Как спи детето ви?

  • 1 562
  • 15
  •   1
Отговори
  • Враца
  • Мнения: 871
                                           Здравейте!
Винаги съм се чудила само моят Криси ли  спи така - на коленца и дупето във въздуха. newsm78 Като го обърна продължава нормално до следващото събуждане .Спи много леко и нервно.Постоянно се върти и рита.Все още иска мляко нощем и пие по 2-3 шишета , макар ,че е на 1год. и 9 месеца.Не иска да спи  нощем без мляко. Не съм спала като хората откакто се е родил Rolling EyesА така ми се иска... Praynig

# 1
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Що се отнася до позата - Наталия си спи нормално вече (с изключение на порвите 5-6м, когато главичката от спазъма беше залепена за гърба) За качеството на съня обаче направо не ми се говори. До 2,5г пиеше мляко няколко пъти нощем, дори и по малко, защото иначе не можеше да заспи, будеше се до към 2,5 по 5-6 пъти с рев. Сега вече се буди най-много 2-3 пъти, но трудно заспива, заспива много късно, на обед кога успява да заспи, кога не, а като не е спала е ужасна.

# 2
  • Мнения: 2 543
Здрасти!

Ами, Криси съвсем не е единствения, който спи в тази поза. Йоан също дълго време спеше така. После някак си престана да го прави. И той спеше много леко и нервно и въпреки обиколника на леглото си, успяваше да си тряска главата в пръчките на леглото, което пък от своя страна водеше до събуждането му и рев! Когато го оставих да спи в кошарата си (от тези, дето са с плат отвсякъде) всички проблеми със съня изчезнаха. Не можеше да се удари, защото нямаше в какво и спеше по цяла нощ спокойно! Сега, след около година, отново е в старото си легло и си спи съвсем добре. Забравих да спомена, че като се будеше нощем го взимахме в нашето легло и така прекарвахме останалата част от нощта съвсем спокойно.
Иначе, за млякото - не знам. Струва ми се множко количеството за нощно хранене. Не може ли да опиташ постепенно да го намалиш с тенденция да го спрете? Признавам си, че нямам опит с това.   bouquet

# 3
  • Мнения: 1 710
Често с мама Светла си се оплакваме от неспането на нашите деца. Гого също ми спи с дупето нагоре. Но това не е проблем - просто така им е удобно. Въпросът е, че не спи спокойно - върти се, сънува, вика - а като дойде пълнолуние не ми се разправя просто. Отдавна се сбогувах с добрия сън, лошото е, че и когато се случва да спи - аз не мога да спя....
За млякото - сестра ми имаше такъв проблем. Докторът я посъветва да го махнат малко по малко - при тях имаше невероятен ефект, стана трудно и с доста зор, но като го махнаха - малкият започна да спи съвсем добре. Само да кажа, че и той беше на около 2 години. Те свикват с млякото и си го търсят - така прекъсват съня си. Пробвайте да го махате - разреждай го или давай вода - знам че не е лесно, но...

# 4
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
За млякото забравих да кажа - отказа се сама. Постепено започна да пие все по-малко и накрая се отказа. Но продължи да се буди Sad

# 5
  • София
  • Мнения: 2 356
Мойта спи или по гръб или по корем, но като е по гръб рита много и се отбутва нагоре и си думваше главичката в таблата на креватчето (това преди месец). Съответно се събужда с див рев и аз ставах по 10 пъти на нощ за да я местя надолу. Кошара нямаме, а креватчето е с табла отзад и не можех да вържа обиколника. Наскоро обаче майка ми измисли как да закрепим обиколника и като е мекичко по стените спи съвсем спокойно.  baby_neutral
Мляко не пие през нощта от 3-4 месец  Party

# 6
  • Враца
  • Мнения: 871
Зная, че му е много млякото, но не може без него. Ще бъде много трудно. Той така е свикнал, но ще опитам.

# 7
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
моя син също пие мляко нощем!
така че споко - ако не сега то до казармата все ще се откаже Wink
уморява ама детето си знае най-добре и щом се буди от глад - нека яде
можеш да пробваш по-бавно разграждащи се храни да даваш вече - по-засищащи

# 8
  • Мнения: 1 710
Въпросът е, че пиенето на мляко става навик и той се буди не от глад, а от навика. Това го знам от лекар и при много деца със спирането на млякото и буденето спира. не казвам, че е гаранция, но при сестра ми стана точно така. Другото важно нещо е, че с пиенето през нощта стомаха на детето не си почива изобщо. Не съм експерт разбира се - просто споделям това, което знам.

