). Тогава давам Нурофен, гушкам го и... заспиваме всички дружно.   Heart Eyes

# 80
  • София
  • Мнения: 172
Да - вече не просто го взимаме, ами не заспива другаде. Спеше си в леглото до 6-7 месеца, после като се будеше за среднощни кърмения все по-трудно почнах да го връщам в леглото му (почти на всяко прехвърляне се будеше) и за да успея да поспя го оставях при мен до сутринта. Докато не започна да се тръшка да си ляга с нас. Мога пак поне в началото да го оставям в леглото му, но като се върти и се опре до решетките по-лесно се буди, а след като се събуди пак ще трябва да го взема при нас. Надявам се към 2 годинки и нещо да успея да го убедя да спи в леглото си.

# 81
При нас вече е навик детецца да спи при нас.
На 1год. при никнене на три зъбки едновременно вдигна Т 39. Понеже татито го нямаше, а аз много се притесних, взех малкия при мен да го следя през нощта ииииииииииии....... така вече сме на 3год, а спим детенце, мама посредата и тати най-отвън.

# 82
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Не. Тя си има креват и го ползва по предначначение. Досега е спала при нас максимум три-четири пъти и то, когато беше много болна.

# 83
  • Мнения: 1 031
Не. Тя си има креват и го ползва по предначначение.
newsm10

# 84
  • Мнения: 2 220
Не го вземаме, въпреки че мъжа ми иска. Но аз не позволявам, най-вече, защото ми е неудобно, ама и не виждам смисъл, има си време за гушкане през деня. Ама ако е болен сигурно бих го взела...

# 85
  • Мнения: 2 498
Такава грешка не съм правила-всеки да си знае мястото.....макар, че се буди нощем през 30 мин....
hahaha И каква полза от това, че не я правиш тая грешка

Ползата е, че сме си само двамата на спалнята, а и не виждам нищо смешно....временно се буди-никнат ни зъбки....

# 86
  • Мнения: 4 629
Синът ми по-принцип не се буди засега. Онзи ден се събуди - отидох в стаята му погушках го и като се успокои пак го сложих да си легне в неговото си креватче. Това се повтори 3 пъти за около 2 часа. После си заспа и повече не се е будил през въпросната нощ. За нас това е по-добрият вариант, отколкото да спи с нас в едно легло Peace

# 87
  • Мнения: 1 216
Поне половината нощ изкарва при нас! Вече свикнахме с мъжа ми, дори ни харесва Grinning! Снощи по една случайност спа цяла нощ без да се събуди и на сутринта казах на мъжа ми да ми я даде да я накърмя. Такива ми ти работи!

# 88
  • Мнения: 928
Такава грешка не съм правила-всеки да си знае мястото.....макар, че се буди нощем през 30 мин....
hahaha И каква полза от това, че не я правиш тая грешка

Ползата е, че сме си само двамата на спалнята, а и не виждам нищо смешно....временно се буди-никнат ни зъбки....

Смешно е, защото много хора си въобразяват, че най-голямото нещастие на света е детето им да спи при тях и да им разваля спокойствието. А като се буди бебчо на 30 мин. какво спокойствие можеш да имаш? Не спиш, нито ти, нито то. Дразня се, че едва ли не е срамно и престъпно детето ти да спи при вас.
Пожелавам ти да е наистина само временно. Всеки сам си решава какво да прави в подобни ситуации.

# 89
  • Мнения: 10 758
Не, не го вземам.Да чукна на дърво, детето си спи през нощта и нямаме проблеми.Но пък дъщеря ми от време на време идва в стаята, носейке си възглавницата и завивката и се присламчва между нас.Оправдава се, че била сънувала кошмар и заради това идвала.

# 90
  • Мнения: 3 932
По принцип не го вземаме, но той понякога сутрин рано идва и се хвърля в/у нас, тан си доспиваме заедно...не намирам нищо лошо в това.

# 91
  • Мнения: 1 215
Да. Емма си спи при мен и се гушкаме откакто стана на два месеца. Ако случайно реша да  я преместя в нейното легло, мъжът ми прави една кисела физиономиа, как съм щяла да му взема съкровището и..... воала! Емма пак е при нас.

# 92
  • Мнения: 1 934
Не. Свикнели да го взимаш при вас трудно се отвиква после.

# 93
  • Мнения: 9 990
Такава грешка не съм правила-всеки да си знае мястото.....макар, че се буди нощем през 30 мин....
hahaha И каква полза от това, че не я правиш тая грешка

Ползата е, че сме си само двамата на спалнята, а и не виждам нищо смешно....временно се буди-никнат ни зъбки....

Смешно е, защото много хора си въобразяват, че най-голямото нещастие на света е детето им да спи при тях и да им разваля спокойствието. А като се буди бебчо на 30 мин. какво спокойствие можеш да имаш? Не спиш, нито ти, нито то. Дразня се, че едва ли не е срамно и престъпно детето ти да спи при вас.
Пожелавам ти да е наистина само временно. Всеки сам си решава какво да прави в подобни ситуации.

Мерене зподозрях още в началото на темата hahaha.И на мен ми е много смешно-полувъзмутено да казват как си спят в леглата техните деца.
А сега-да ви кажа-то си зависи от детето-като си му е удобно там-да си спи-естествено насила на спалнята няма да го карам.И стига вече с това-свикне ли веднъж-няма отвикване.Не знам дете на 10 години да спи с родителите си.Тези, които срещат трудности с преместването на детето на собствено легло според мен просто не уцелват подходящия момент.И го правят на всяка цена-със седмици ревове на детето.

# 94
  • Мнения: 8 769
Не знам дете на 10 години да спи с родителите си.
А аз знам. И то не на 10, а на 13. Отбелязвам, обаче, че това вече са патологични случаи Grinning

# 95
  • Мнения: 9 990
Абе сигурно има, така е Thinking...и патологични случаи, ама все си мисля, че и в такива случаи майката не е уцелила момента на пренасяне...Около мен семействата с деца, които "отвикват" децата да спят при тях , го правят "силово" и става трудно. newsm78Всеки си знае детето и си прилага методите, но не ми е приятно да ми насаждат идеята, че греша за каквото и да било.Щом детето ми е добре, развива се нормално и не драматизира с лягането в собствено легло, въпреки, че е отгледано до тук на спалнята-смятам че въобще не съм сгрешила.Наричам го инстинкт кое е добро за детето ми в различни периоди и съобразено с нуждите на всички-не само неговите или само нашите  bouquet

# 96
  • София
  • Мнения: 276
В началото го оставях да спи в креватчето му, но когато го видях една вечер почервенял и не дишащ, а беше само на 5 месеца, от тогава спи постоянно при нас. Знам, че повечето ще кажат, че не е хубаво, но тогава не мислех за това . Случвало се е до към годинка да го усещам как не може да си поеме въздух. Тогава го разтърсвах леко и той се оправяше. Не знам какво щеше да се случи, ако не беше до мен и не бях усетила... Сега вече сам започва да си иска в своето легло. Та според мен, ако детето се нуждае от вас, не пренебрегвайте нуждите му. Те скоро ще порастнат и докато се усетим вече няма да ни дават да ги прегръщаме......... Cry

# 97
  • София
  • Мнения: 1 621
Като беше по-малка се е случвало да я вземем при нас, но като заспеше я местехме в нейното легло. Ама това да се е случвало 5-6 пъти. Определено си е свикнала да спи сама в креватчето и не проявява желание да спи в нашето легло. Laughing

# 98
  • Мнения: 4 392
В началото го оставях да спи в креватчето му, но когато го видях една вечер почервенял и не дишащ, а беше само на 5 месеца, от тогава спи постоянно при нас. Знам, че повечето ще кажат, че не е хубаво, но тогава не мислех за това . Случвало се е до към годинка да го усещам как не може да си поеме въздух. Тогава го разтърсвах леко и той се оправяше. Не знам какво щеше да се случи, ако не беше до мен и не бях усетила... Сега вече сам започва да си иска в своето легло. Та според мен, ако детето се нуждае от вас, не пренебрегвайте нуждите му. Те скоро ще порастнат и докато се усетим вече няма да ни дават да ги прегръщаме......... Cry
Peace
Toчно за това пишеше в статията,която четох скоро!

# 99
  • Мнения: 4 406
В началото го оставях да спи в креватчето му, но когато го видях една вечер почервенял и не дишащ, а беше само на 5 месеца, от тогава спи постоянно при нас. Знам, че повечето ще кажат, че не е хубаво, но тогава не мислех за това . Случвало се е до към годинка да го усещам как не може да си поеме въздух. Тогава го разтърсвах леко и той се оправяше. Не знам какво щеше да се случи, ако не беше до мен и не бях усетила... Сега вече сам започва да си иска в своето легло. Та според мен, ако детето се нуждае от вас, не пренебрегвайте нуждите му. Те скоро ще порастнат и докато се усетим вече няма да ни дават да ги прегръщаме......... Cry
изтръпвам като си помисля какво ти е било тогава
и аз съм за гушкането и спането в нашето легло когато детето си иска

# 100
  • Мнения: 2 258
При мен пък се получава обратното....Искам малката понякога да спинка при мен,но това не се е случвало никога.Тя иска да спи единствено в детското си креватче...

# 101
  • Мнения: 2 672
почти същото , но си реве за бибата
паднала е в леглото му и кото му я дам си ляга пак.
не спи при нас.
понякога през деня се гушкаме двамата и спим час - два

# 102
  • София
  • Мнения: 2 431
Да, когато беше бебе имаше такъв период, може пък и кошмари да сънуват, знаеш ли ги, като не могат да си кажат.

# 103
  • Мнения: 240
Случвало се е при екстремни ситуации, но по принцип не. А сега вече като стане сутрин, когато сме в къщи, само пита "Мамо, да идвам ли?" и идва да се гушкаме. Поне половин час се борим и играем в леглото с нея и баща й. Вече сама прескача решетката, без проблеми.

# 104
  • Мнения: 1 370
Никога до сега, за мое съжаление. Така искам да го гушкам, ама и по време на сън не ми дава Cry Ако ми се събуди нощем, отивам погалвам го и той си заспива, без изобщо да го вдигам от креватчето

Общи условия

Активация на акаунт