Бясна съм! Отново за кърменето и педиатрите!!!

  • 1 949
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • САЩ
  • Мнения: 323
...и минерали, както учтиво ми обясни онзи ден доц. Генов. Сега искам бързо да сметнете колко минерали, витамини и въглехидрати има в 20 мл сок. Пронто!

Търсих за ябълков сок, тук намерих доста подробна информация:

http://www.nal.usda.gov/fnic/foodcomp/cgi-bin/measure.pl?MSRE_NO … scorbic%20acidxyz

А ето и какви са препоръчителните дневни дози за витамини и минерали 7-12 месечно бебе:

http://www.daily-vitamins.com/rda.html


Последна редакция: пт, 10 фев 2006, 19:00 от summer

# 31
  • София
  • Мнения: 1 110
Веси и Деси , винаги съм се чудела как се оправят с кърменето майките на близнаци . Моят син е вечно на цицката дето се вика , абе кой квото прави аз все кърмя . Не мога да си представя още един брой гладно гърло  ooooh!    Кажете как се справяте .
Еми то затова Господ ни дал по две цицки за две бебета, едното виси на едната, другото на другата...  Joy  Joy  Joy  Joy
Шегата настрана, няма нещо по-различно. Хваща им се цаката. Моите добре че се изчакват, че това с успоредното кърмене нещо не успях да го усъвършенствам сама, няма кой да ми намести второто бебе.  hahaha

# 32
  • Мнения: 1 383
В 5 месец нещо ме пита как го храня и аз казвам, че кърмя. "Аааа, ама сутрин ли го кърмите или вечер?".

Голям лаф! Joy Joy Joy

И нашето педи не подкрепя особено кърменето, но е интелигентна жена и бързо вдява. След като ми каза да давам сок на 1 месец, два пъти ме пита след това дали давам, аз казах не, и оттогава не ме е закачала на тема кърмене и захранване. Осмия месец сме вече, дума не обелва. Ама ми е жал за тия майчета дето съм засичала да им обяснява за сокчета и жълтъци.

# 33
  • Мнения: 481
Веси и Деси , винаги съм се чудела как се оправят с кърменето майките на близнаци .

Ами при нас проблем няма. Те се кърмят почти винаги по едно и също време и аз си ги кърмя с две възглавници, на които разполагам принцесите. Много е лесно, само веднъж да му хванеш цаката.

# 34
  • Мнения: 631
и аз съм ЗА че педиатрите трябва да попрочетат това онова и след това да се излагат толкова с абсурдни идеи и реплики .....
като сварено мляко на кърмачка или гладен запек
но ...
за жалост
си я карат по старата
по голяма част от педиатрите не забравяйте че имат и аптеки или техни близки имат аптеки .... т-е те са си техни нали прикрити зад някой и им е по далавера да ядат децата адапте и пюрета .... да не спи търговията
.....
и не дай боже на детето да му потече сополче .....получаваш цял сак с лекарства .... всичките спомагат за спиране на сопола ....
ЦИРК

# 35
  • Варна
  • Мнения: 225
tsvety коя е твоята педиатърка и къде приема? тя е направо златна. Аз също съм от Варна и много се интересувам от такава лекарка, която подкрепя кърменето и е чела някои неща по-съвременни, а не само учебници от царско време.

# 36
  • Мнения: 3 926
Ееех, момичета, пак се посмях от сърце hahaha Аз поне с тез 105 см гръдна обиколка давам вид на кърмачка Wink Laughing Но и мен ме гледат странно в лекарския кабинет и докторката (която м/у другото си ме подкрепя за късното захранване) всеки път ме пита "Ама ти още ли кърмиш? Сигурна ли си, че имаш кърма?" и аз за достоверност казвам "Ами да, още си цедя и замръзявам" Wink
На мен ми е много интересно това "след шестия месец..." Искам да ми кажете как, аджеба, точно за един ден кърмата "разбира", че бебето е вече на шест месеца и се разваля newsm78
Ей това като ги питам някои и нищо не могат да ми отговорят Grinning

# 37
  • Мнения: 507
Да похваля моята педиатърка- и 2-те ми деца са при нея.
 - 1-ия път- също не бързаше но се захранихме рано( на 2.5м.- сокче).
 - 2-ия- (3 год. по-късно) почнахме след 5-ия месец.

И винаги ми е давала съвети за кърменето.

# 38
  • Мнения: 967
И аз съм бясна на бг педиатрите - нашият доктор в началото ми даде много адекватни съвети за кърменето - на поискване, и нощем и т.н. - много съм благодарна, защото тогава не четях още форума и благодарение на тези съвети стартирахме добре. Лошото е, че стартирахме добре и със сокчета на 1мес. Twisted Evil Направо съм бясна, че го послушах, ама като бях невежа - веднъж си говорим с друга майка и аз споменавам нещо за сокчето, а тя само вметна - "значи си решила да захранваш рано" аз се озадачих какво зна1и ранно и късно - мислех си, че всички деца се захранват еднакво и педиатрите знаят схемата - тогава започнах да чета форума и минахме обратно само на кърма, а като казах на педито - той се съгласи, че и така може - наямаше нищо против късното захранване - а защо не ми обасни това преди, а ми каза да давам сокче  Twisted Evil Сега не ме закача за хрането на бебето, а само нарича Дими "Крали Марко дето бузал до 7 години" Laughing

# 39
  • Стара Загора
  • Мнения: 161
На мен ми се случи нещо странно - продавачката в "моя" бебешки магазин е за късното захранване и упорито агитира майките!!!Понеже нашата педиатърка в унисон с останалите препоръчва ранно захранване, бяхме почнали сокчета на 45-я ден/макар че тя каза още на 1 месец/. Естествено детето се запече и докторицата предписа чай Блевит. Момичето в магазина върнало мъжа ми като му казало, че със спиране на сока нещата ще се оправят.По това време започнах да чета по форумите, спрях сока и добавката/ и моите гърди се сториха меки на педито/, та и до сега. Впоследствие разговарях лично с продавачката, която се оказа много информирана по темата. Според нея в Стара Загора има само една педиатърка, която забранява ранното захранване. А моята ми я препоръчаха като много напредничава... Confused

# 40
  • Мнения: 6 243
Аз тази продавачка не спирам да я хваля във форума и на живо. newsm10

# 41
  • Мнения: 790
На мен ми се случи нещо странно - продавачката в "моя" бебешки магазин е за късното захранване и упорито агитира майките!!!

Е това вече е ме изненада.
Аз пазарувам понякога в един склад-магазин, където продават 2-3 мъже и дават такива напътствия, че направо падам. Особено като дойде някой татко, дето не е съвсем разбрал за какво са го пратили .... голям купон става.  Laughing

# 42
  • Мнения: 481
Вчера като бях на консултация с девойките нашата педиатърка за пореден път ме попита "Ама ти още ли ги кърмиш??". Когато дадох положинелен отговор на въпроса й ми каза "Ще трябва тука да ти сложим една снимка с надпис - Майка героиня!".
Ами замълчах си, какво да кажа.... То явно в практиката й рядко се срещат жени, които искат да кърмят на пук на всички съвети....

# 43
  • Мнения: 2 467
Нашия педиатър ме обяви за майка героиня  Shocked защото още кърмя. А кърмя само 6 месеца.
Как ли ще реагира, ако види кърмеща мама на 1г. или 2г.  Laughing
Запалила съм се да разбера след 6 месеца  Mr. Green

Веселина и DesislavaDim то си е геройство вашето.  bouquet

# 44
  • Варна
  • Мнения: 632
Понеже в темата стана въпрос и за мед.сестри да споделя какво ми разказа една приятелка вчера. Зълва й ражда в Англия преди един месец и ми разправя как се хранили с добавка и как не й стигала кърмата и как ама въобще не искало да пие вода детето,а те й казали,че трябва да пие.И аз  Shocked "Сигурна ли си,че в Англия някой лекар й е препоръчал да дава вода и добавка на бебето(или майка й я "съветва")?" ,а тя казва: "Не бе, в болницата където ражда имало мед.сестра българка и тя с нея си поддържала връзка, та тя и давала указания как да гледа бебето и какво да му дава да яде и пие".  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт