Пак за отслабването, ама тоя път - анкета

  • 3 260
  • 75
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Понеже мненията на майките за кърменето и отслабването бяха много противоречиви, пускам анкета. Та така - как ви се отразява пустото кърмене - тресем ли паласки или минаваме през иглени уши?  Laughing
За себе си - ям нормално и отслабнах (е, имам и още, ама там ще стане с малко диетка и помръдване на заднико от компа, няма начин  Wink). Особено доволна съм от ефекта върху гадния целулит...  Flutter
Отговаряйте с "отслабвам", ако сте отслабнали, дори и в момента да не вървите още надолу в килограмите, както и с "пълнея", ако след раждането сте качили.
Айде да видим какво ще покаже статистиката!  Grinning Thinking

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Ми не знам как да гласувам Rolling EyesОтслабнах след раждането, но не от само себе си, ограничавах се.Като се понатъпча - напълнявам.Като си се храня нормално - не напълнявам.С две думи - не ми се отразява кърменето на фигурата, яденето ми се отразява Twisted Evil

# 2
  • Мнения: 1 107
Ям нормално и слабея ужасно, вече си мисля, че кърменето няма общо  newsm78

# 3
  • plovdiv
  • Мнения: 350
Гласувах с ям нормално и отслабвам.Прибрах се от болницата 61 килограмова. От два месеца съм 57 - пълен застой. След първото раждане за два месеца влезнах във форма, т.е. струва ми се и ЕГНто си казва думата Wink

# 4
  • Мнения: 2 959
Зъхи, ти си на тема отслабване сега. Ами и аз след раждането поотслабнах, но се и храня за тази цел.

# 5
  • Мнения: 2 220
Ям нормално и нито отслабвам, нито дебелея. Няма отговор за мен...  Sunglasses

# 6
  • Варна
  • Мнения: 439
не ка4вам защото съм се тръснала пове4е от достатъ4но и няма пове4е накъде  - 70 килца съм ама така се тъп4а 4е се 4удя как не съм  превъртяла стрелките на кантара. Много съм лакомааа и нямам удържане

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 603
Еми аз ако не объркам нещо, няма да съм аз. Гласувах с 2 опция, въпреки че след като родих в болницата първо отслабнах, но после като се прибрах качих малко и реално от раждането приемам че не съм мръднала. Така че моля да приемете от мен последната опция  Embarassed

# 8
  • Мнения: 83
Направо си се тъпча и отслабвам, вече 4 кг. под теглото преди раждане надявам се да не слизам повече надолу, че и сега не хапна ли нещо повече от 2-3 часа и ми се вие свят...

Но при мен си е от кърменето. Ами смятайте: животинката изсмуква или би трябвало около кг. мляко, което си е около 700 ккал, а за да се произведе това мляко сигурно се изискват още калории, т.е. би трябвало да изяждам с около 1000 ккал повече от нормалното, което си е много ако се храня здравословно, затова и от време на време компенсирам липсите със сладости... Никога, ама никога не съм подозирала, че ще се притеснявам, че отслабвам твърде много, винаги съм била по-скоро от другата страна. Whistling

# 9
  • Мнения: 3 760
През първите две седмици свалих 4 кг, но ядях насила. Сега се тъпча като за последно и ме  е страх да общувам с кантара. Надявам се, че не дебелея.

# 10
  • Мнения: 250
Същите килограми съм както и преди да забреманея. Първите 2-3 месеца бях 2-3кг повече, но не съм се старала да отслабвам и не съм се ограничавала

# 11
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
ами аз си седя на същите килограми за момента и затова гласувах с последната опция
след раждането като се прибрахме у дома свалих още два килограма и след това нищо

# 12
  • Мнения: 1 382
Хапвам си доста...и за Бога незнам защо...но като невиждала и май пълнея,но и отслабвам,на дни съм,но си се въртя към 50-те килца  Peace

# 13
  • Мнения: 7 186
Аз си върнах кг бързо.
Първите 2 месеца ядях много, особено сладко Crazy, имах голям апетит, явно заради изтощението и безънните нощи, сега вече си ям нормално. Hug
Даже ако ми дойде музата може и още 2 кг да сваля за лятото. Thinking

# 14
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
А пък моята опция я няма - ям много, ама наистина много и си стоя на същите кила. Гласувах със стоя си на същите кила.

Да, обаче, за едни "ям много" значи едно, за други друго, много е субективно....

# 15
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Забременях 48кг.Когато отидох да раждам бях 60кг.След като ме изписаха 1 седмица след раждането бях 52кг.След още 2 дни 50 кг.След 1 месец 48кг.Сега съм 47-48кг.Всеки ден различно.
Според мен бързото отслабване е 100% от производството на кърма от организма.
Като пример моя съседка,която кърми само 20 дни все още е с много килограми,а роди нормално.Аз родих със секцио и благодарение на кърменето бързо се възстанових.
Не мога да разбера тези жени,които казват,че нямат кърма.За мен това е просто оправдание и липса на желание и упоритост.

# 16
  • на Север
  • Мнения: 503
Излязох от родилното 55 кг. От тогава не мърдам, но и си хапвам множко. Чакам с нетърпение да се спотопли малко и с разходките да се справя с петте си килца. Гласувах с последната опция

# 17
  • София
  • Мнения: 1 121
Преди да забременея бях 46-48, отидох да раждам 64, сега съм около 47. Целулита се поувеличи след бременността, корема не е стегнат, въпреки, че правя упражнения. Не виждам при мен връзка с кърменето - просто гледам да ям по-здравословно, но пък и не минава ден без да ям шоколад. Амо то пък кога ли има време за хранене - вчера закусих в 14 ч.  Crazy Явно е от това. Да не говорим, че проходилка не ползваме, та това допълнително съдейства за фигурата ми.  Mr. Green

# 18
  • София
  • Мнения: 481
Седя си на същите килограми от раждането. Но ям много  Embarassed

# 19
  • Мнения: 35 951
седя си все на същите килограми от раждането
/всъщност съвсем в началото, първия месец след раждането качих 4 кг. и от тогава не мърдам/

# 20
  • Мнения: 1 033
Хапвам си доста...и за Бога незнам защо...но като невиждала и май пълнея
и то достата е в повечето пъти сладичко.... Embarassed

# 21
  • Мнения: 4 915
Първа опция.  Party

Забременях 53 кг, качих 10 кг, след раждането се прибрах с 5 кг отгоре, които свалях 6 месеца без ограничения в храненето - явно само кърменето действаше диетично.

Сега пак съм 53 кг, ако не и по-малко... newsm78 Пък си ям добре, станала съм голяма чревоугодница.  Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 2 164
Последна опция  Confused
Килограмите не ме притесняват толкова, все ще ги сваля, но това висящото коремче - бе, не е за приказване, болна тема   Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 790
Ям нормално и отслабвам. По-скоро отслабнах и от месеци съм на едно ниво.
Но някои части плачат за фитнес и упражнения за стягане Sad

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Зъхи, анкетата няма да е коректна, защото гласуват майки с малки бебета, които много вероятно ОЩЕ не са отслабнали, пък и би било чудно да са....
Сложи възрастова граница.

# 25
  • Мнения: 216
Аз отслабнах след раждането,но запо4нах яко ядене след това  #Cussing outи напълнях доста.
Сега си ям нормално но не слабея Cry

# 26
  • Мнения: 641
"Седя си все на същите килограми от раждането", но сама съм си виновна - ям повече от мъжа ми Embarassed!

# 27
  • Мнения: 3 810
Гласувах с ям нормално и отслабвам.Прибрах се от болницата 61 килограмова. От два месеца съм 57 - пълен застой. След първото раждане за два месеца влезнах във форма, т.е. струва ми се и ЕГНто си казва думата Wink
И аз съм същата, само че с малко по- плачевно ЕГН  Cry

# 28
  • София
  • Мнения: 154
Свалих след раждането 6 кг и сега съм в застой. А още колко килца трябва да стопя Flushed

# 29
  • Мнения: 2 271
Гласувах с нормално и отсабвам-не ,че съм слаба-мисля нормално тегло за ръста ми!

# 30
  • Мнения: 524
Ограничавам се за да не дебелея Twisted Evil, а имам толкова килограми да свалям #Cussing out. От кърмене не слабея...а сме само на кърма Shocked

# 31
  • София
  • Мнения: 2 901
Е, аз ли ще съм единствената дето пълнее?

върнах се от родилния дом и до 2 седмици бях с предбременното си тегло, но се хранех, колкото с "за бог да прости" - колкото в родилното даваха първите дни. След 2 месеца бях с 3 кг отгоре, а ес хранех нормално. В един момент, при нормално хранене,а е не тъпчене стигнах до +6, а сега с глад съм до +3-4. Кърмя, ама според мен си зависи не само от организъм, а и от годинките. Като бях млада зелена ядях по 3 двупръстови филии на ядене и бях клечка! Сега сума ти жени ме гледат с възхищение и казват - ама добре си си, я виж как си се прибрала бързо! Не знам тия хора други раждали жени не са ли виждали - аз не съм свикнала да съм такава! Искам да съм слаба отново бе хора!

# 32
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Аз пък си ям нормално, дори по-малко от нормално и дебелея.И първия път беше така и сега пак.Явно на мен кърменето ми действа угояващо #Cussing out #Cussing out #Cussing out
валентина- и аз съм така..затова на диета..... И сега вече мога да кажа с чиста съвест че отслабвам

# 33
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Преди да забременея бях 55-56кг, отидох да раждам 80 и повече кг,още  на 4-5 ден бях свалила половината, а когато спрях да кърмя (1г) и се премерих бях 53. От тогава не съм се мерила, но мисля че още съм си толкова. Не съм спазвала никакъв режим, напротив ядях като прасе и то основно сладки и тестени неща, а и бира си пийвах.

# 34
  • Мнения: 5 393
Ами аз бая папкам ,а вече  свалих всички кг.от бременността, та даже и 1кг.надолу.Просто такъв си ми е организма,а иначе съм голяма лакомия

# 35
  • Мнения: 3 550
Ям нормално и отслабвам.

# 36
  • Мнения: 1 599
Ям нормално и нито отслабвам, нито дебелея. Няма отговор за мен...  Sunglasses
И аз така Wink отслабнах от раждането около 15кг и се застопорих Sad

# 37
  • Мнения: 636
И аз ям нормално и отслабвам  - от 62-3 кг след раждането съм стигнала до 55 кг. Странна работа, ама при мен отслабването е на етапи, не свалям с по кг на месец, а изведнъж с по няколко, не знам как става това. И сега съм заковала на 55 и не мърдам от два месеца. А дори ходих на фитнес 1-2 седмици.

# 38
  • Мнения: 1 722
Ям много и отслабвам  Flutter.
Влязох да раждам 90 кила /на метър и шейсет/, сега 10 месеца по късно съм 62 кг., без дори ден да се лиша от шоколад, бял хляб - и то от всичко по много!

# 39
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Ям достатъчно, а според мъжа ми обилно, но нито слабея нито дебелея. Килцата си стоят, за жалост Cry

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 123
И аз отслабвам, дори повече от колкото отслабвах първия път Simple Smile. А ям и то доста сладко(в сравнение от преди). Като се затопли и започнем по-дългите разходки сигурно още ще сваля Simple Smile

# 41
  • Мнения: 3 447
Забременях на 68, влязох в болница 80, излязох 65 и все още съм толкова при ръст 173. Гласувах с последна опция, но аз реално като родих се оказах по-малко, отколкото преди да забременея. Не отслабвам, но и не качвам.

# 42
  • София
  • Мнения: 172
Качих 10 кила след раждането - голямо тъпчене направих за повече кърма. Голяма грешка, но факт! Ям много и нищо не съм свалила. Вече повече от месец тренирам всеки ден с велергометър (около час), но докато не спра да ям по много мога само да се радвам на по-добрия тонус

# 43
  • Мнения: 4 242
ям много и отслабвам, макар и бавно Blush

# 44
  • Мнения: 1 440
С раждането свалих 7,после още 5,след това се задържах на тези килограми и изобщо не помръдвам.Хапвам си нормално.

# 45
  • Мнения: 77
И аз отслабвам бавно и по малко Wink По време на бремеността качих 24 килца, след раждането смъкнах 10, но бързо-бързо върнах 6 (ядях като  Animal Pig буквално, за да имам кърма ). Сега съм около 57 и то от доста време, а къде са поне 47(бях 43)...еех пусти мързел   #Cussing outbadscale

# 46
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Ям нормално и си седя на кг. с които излязах от болницата - +20кг. newsm45 Май ще ткрябва да се диетува и спортува!  261uu running Как става номера с кърмене и отслабване идея нямам!  33uu Аз се пробвах да пазя лека диетка и кърмата почна да ми намалява явно, защото бебката изведнъж почна да яде през час и половина, та засега си оставам  Animal Pig

# 47
  • Мнения: 1 215
ГЛасувах с последната опция, но не съм много сигурна, че съм за нея. Забременях 60кг, влязох да раждам 105 кг, излязох от болницата 95кг, от около 5 месеца все съм си 85 кг, като на всичкото отгоре имам ужасен корем

# 48
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
С първите две деца качих докато кърмех, но си и хапвах... сега полагам усилия за да не дебелея и съм на същите кг. откакто излязох от болницата..Бедата е че са 15 в повече... айде поне 10.
А за ЕГН- та не ми говорете, аз бия всички ви и установих същото, че с непредването на годините е по- трудно..... Cry

# 49
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Качих към 17-18 кг,след раждането свалих 11кг,после пак качих 4-5 и ги свалих и сега си стоя на едни килограми,така че гласувах с последната опция.Извинявам се,че използвам темата,да не пускам анкета,но забелязали ли сте да отслабвате с възстановяване на цикъла или не откривате връзка? newsm78.

# 50
  • Мнения: 77
След раждането салих 10кг.,които за съжаление вънах за 5месеца с кърменето.Направо се плаша как ще отслабна,защото годинките ми са напред,но по-важно е детето да е добре.Тайната ми надежда е,че като спра да кърмя ще стане от самосебе си както беше с първото дете.Може би с малко глад и движение.

# 51
  • Мнения: 410
Аз качих доста през бременноста,цели 23 кг #Cussing out В болницата свалих малко,само 8 кг. badscale Започнах да кърмя и качих пак 4 кг. но с малко упоритос ги свалих и сега съм си на тези килограми на които започнах да кърмя.Дано после имам достатъчно хъс да сваля тези ужасни килограми #Cussing out (то никои не ми ги е качил,аз съм си виновна,ама какво да направя като ми се похапваше  Embarassedeat)

# 52
  • Мнения: 310
Аз ям нормално, но доста съм отслабнала в сравнение с времетопреди да забременея.

# 53
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Забременях на 77, отидох да раждам на 95, като се върнах от болницата бях 89, но за кратко ги дигнах до 92. От тогава съм имала периоди на много спорт и ограничено хапване, които са се редували с периоди на пълно освинване, според случая. Бавно, но славно ги добутах до 76, колкото съм в момента, но това е близо 15 кг над идеалното ми тегло. Поне си нося дрехите преди бременността без проблеми. Хубавото е, че сега част от килограмите по дупето ми са се стопили, за сметка на тези по бюста ми. Така дрехите ми стоят всъшност по-добре.

# 54
  • Мнения: 64
Мисля,че си хапвам малко повече от нормалното,но много ми е вкусно Grinningи не отслабвам разбирасе,оправданието ми че кърмя Crossing Arms,но мисля да намаля храната,че да вида какво ще стане. newsm78

# 55
  • София
  • Мнения: 82
И на мен кърменето ми се отразява зле на килограмите.Преди ди забременея бях 55кг,преди раждането - 66кг,като излязох от болницата - 60кг,и сега съм отново 66кг.Определено първия месец след раждането хапвах повечко и докато се усетя ето ги резултатите.Сега ходя на фитнес и намалих яденето,но не мога да сваля нищо Cry

# 56
  • София
  • Мнения: 2 019
Ям много, но слабея. Никога не съм имала проблеми с килограмите. Имам добра обмяна на веществата, винаги закусвам, преди обяд също хапвам, правя и следобедна закуска, ям доста сладки и калорични неща. Преди да забременея незнайно защо бях поотслабнала и сега се върнах на същите килограми - 46. Иска ми се да кача 2кг.

# 57
  • Сливен
  • Мнения: 382
Първите 6 месеца след раждането имах небивал апетит. Напълнях 8-10 килограма.  Cry Сега пак имам по-засилен апетит от преди забременяването, но не е онова чудо. За последвалата 1 година свалих само 2-3 килограма и сега съм много повече от колкото в деня на изписването от болницата  Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 369
Гласувах за :Ям нормално и отслабвам :,но то си е относително за всеки човек.По принцип никога несъм била пълна дори по време на бременоста качих  само  13кг като веднага след раждането свалих 6кг.а другите в рамките на  1месец Hug

# 59
 Да споделя и аз: По време на бременността качих към 20 кила Embarassed. От болницата  се върнах (-7) кг. Дест дена след това бях свалила още 4. Откакто кърмя ям като невидяла; особено след кърмене, огладнявам страшно. Не се ограничавам, гледам да избягвам сладки неща, но не много успешно, защото майка ми току ще направи я кексче, я локумки или пък ще се почерпим за поредния мини-рожден ден ... Все още вървя надолу, само че по-бавничко, но ми е много добре че се побирам в дрешки отпреди година и половина  Flutter. Сега програмата ми - максимум е да смъкна още 5-6 кила, но мисля да не бързам...

# 60
  • Мнения: 980
Когато намалих кърменията - почнах да пълнения, но пак ям повече отколкото виждам по бедрата.  Mr. Green

# 61
Kърмя и си седя на същите килограми,даже качих 4кг след като родих. #Cussing out

# 62
  • Мнения: 581
Макар вече да не кърмя, включих се в анкетата с 1 глас за първата опция  Wink

# 63
  • Мнения: 136
Нищо общо няма кърменето с килограмите. Поне според моя кантар е така... Sad
А де да имаше, да имаше... Cry

# 64
  • Мнения: 47 963
изобщо не отслабвам,как го правите не знам
а апетит си имам,даже си  казвам че ще ми намалее кърмата ако не си хапвам от всичко,знам че не е така,но...

# 65
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Направо окльощавях, чудя се как да кача малко, но не знам доколко е от кърменето, или от носене на бебето почти постоянно и други домашни работи  Rolling Eyes

# 66
  • Мнения: 559
Аз смъкнах с раждането и малко след това 10кг. и от тогава не мърдам,ям нормално,но май ще трябва да почна да се ограничавам малко.

# 67
  • Мнения: 120
Аз пък ям много и отслабнах. Ужас просто! Прекалено съм слаба. Познати започнаха да ми подхвърлят, да не би да съм болна от анорексия TiredБебчо е вече на 9 месеца и аз целенасочено му заместих 3 дневни хранения за да отнема от тялото си малко от "бремето" производство на кърма. Така поне спрях да отслабвам и майче съм качила 1 кг. Но за ръст 1.70 -49/50кг. са направо нищо.  ooooh! Мечтая си да кача 5 кг. smile3514

# 68
  • Мнения: 2 494
Гласувах с последната опция. Преди да забременея бях 56, влязох да раждам 74, излязох от болницата 68, после съм свалила още 3. Сега от 5 месеца си стоя 65 и това е. От 2 седмици не кърмя на всяко хранене, а само сутрин и вечер, но няма никаква промяна в кг. След като отбия малката, ще пробвам с диета Sick иначе нямат сваляне-9-10 кила съм отгоре!

# 69
  • Мнения: 96
  Забременях 46 кг, влязох да раждам 55 кг и два месеца след раждането пак бях 46 Sad, а съм висока 172см. Още съм си толкова, ако не и по- малко, та не знам дали е от кърменето ( мързи ме да ям ) Mr. Green

# 70
  • Мнения: 3 379
Гласувах с последната опция, но не е съвсем вярно, тъй като отслабнах доста, но от една година насам заковах на едни килограми и не мога да сваля повече, а имам цели 10 кг за сваляне още Sad

# 71
  • Мнения: 911
И аз гласувах за последната опция, макар никак не ми се иска да е така...Изобщо не мога да се ограничавам, гладна съм и толкоз!! #Cussing out

# 72
Незнам за вас но аз напалнях след раждането с 5 кг преди да радя бях стигннала 75 кг а сега сам 78 направо се таркалям хем се ограничавам колкото мога нарраво ужас Crazy Crazy Crazy

# 73
  • Мнения: 1 283
Според мен всичко е от ЕГН-то Tired
След като родих сина ми ядях все ядно имах дупка в корема и за две седмици станах по-слаба от преди забременяването.Сега ям нормално,понякога се ограничавам,но няма мърдане,дори качвам по малко! Close

# 74
  • Мнения: 739
от нова година ограничих сладкото, напоследък изобщо не ям хляб, повече течности, салатки, и спорт, разбира се  Laughing. Много съм очарована от резултатите и намалял целулит. Смятам да продължавам така. За щастие този вид диета /ям малко/, не пречи на кърмата. Предполагам при всеки е различно. Най-трудно се отслабва зимата. Забелязала съм април-май като период за най-лесно отслабване. Успех на всички  Hug

# 75
  • Мнения: 3 537
Аз от кърмене м продължение на 5 месеца отслабнах само с 2-3 кг,яла съм си нормално,не съм прекалявала.

Общи условия

Активация на акаунт