Мнения за 56 ОДЗ Младост 3 ????

  • 1 494
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте,има ли родители на които дечицата им посещават тази детска градина или ясла??? С какви впечатления сте???

# 1
  • Мнения: 164
Моето дете посещава яслена група. Там сме вече втора година. По ред причини детето ми имаше достатъчно точки и аз можех да избирам. Проучвах дълго.Всички мои близки и познати бяха много доволни, но не и аз.
Не се спазва работното време. Случвало ми се е сутрин от 7:00 до 7:20 да чакам, някой да поеме детето.
Случвало ми се е вечер между 17:30 и 18:00 да заваря децата сами. Вземам си детето,обличам го, обувам го, тръгвам и чак тогава се появява "леля"( била в тоалетната).
Никога не се е случвало децата да излязат на двора.
За гледането ...трудно ми е да преценя... вегетират. Там детето се научи да пие супата, да гледа телевизия,но какво мога да очаквам. Все пак децата са много. Опитвам се да не хуля. Опитвам да съм търпелива и неизискваща,защото и детето ми не е от "лесните". Факт е обаче,че не е имало и ден, в който да не плаче истерично за мама!

# 2
  • Мнения: 21
Благодаря ви,от няколко дни и моето детенце е там,адаптация за момента няма реве от сутрин до обяд като я взема...предполагам че са в една група с вашето детенце щом е в ясла още ?!

# 3
  • Мнения: 21
Една от госпожите ме критикува защо не съм подготвила детето че ще ходи в ясла трябвало да и говоря...е правя го но тя е само на 1г и 9м не говори още само отделни думи... много ми е тежко как ще свикне и дали добре се грижат не само за моето а като цяло за децата... но не може да имат кой знае какви очаквания от малко непроговорило дете...

# 4
  • София
  • Мнения: 1 609
Моята дъщеря също е вече втора година в яслена група в 56то ОДЗ в Младост, обаче впечатленията ми са малко различни. Яслените групи са две, може би вашите деца са в другата - за нея нямам наблюдения. В нашата група има занимания редовно - рисуват, лепят, правят таралежи от картофи и кестени, водят ги на театър, пеят - много детски песнички е научила малката от там.
Наистина, не ги извеждат. Виждала съм ги навън само няколко пъти през лятото. И на мен това не ми харесва никак.
За неспазването на работното време също съм съгласна - уж до 18:30 трябва да са там, а те в повечето случаи още в 17:45 са с якетата на вратата и обличат изостаналите за местене в дежурната група.
Коментари за способностите на дъщеря ми съм чувала само веднъж от една от сестрите, но тя принципно не е в нашата група - беше по заместване за около месец. Тя ми беше казала, че детето ми не може да се обслужва (т.е., да се храни само) - малката тогава беше на година и половина и се мъчеше, но се оливаше бая. От регулярните ни лелки не съм чувала никакъв коментар нито за хранене, нито за ходене по нужда (още е с памперс), нито за обличане или каквото и да било.
Като цяло съм доволна, само това с извеждането не ми харесва никак. Обяснението, когато съм питала, е че най-малките не могат да слизат сами по стъпалата и им било трудно да ги свалят и качват. Сигурно е така, но пък се чудя чий гениален мозък е решил най-малките да са на втория етаж, а по-големите - на първия.

# 5
  • Мнения: 21
1 седмица на ясла и вече сме болни... така ли ще бъде всеки път! Sad

# 6
  • София
  • Мнения: 1 609
Nadeto_1, с много деца е така първата година Sad Има и такива, които не боледуват - благородно завиждам. Моята щерка тръгна в началото на октомври миналата година и до средата на март беше през седмица-две болна. После се закрепи. Сега ходи от 2ри септември и досега болна не е била, може би и заради по-топлото време. Аз се надявам така да се задържи и да не боледува много-много. Дано и твоето дете боледува по-малко   bouquet

# 7
  • Мнения: 21
Благодаря дано бързо премине този период... в коя група е твоето детенце?

# 8
  • София
  • Мнения: 1 609
В 1ва ясла е моята щерка. Твоето дете в коя група е?

# 9
  • Мнения: 21
2 група - ясла е ,жалко не сме в една рупа,но ще се радвам да се запознаем на живо някой ден Simple Smile не се знае може другата година да ги обединят и да са в една група Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт