Ниско тегло и похъркване при сън на бебе

  • 1 576
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 82
Привет на всички мами!Моля Ви за съвет! Sad newsm50  newsm45 Бебчето ми е на 2 месеца,роди се 3кг,изписаха ни 2.800!Първия месец беще 3.900 и 53 см.,сега е 4.500 и 57см.!Педиатърката каза,че е под нормата!Още е и с жълтеница!Пихме  едни раътворими хапченца/хомеопатични!Утре пак ще и въимат кръв!Все ни успокоява,че е нормално,но аз се тревожа,а и като спи похърква нещо,след хранене пък много хълца!Дайте мнения и съвети,ако можете!Предварително БЛАГОДАРЯ!

# 1
  • Мнения: 6 365
Повечето бебета издават странни звуци.

Как се храни бебето?

Ще си навлека гнева на форума, като кажа, че да, може да има такова нещо
като недостатчно кърма за бебето- ако е кърмено де...

# 2
  • Мнения: 8 242
Привет на всички мами!Моля Ви за съвет! Sad newsm50  newsm45 Бебчето ми е на 2 месеца,роди се 3кг,изписаха ни 2.800!Първия месец беще 3.900 и 53 см.,сега е 4.500 и 57см.!Педиатърката каза,че е под нормата!Още е и с жълтеница!Пихме  едни раътворими хапченца/хомеопатични!Утре пак ще и въимат кръв!Все ни успокоява,че е нормално,но аз се тревожа,а и като спи похърква нещо,след хранене пък много хълца!Дайте мнения и съвети,ако можете!Предварително БЛАГОДАРЯ!
Как е наддало 1700 гр за 2 месеца и ще е под нормата  newsm78
Какви са й нормите на тази педиатърка  Shocked

Какви хапченца и за какво ги пихте?

# 3
  • Мнения: 82
Храни се 5 пъти на ден по 130/140 мл!Хапчетата бяха ъа жълтеницата

# 4
  • Мнения: 8 242
Храни се 5 пъти на ден по 130/140 мл!Хапчетата бяха ъа жълтеницата
А защо да наддава малко според педиатърката ти?
1вия месец е качило 1100 гр., 2рия 600 гр. - изобщо не е малко наддаване това.
С ниско тегло също не е бебето - то се е родило малко, колко да тежи на 2 месеца - 10 кг ли  Rolling Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 28 474
Интересни норми има тази педиатърка. Имам 2 таблици, ето какво пише в тях:
Едната:
момчета - 5070 гр. и 59 см.; момичета - 4740 и 57.8 см.

Другата:
момчета - 5600 +/_ 0.8 и 59.3+/_3.1; момичета - 5200 +/_ 0.800 и 57.9 +/_3.0

ПП Ще ти преместят темата, не е за този подфорум.

# 6
  • Мнения: 62
Изобщо не се притеснявай!
Синът ми само първия месец наддаде 1 кг., после максимум по 500 гр. Нашата педиатърка никога не е казвала, че не е в нормите. И жълтеницата я влачи доста, не помня точно колко време, но повече от месец.
Нормално е и похъркването - може да  пръскаш физиологичен разтвор в нослето. Аз използвах Стеримар.
И бебетата много хълцат - с времето спират  Laughing
Съвсем си ти е в нормите детето  Grinning

# 7
  • Мнения: 14 478
Бебетата хъркат като спят и често хълцат. Не виждам нищо странно в това.
То е защото сучат, гълтат въздух и не могат да си прочистят добре нослетата.

# 8
  • Мнения: 1 488
Ако кажеш на колко седмици точно е бебето и пола. ще ти кажа по английските графики колко трябжа да е.
Погледнах в книжката на дъщеря ми и излиза че ако е на 8 седмици момиче е направо перфектна! Дори маалко повече. Успокой се и си гледай бебето. Наддаването  е перфектно!

# 9
  • Мнения: 82
Благидаря за мненията!Наистина сам притеснена!Сега малко се поуспоких!

# 10
  • Мнения: 2 099
И какво толкова му се притесняваш?В норма си е детето.Сега ако се е родило 4 кг ,нормално на два месеца да е станало 6,ама твоето детенце се е родило по-малко.Спокойно добре си наддава.Да бебетата хъркат понякога,има коричка засъхнала в нослето или нещо друго.Казали са ти за Стеримар.И хълцането е нормално.

# 11
  • София
  • Мнения: 28 474
Кзде ще я преместиш за да знам къде да я чета?Mс многоооо Cry Cry

 Laughing Няма да я местя аз, не съм модератор. Тук ще има линк като я преместят.

А по самата тема: Не се притеснявай. Не виждам никакъв проблем с детенцето ти, поне от описаното от теб. И синът ми издаваше какви ли не звуци, докато спеше.  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 82
Момиченце е!Теглиха я  на 01.11!Тя се роди на 30.08.

# 13
  • Мнения: 2 099
И не мога да разбера защо тука в БГ не дават графики за бебетата,ей моята голямата имаше такава от Германия-виждаш си къде е началната точка(кг които се е родило) и си следиш как наддава по едни криви-има средна,долна и горна крива.
Спокойно с първо дете е така.И мойто наддаваше малко-сега да я видиш-9 години 135 см и 45 кила,гони мен по кг,та се чудя вече на какъв още спорт да я запиша,та да се движи повече.

# 14
  • Мнения: 1 270
Хомеопатични хапчета за бебе на няма и два месеца???
Недобро наддаване???
Напиши името на педиатърката моля те и после я посъветвай малко да се ограмоти!

Наддава добре, както всички са ти писали.
Жълтеницата обаче да я "влачите" втори месец за мен е нереално.
Напълно нормално е да хълца. Моето дете хълцаше ужасно много още преди да родя, след това до 4-5 месец. Ако носът е запушен е нормално да издава странни звуци.

По принцип има тема За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори


Ще си навлека гнева на форума, като кажа, че да, може да има такова нещо
като недостатчно кърма за бебето- ако е кърмено де...
С този темп на наддаване кърменето бебе си е напълно презадоволено...ако е кърмено разбира се  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт