С какво играеха децата ви на 2-3г?

  • 827
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 544
Това ми е въпроса  Grinning
Интересуват ме любими играчки, книжки, филмчета 
 newsm10
Въобще всичко, което доставя удоволствие. Втория РД на дъщеричката ми наближава и си мисля за подаръци newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 15 198
Имам наблюдения от племенницата ми, която сега е на 2г. и 4м.:
Кукли-но не разни Барбита. Ако може да са пластмасови или гумени-по-добре, защото си умира да ги къпе Grinning Колички за возене на куклите.
Пъзелчета с букви и цифри.
Масичка за гладене с ютия, микровълнова печка, прахосмукачка-сестра ми е коляма чистница, явно и малката го е лепнала Wink
Книжките на Дисни-Бамби, Мечо Пух, Книга за джунглата. Когато дойде момента за гледане на филмчета героите ще й бъдат познати и филмчето ще й бъде по-интересно в началото.
Къщичка (наелонова, шарена)-в нея си държи някои от любимите играчки и обича да се усамотява с тях в къщичката понякога.
Пазарска количка-продава се с разни "покупки", някои от които стават за готвене и в микровълновата печка.
Комплекти с тенджерки, чашки, чинийки.....
Има и лекарски комплект, но още не проявява интерес към него.
Това се сещам засега.

# 2
  • Мнения: 922
Аз имам опит с момченце, но може да ти е полезен Wink
Много си обича строитела (от най-едрите елементи)
Любимите му книжки са от поредицата за ФРАНКЛИН (костенурчето, имаме над 10), както и списанието МЕЧО ПУХ (непропускаме брой)
А любимето му филмчета са за ФРАНКЛИН, МЕЧО ПУХ, ДЖОРДЖ ШРИНКС
Е, разбира се, да не пропуснем и колите - много коли, камиони и джипове, ама мнооого Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 3 679
Конструктор, книжки всякакви, бебета, особено беше впечатлена от спалния комплект с Мечо Пух  Simple Smile
За Нова година и подариха и парфюм и червило - също много им се радва.

# 4
  • Мнения: 1 311
Сина ми си играе най-вече с конструктори - от най-големите елементи или Лего Дупло (2 - 5 г.), фулмастри - напоследък обаче аз трябва да оцветявам книжките, а той да ми подава фулмастрите и да казва кое какъ цвят да е. Книжките за четене. Коли, камиони, самолети и за мой голям ужас - пистолети. С развинтеното си въображение даже и лист хартия го превръща на пистолет и  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Любимите филмчета са му  Том и Джери и за Мечо Пух. По Франклин се заглежда, но бързо му писва. Даже за Мечо Пух и списанието купувам всеки месец. Книжки имаме доста, но освен Мечо Пух, не съм видяла друга да му харесва повече от останалите.

А определено най-любимата играчка са нервите на мама.

# 5
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
имаме конструктори , сервизи, цяла кухня и кукли, плюшени, пиано 2, дреболии, но топ игра4ката е лаптопа и това е целодневно, клипове си пуска, търси си неща по icq i operata , иконки, игри играе там или на yahoo и прави тотално разу4аване на вси4ко, което е в компа, снимки, програмии тн, a като това е работния комп на татко и, ве4ер е просто шоу- къде е , кой пипа и кой ми е местил?

# 6
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Малечка е на 2г4м. От Коледа най-любимата играчка и е бебе с шише, което като го допреш до устничките, бебето цоцка/свива си бузките и издава звуци като истинско/. Нещо от двайсетина дена се развали и не иска да яде ThinkingЗатова сега го къпе по 10 пъти. Уших му хавлийка и няколко гащеризончета с лепяща лента, за да може сама да го облича. Страхотно занимание. И голямата като беше на тази възраст също обичаше да преоблича бебетата.

# 7
  • Мнения: 544
.. бебе с шише, което като го допреш до устничките, бебето цоцка/свива си бузките и издава звуци като истинско/.

Това бебе колко струва? И дали случайно си виждала само шише - аз като дете имах шише , което като се наведе и млякото се скрива постепенно в капачката, а като изправиш шишето пак се пълни бутилката Grinning

А червилото и парфюма на Барби ли са? Или коя марка? Сигурно са предвидени за деца, ама ..червилото цапа ли много и как се трие newsm78

# 8
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Невероятно, но бебето струваше едва 17лв, пък колко игри носи...
А детските червила ги има в магазините за козметика и се изпират идеално само с прах, без помощта на "Вениш"/за разлика от фулмастрите #Cussing out/

# 9
  • София
  • Мнения: 3 679
Парфюма е на Барби, а червилото е на Дисни и е почти като гланц - лесно се пере. Между другото на Дисни има страхотни комплекти за малки госпожици д мечо пух, тигър, прасчо...

# 10
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Синът ми пък не си играе особено с играчки. Предпочита разни лъжици и други съдове, пръчки, фенерчето на баща си и др. подобни. Иначе си има колички колкото щеш, конструктор, влакче, което е подобно на конструктор, различни книжки. Напоследък четем книжки - за Франклин, Медената питка, Дядо вади ряпа, Шишарко и Гъбарко /ама че имена! хи-хи/.

# 11
  • Spain
  • Мнения: 3 750
.. бебе с шише, което като го допреш до устничките, бебето цоцка/свива си бузките и издава звуци като истинско/.

Това бебе колко струва? И дали случайно си виждала само шише - аз като дете имах шише , което като се наведе и млякото се скрива постепенно в капачката, а като изправиш шишето пак се пълни бутилката Grinning

А червилото и парфюма на Барби ли са? Или коя марка? Сигурно са предвидени за деца, ама ..червилото цапа ли много и как се трие newsm78
има един гел за устни на Барби .. гери го "изяде " много отдавна .но отвреме на време ми носи капа4ката с 4етцицата да съм и слагала пак Simple Smile

# 12
  • Мнения: 226
С конструктор :ЛЕГО: и много обичаше да си играе с малки колички-редеше си ги като в гараж. С часове можеше да се заиграе с тях.
А любимите му книжки бяха поредиците на Мики Маус.

# 13
  • Мнения: 1 608
Едно от нещата с които моят син на тази възраст играеше бяха гумени пъзели, сигурно се сещаш продават се в комплекти по 10 около 40/40см. с различни фигури - цветя, превозни средства, букви, цифри. Тази джапанкова материя се поддържа лесно повечето са с едри парчета, играта предразполага към самостоятелно занимание и не на последно място развива мисленето.

# 14
  • Spain
  • Мнения: 3 750
мозайка - това казват 4е и харесвало много в детската градина  .
ина4е имаме доста кукли - возим ги , приспиваме ги , хранимки , косата им сресваме Simple Smile
табла за рисуване - вместо да драска на ляво и дясно Simple Smile - макар 4е има само 40 % ефект , понякога забравя къде се рисува и твори я върху обуските си , я по някоя дреха или ръцете си .
 плюшени големи игра4ки - отскоро по4на да проявява истинскиинтерес към тях и да ги мъкне навсякъде
искам да и купя игра4ки за куклен театър (такива в които си слага6 ръката) - имаме една подобна за банята и й харесва .
 в общи линии децата харесват вси4ко към което ги насо4и6 - поне това е мое ли4но мнение . ако се "представи"една игра4на на детето то запо4ва да си играе с нея . не просто да й я даде6 ами да поиграете заедно и т.н.  - в къщи така стана с палатката , с муз .центъра , с плюшените мечоци ,
фаворит оба4е и е една музикална жаба от още 1-та и годинка - сега натиска бутоните за песни4ките и танцива Simple Smile
още , 4ак сега запо4на да се интересува  истински от колелото с педалите (детско , не на 2 колела )

Общи условия

Активация на акаунт