Бременна ли съм? - За всички, които имат съмнения - Тема 10

  • 88 435
  • 738
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Тази тема е за всички, които имат съмнения, че може да са забременели.


Полезна информация:


Тестовете за бременност дават най-коректни резултати, когато са направени навреме,а именно:
Кръвен тест (бета ЧХГ) – най-рано 11 дни след ДОКАЗАНА овулация
Уринарен тест – най-рано 12 дни след ДОКАЗАНА   овулация или на първият ден от закъснението.
Щом на уринарния тест се появи втора черта, колкото и бледа да е тя, теста е положителен



Във  въпроса си не пропускайте следната информация:
1) Дата на последната менструация и продължителност на месечния цикъл (от първи ден на менструацията до първия ден следващата менструация; за първи ден се счита денят с истинско кървене, а не само зацапване);
2) Метод на засичане на овулацията, ако има такъв;
3) Ден/дни с непротектиран полов акт (дни със съмнение за евентуално зачеване);
4) Лекарства, които биха имали някакво значение (прогестеронови препарати, противозачатъчни, Клостилбегит, Кломифен и др.)
5) Правени ли са хормонални изследвания и има ли отклонения при тях
Така ще бъдем максимално полезни.

Моля задавайте въпросите си тук, за да не се създават нови теми с еднакво или подобно съдържание.

Успех и се надявам да намерите отговор на въпросите си!

Бременна ли съм? - За всички, които имат съмнения – Тема 1, Тема 2, Тема 3, Teмa 4, Тема 5, Тема 6
, Тема 7, Тема 8, Тема 9

# 1
  • Мнения: 1 298
Браво за новата тема   bouquet. На всички чакащи заветните 2 черти пожелавам успех  Hug

# 2
  • Мнения: 45
 Simple Smile И аз пожелавам успех на всички.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 757
И аз пожелавам на всички  EFP

# 4
  • Мнения: 1 234
Хайде и от мен много много много  preggo  и EFP само положителни емоции  smile3525
 П.С. Полелавам го и на себе си newsm48

# 5
  • Мнения: 91
Здравейте. Седми ден закъснение, отрицателен тест днес, последна менструация - 07.10.2013г. - 5, 6 дни. рисков контакт - предпазване с прекъснат полов акт на 20.10.2013г., като момчето е свършило отвън след половин час след като го е извадил от мен. дали е възможна бременност? теста е направен около 20 дни след акта и закъснение 7 дни, отрицателен. ходих на ехограф - нищо не се видя. възможно ли е да ми закъснява от това че вече съм психиясала защото сега не е момента за дете .... иначе имам симптоми като ПМС, но четох че и при бременност са същите ...

# 6
  • Мнения: 173
Най-добре е да направиш кръвен тест, той ще отчете ако има бременност.

Може и да е от стрес, което блокира цикъла. На мен ми се е случвало няколко пъти.

# 7
  • Мнения: X
Невероятно би било да си бременна, другаде търсете причина за закъснението.

# 8
  • Мнения: 91
кръвен тест тук не правят, вижда им се сложно .... пращали ги в София за резултати. но това закъснение ме побърква ... направих няколко теста - все отрицателни

Най-добре е да направиш кръвен тест, той ще отчете ако има бременност.

Може и да е от стрес, което блокира цикъла. На мен ми се е случвало няколко пъти.
На теб с колко ти е закъснявало от стрес? аз само за това мисля и така съм се вманиачила...

Последна редакция: вт, 12 ное 2013, 22:11 от AnMary

# 9
  • Мнения: 173
Закъснявало ми е с повече от 10дни. Бях в емоционален стрес + притеснение да не би да съм бременна, въпреки, че се бяхме пазили с презерватив. Спомнях си, че ме болеше доста корема и М. след това беше болезнена.

# 10
  • Мнения: 4 954
На ехогорафа какво точно се видя? Имало ли е овулация, жълто тяло, дебелина на лигавицата? В смисъл, малко вероятно е да си бременна, но има други неща, които могат да се видят - фоликули, жълто тяло, дебелина на маточна лигавица, пише ли ги на изследването? Обикновено дават снимка и интерпретация, трябва да имаш такова "листче", а и лекарката да ти е обяснила какво вижда, не може да е "нищо"

# 11
  • Мнения: 91
Закъснявало ми е с повече от 10дни. Бях в емоционален стрес + притеснение да не би да съм бременна, въпреки, че се бяхме пазили с презерватив. Спомнях си, че ме болеше доста корема и М. след това беше болезнена.

на мен ми е 7 ден закъснение, както казах отрицателен тест, който е 20 ден след акта. надявам се да е отчел правилно. но може би си права, имам всички симптоми на ПМС от 4 дни, утре съм на преглед .... дано не е бебе, не е сега момента

На ехогорафа какво точно се видя? Имало ли е овулация, жълто тяло, дебелина на лигавицата? В смисъл, малко вероятно е да си бременна, но има други неща, които могат да се видят - фоликули, жълто тяло, дебелина на маточна лигавица, пише ли ги на изследването? Обикновено дават снимка и интерпретация, трябва да имаш такова "листче", а и лекарката да ти е обяснила какво вижда, не може да е "нищо"
никаква снимка не даде, каза че нищо не се вижда

в смисъл че не се вижда бременност. било рано да се види на 4 ден закъснение

Последна редакция: вт, 12 ное 2013, 22:10 от AnMary

# 12
  • Мнения: 1 726
Мерси за темичката на Алексче Simple Smile   bouquet
след последната тема мислех да не се записвам в тази, обаче след последните страници на миналата ми стана още по-интересно и не мога да изпусна шанса!

Усмихнат ден/вечер на всички Wink
Цитат на: paradise86
никаква снимка не даде, каза че нищо не се вижда


Естлар, точно това те пита, не може нищо да не се вижда: жълто тяло и ли удебелена лигавица е най-малкото, което може да се види....

П.С. Сега видях че пак си писала...изпозлвай бутона редактирай, за да не пускаш отговор след отговор един след друг!!!! Peace

# 13
  • Мнения: 5 134
Буцигном, хаха и аз като теб се бях зарекла, ама а де! Пусто любопитство.

paradise86, най-вероятно при описаната ситуация и при отрицателните тестове няма за какво да се притесняваш. Има големи вариации в месечния цикъл от време на време, дори и при здрави жени; а може да има и някакви причини здравословни и щом ходиш на лекар, ще ги откриете. Мисля, че всичко ще е наред.

# 14
  • Мнения: 2 965
Записвам се и аз да следя темата! Успех на всички надяващи се на  EFP

Общи условия

Активация на акаунт