за биохимичния скрининг

  • 1 095
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 234
Аз си го направих в 16гс,резултатите бяха добри,но все пак изследването е ориентировъчно.Преди да ми вземат кръв ме гледаха подробно на 3Д.Доколкото знам изследването не е задължително.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 423
И аз си направих в 16 седмица, резултата беше идеален, сега ще правя фетална морфология. Не се притеснявай и леко бременеене!  bouquet

# 17
  • Мнения: 1 403
Аз мисля,че в 16 или 18 седмица си го правих,не помня точно и предварително се ходи на видеозон и след това отиваш в "Майчин дом" за изследването. А,може и там да отидеш на видеозон.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 164
Не съм правила БХС. Според мен не е нужно да го правиш, ако не попадаш в някоя от рисковите групи - напр. възраст над 35 години.
По-добре направи фетална морфология.
Леко бременеене!

# 19
  • София
  • Мнения: 609
въобще не е сигурно,само плаши хората-мен ме разкатаха;
после ти препоръчват амниоцентеза и още те побъркват,абе...
мой съвет-въобще не ходи,а като станеш 20-23 иди на фетална морфология за 50лв и ще ти видят всичко и ще те успокоят и ще ти дадат снимка на бебчо bowuu

# 20
  • Мнения: 61
И при мен резултатът беше лош. Не си направих амниоцентеза, защото ме беше страх от спонтанен аборт. Това изследване превърна и без това проблемната ми бременност в кошмар. Родих здраво дете. Слава Богу!

# 21
  • Мнения: 1 588
И при мен резултатът беше лош. Не си направих амниоцентеза, защото ме беше страх от спонтанен аборт. Това изследване превърна и без това проблемната ми бременност в кошмар.

Дотук и при мен беше същото. Само дето дъщеря ми се роди със синдром на Даун. Сега на втората си бременност направих и биохимичен скрининг, и амниоцентеза.

Както скоро беше казала една друга майка на дете със синдром на Даун: по-добре няколко седмици кошмар (докато чакаш резултатите), отколкото цял живот да се чудиш къде ти е бил акълът и защо не си се изследвала...

Не призовавам всички да си правят биохимичен скрининг и амниоцентеза, но поне тези, които са в рискова група, трябва да го направят, иначе подхождат безотговорно, а съдбата наказва жестоко понякога...

# 22
  • Мнения: 1 393
Не съм чела отговорите до сега,но това е стара информация.Преди 2год.беше както ти си го описала,но от 2005г.се счита за по-точна по-късната БХС процедура.Успех  Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 726
В Майчин дом го правих, пусни търсачката на форума, за да прочетеш и стари мнения по въпроса, ще ти бъде интересно. Peace

Основното е, че изобщо не е сигурно като изследване, защото е статистическо, а не диагностично.

Най-много да те стреснат излишно, както стана с мен и с още доста жени Twisted Evil , за което горчиво съжалявам, че го правих, можеше да си спестя напразни тревоги...

Направи си го, щом искаш, но си имай едно на ум предварително, за да няма сълзи и сополи за няма нищо.

И при мен се получи така - побъркаха ни....
Още помня най-трудното досега решение в живота ми - да правя ли амниоцитнеза или не, после страха ще загубя ли бебето...
Колкото до риска от Даун, Спина бифида и други малформации -за мен по-добрия вариант е феталната морфология (например при д-р Томова - много съм доволна то тази жена) - всички тези болести могат да се видят при феталната морфология от добър специалист. При следващата си бременност няма да правя никакъв БХС - отивам на фетална морфология.

Поздрави

# 24
  • Мнения: 3 089
аз бях в 19-та седмица. всичко беше о.к. аз съм ТВЪРДО ЗА такива изследвания. не дай боже да се роди болно дететнце, а док. да не е препоръчал някакво изследване. тогава цял живот ще си блъскаш главата с въпроса "аз що не отидох", "а той що не ми каза да отида", "ако знаех, ..." и др. такива. работила съм с деца с увреждания и знам майките им през какъв ад минават всеки ден и колко виновни (понякога) се чувстват, защото не са направили еди-какво-си, изпушили са една цигара докато са били бременни, изпили са чаша вино, не са сложили червен конец на детенцето и др. такива.
НО-О-О, решението все пак си е твое.
и все пак задължително направи и фетална морфология, а ако искаш и фетална ехокардиография, за да видите за евентуални проблеми със сърцето.

Общи условия

Активация на акаунт