# 9
  • Мнения: 1 858
Да споделя и моя опит. Светли веднъж само съм го заварвала в тази поза. До 5 месечна възраст пиеше мляко през ноща. До към годинка ако не се лъжа спеше адски неспокойно и се будеше с писъци, протягайки ръце да ме хване за ушите. Това време беше кошмарно но за нас слава на Бога премина. Имам близка чието момиченце е на около 2,4 годинки и до ден днешен спането за тях е лукс. Госпожицата се буди на всеки 30 мин.
Много деца са така и аз лично не виждам повод за особено притеснение, незнам дали съм права.

# 10
  • Мнения: 3 537
моята само заспива с мляко и после не търси друго.  спи по корем и понякога много се върти. дали ще и излизат други кътници, незнам. но много лошо я научихме да спи при нас и сега ще си имам много неприятности когато я отделям на кошарата. Sick

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мами - привет Ви!   bouquet

И аз искам да ви питам: има ли проблем при това спане на колена и с вирнато дупенце?
Сина ми е на 2г.5м и това му е основната поза за сън.

# 12
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
За позата, Илиян спеше така до към година и половина, точно преди да проходи стабилно, тогава нали обикаляхме по лекари заради пусто прохождане, та ето съвета на ортопеда за този начин на спане: спят така при неудобна възглавница, трябва да им се сложи по-висока възглавница, горе-долу височината да е колкото от вратлето до края на рамото, така им е по удобно да спят настрани. Като са мънички и легнат по корем си притискат гръдния кош и им е трудно да дишат, затова вирват дупетата и спят на коленца, обаче пък по този начин се изкривяват ходилцата навътре, не че е нещо кой знае колко опасно, но походката се променя и се спъват повече. На Яни му бяха така леко изкривени, скоро не съм го заглеждала да видя... Та откакто сменихме възглавницата, моят син вече не спи така, не че спи постоянно настрани, но позата с вирнатото дупе съм я намирала в редките случаи, когато се е изакал насън (с извинение, явно да не му се притиска към дупето  Laughing...).
За неспокойния сън - напълно съм запозната, при нас беше до 2рата годинка, явно се израства с възрастта  newsm78. В смисъл до тогава ми се будеше поне по 5-6 пъти на нощ с крясъци или рев или хленчене или каквото и да е и трябваше да се приспиваме наново - кошмар. Сега вече се буди рядко или не се буди, но продължава да спи неспокойно, постоянно се върти, бие се (понеже спи при мен, та съм потърпевша), мята се, хленчи, но в полусън и като го погаля или напъхам биберона се успокояна и продължава да дреме. Не се събужда, просто се върти, много по-добре е от преди, защото и аз в полудрямка го успокоявам и продължаваме да спим, а пред 2-3месеца, бях забравила направо какво е сън...
За млякото, сигурно вече му е навик и е хубаво да го отвикваш, защото плюс всичко останало така се натоварва коремчето - може и затова да е неспокойно детето нощес и се развалят зъбките. При нас проблемът е с биберона залъгалка, няма заспиване без него, а сега като растат и кътници, не го пуска по цяла нощ, само смуче настървено  baby_neutral ...

# 13
  • Враца
  • Мнения: 871
                     Здравейте!

Започнах д му спирам млякото.Пием по едно шише преди лягане и едно през ноща-намаляме си дозата.Но през другото време държи и цука празно шише/дадох му с биберона без дупка за да не гълта въздух/ Така си е свикнал ....все нещо да си цука.Смених му и възглавницата.От метрото му купих от еко - пух.И пак не би... той си иска неговата и това си е smile3533
  Спиме двамата на пристата и ме гушка по цяла нощ.И само да се опитам да стана веднага е по мен , дори и през ноща.Но какво да се прави stork-boyТака ще бъде! нали е на мама глезльото! newsm10

# 14
  • Мнения: 1 710
Радвам се, че си успяла да намалиш млякото. Това си е малка победа. Аз дълго отлагах махането на биберона на Ния - залагалката имам предвид. И тя го преживя много тежко. Даже наскоро разправяше, че бибата се счупила. Но не мога да кажа, че сега спи по-спокойно, все са си едни мръдливи, ужас... А аз се стряскам от нищо, така че съъъън нямааа.

Общи условия

Активация на акаунт