помогнете искам да знам бащенските си права

  • 8 826
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
изчетох доста неща във форума но нека ви  разкажа историята си и ако може да ми помогнете. Имам момиченце на 4 месеца с маика и се разделихме преди 3 дена защото разбрах че ми е изневерила и има вероятност детето да не е от мен аз вярам че е мое дете. Виктория съм я признал така се казва дащеря ми носи моите имена (между другото избяга при предполагаемия баща) но сега не ми позволява да я виждам. заплашва ме че е пуснала жалба срещту мен защото съм я притеснявал а съм и званял само да разбера как е бебешока. Искала да смени имената на бебето. Аз исках да се разберем като хора за детето кога да го виждам казах и че ще помагам финансово колкото мога в общи линии от мен не е видяла заплахи и неразбирателсво. Та вапроса ми е може ли да ми забрани да я виждам докато направя теста за бащинство защтото в момента нямам такава възможност.Благодаря предварително на всички които се отзоват

# 1
  • Мнения: 182
Детето носи твоите имена, признал си го, и тя се е съгласила,че ти си бащата. Поне до доказване на противното ти си бащата. А как точно да упражниш бащинските си права, трябва да се консултираш с адвокат.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 120
Може да попиташ в тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=663676.0
Разпитай за добри адвокати в твоя град и не предприемай никакви действия без прадварително да се консултираш.

# 3
  • Мнения: 0
за   сега се сдаржам от  всякакви силови и психически  изяви. интересува ме само  дъщеря ми за нея сам готов на всичко. благодаря за саветите  до сега

# 4
  • Мнения: 1 289
Грозна работа. Каква жена си си избрал, не е истина...

# 5
  • Мнения: 556
Доколкото разбрах не сте женени, така че най - добре се консултирай с адвокат. Предвид възрастта на бебето не знам дали ще тия дават. Но може би за 1-2 часа имаш право да я взимаш. Майката защо е толкова настроена против теб?

# 6
  • София
  • Мнения: 1 120
Любомирe, със сигурност имаш право да виждаш детето дори да е в присъствието на майката.
Жалкото ще е, че вместо за детето, ще трябва да похарчиш доста сериозна сума за адвокати.
Пишеш, че според теб е твое дете. Забелязал ли си в бебето дребни неща, специфични за твоите роднини?  Моята дъщеря не ми прилича много, но за сметка на това прилича на майка ми, дори има черти от баба ми (майката на майка ми), на която въобще не приличам. Като съвсем малко бебе си присвиваше устата и правеше едни физиономии също като чичо ми. Мога да изброявам много такива дреболии.

# 7
  • Мнения: 1
По мое мнение по-адекватни съвети и подкрепа можеш да намериш в "Бащи за отговорно родителство". Това е асоциация занимаваща се с подобни казуси.
Успех от мен!   Peace

# 8
  • Мнения: 742
 Мисля,че за такива въпроси е добре да се консултираш с адвокат,ако не можете да се разберете с бившата.Както беше казал някой по-горе ти си бащата до доказване на противното и смятам,че съдът няма да ти забрани да виждаш бебенцето дори да е за два часа седмично,освен ако няма основателна причина за това.
 Верно....къде я намери тази жена.С бебе на 4 месеца тръгнала да кръшка.Ужас! Стискай зъби и успех!

# 9
  • Мнения: 2 522
Ми аз съм адвокат. Та ще ти отговоря.
Щом си припознал детето, то има установен произход от бащата.  Имаш всички права на баща, включително детето ти те наследява при твоя смърт. Можеш да заведеш дело за режим на лични отношения с дъщеря си. Като насрещен иск твоята бивша може да предяви иск за издръжка.
Ако детето не е от теб или бившата твърди, че не е от теб, или пък ти си промениш мнението, че дъщеря ти е твое дете: 1. Всеки от вас може да предяви иск за оспорване на произход от бащата до навършване на една година на детето.2. След това такъв иск може да води само детето до една година от навършване на пълнолетие. По това дело се прави медицинска експертиза - гинекологична, кръвно-групова или ДНК, която установява произхода. Ако произхода от теб бъде оборен, то или действителния баща припознава детето , или се води иск за установяване на бащинство от него.
 

# 10
  • Мнения: 0
Грозна работа. Каква жена си си избрал, не е истина...


с нея съм от 7 години и явно сам я познавал прекалено малко смешното е че винаи съм бил готов на всичко за нея

# 11
  • Мнения: 0
Грозна работа. Каква жена си си избрал, не е истина...


с нея съм от 7 години и явно сам я познавал прекалено малко смешното е че винаи съм бил готов на всичко за нея


мейду другото за сега сме се разбрали да ми дава да виждам дащеря си но като знам в последно време каква е не се знае до кога но дотогава ще сам добре

# 12
  • Мнения: 1 780
Oswen kazanoto ot storm76 което подкрепям изцяло моят съвет е да си заведеш дело за режима на срещи с детето, вярно че тя ще поиска издръжка,но от личен опит вярвам тя ще намира причини да не ти го дава и никой не е в състояние да я принуди освен ако няма съдебно решение за това. Ще казва че  е малко, че реве от теб, че го разстройваш, чене си му баща,  а може дори и да злоупотреби и да се оплаче че травмираш нея и детето със скандали по повод изневярата й.
Успех! чакат те трудни времена.

# 13
  • Мнения: 1 136
Storm 76 е прав , но в момента в който се установи че ти не си бащата ще трябва да забравиш за контакти и т.н, ако си привързан към детето не оспорвай произход, защото трябва да се разделиш всички бащински права, те затова ги наричат бащински -носят се от бащата , установи ли се че не си ти - няма права. Извинявай че пиша очевадното , но може в тази ситуация да не си даваш ясна представа за последствията.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 477
При толкова малко дете все си мисля, че режима на виждане ще бъде в присъствието на майката. Навремето бях питала дали мога да поискам такъв режим - да, може. Така, че това също трябва да се има предвид. Но най-важното за момента е да се прецени дали трябва да се рови за произход или не.

Общи условия

Активация на акаунт