РЕЖИМ - ЗА ИЛИ ПРОТИВ?!

  • 2 334
  • 102
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 154
Не сме съвсем без режим - ориентировъчно знам кога какво да очаквам. Но режимът си го направи детето. За мен е безумие да я будя , за да яде. #Crazy Няма бебе, което да е гладно и въпреки това да спи.

# 46
  • Мнения: 1 425
Вики има режим от както се е родила. В начало само за хранене, а после и за спане и действа много добре. Сега продължаваме с режима, но тя е свикнала да спи и да хапва по едно и също време. Но никога не сме го спазвали много твърдо, имало е моменти в които не желае да спи, оставям я. Когато не желае да яде не я насилвам.

# 47
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
От както се е родила Ели е на режим. Сега ми е много по-лесно в гледането. Слагам я да спи в определено време и не защото аз съм решила, а защото на нея вече й се приспива тогава, не ми пропуска ядене, защото се събужда навреме. Просто организмът й се е нагодил и не ми заспива пониекое време и да ми се буди също по никое време. Твърдо съм ЗА режима, но разбира се всичко да е с мярка и в рамките на разумното.
При нас положението е същото и аз съм твърдо ЗА режима в разумни граници, особено след 1 годинка.

# 48
  • Мнения: 46 508
... Сега ми е много по-лесно в гледането. Слагам я да спи в определено време и не защото аз съм решила, а защото на нея вече й се приспива тогава, не ми пропуска ядене, защото се събужда навреме ...

Разлика няма, при децата гледани на поискване се получва същото, само че режима определят те, а не ние, също спят в определено време, не пропускат ядене и т.н.
Разликата е само в началото, в единия случай става насилствено, а в другия така, както ги водят нуждите им.

# 49
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
винаги съм се ръководела от бебчео; никога не съм го хранила под час, а винаги на поискване. Той сам си определя режима и на спане и на ядене. И сега естествено се стремя да го спазвам този режим. По-лесно ми е вече, защото ориентировъчно знам в колко ще яде, в колко ще спи; така мога да си планирам нещата (естествено горе-долу Wink)
Ако има някакви отклонения, не правя трагедии Peace

# 50
  • Мнения: 3 089
против. аз на себе си толкова години не мога да направя режим, та на нея ли Simple Smile

# 51
  • Мнения: 350
При на сняма режим. НО той е кърмено бебе до 6 мрюес. и тоагва бе еб з режим и така си остана.
Де факто има сходни времена на хранене. Само з алягането се опитвам да наложа 9.30х.

# 52
Абсолютно съм за режима,но в нормални граници.Колкото и да налагаме режими,понякога бебчо си знае своето,но когато има някакъв ред-по-лесно е и за него и за мен.Той е по-спокоен,аз си разпределям по-добре деня.

# 53
  • софия
  • Мнения: 181
 Аз съм ЗА режима,но децата са много ПРОТИВ.

# 54
  • Мнения: 344

Разлика няма, при децата гледани на поискване се получва същото, само че режима определят те, а не ние, също спят в определено време, не пропускат ядене и т.н.
Разликата е само в началото, в единия случай става насилствено, а в другия така, както ги водят нуждите им.
Цитат


Никога не съм я насилствала за нищо. Просто я насочвам. Тя също ме насочва за промените през различните месеци.

# 55
  • София
  • Мнения: 609
режима го налага бебо

# 56
  • Мнения: 5 299
Имаме си режим. И ми е много удобно така - малката сама си го направи, аз само го спазвам Wink.
Сутрин се субужда към 8ч. Закусва към 9-10ч. Към 11ч спи 1 или 2 часа. Обядва към 13ч. Следобедния сън е към 14-15ч, около 1 час, към 17ч давам следобедната закуска. Вечерята(супа) в 18-18.30ч И зависи кога и колко е спала следобед - къпя я към 20-21ч и я слагам да спи. Mr. Green Mr. Green

Железен режим!!! Flutter


Внимание, докато пишехте съобщението, в темата бяха публикувани 20 нови отговора Shocked Shocked

# 57
  • Мнения: 6 472
И да и не Grinning Оставих детето само да си наложи режим и в момента гледам да го спазваме горе- долу. Определено ми е по- удобно с режим, но със сигурност не бих се наела да и го налагам насила. Сега си има часове за спане и също така ще има часове, в които ще се храним, като почнем захранването. Кърменето мисля да си е на поискавне до последно.

# 58
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
И ние имаме режим,но тя сама си го изгради.Като бебе не съм я будила,за да яде.С течение на времето тя сама се нагоди и сега яде и спи под режим.Е,с малки изключения разбира се(зъбки,гости и т.н.),но се старая да не й развалям режима,защото детето се изнервя.

# 59
  • Мнения: 1 555
Бебчо сам си изгради режим още от болницата - храним се сега на около 3ч и 1/2 иначе спи само следобяд между 1.30ч и 4ч и после чак вечерта и ака до сутринта  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт