Отговори
  • Мнения: 30
Надявам се Женя да ми отговори, за което много ще съм и благодарен. Най вероятно ще си закупя очилата от Joy Optics в МОЛ Галерия Пловдив, където видях, че се предлага услугата iTerminal за прецизно центриране на лещите. Това са нови неща и за мен, не съм добре запознат с новите технологии в тази област, но се надявам Женя да обясни някои неща. Аз винаги искам най доброто за себе си и в това отношение не правя компромиси, стига да мога да си го позволя финансово.

Моят случай е късогледство с астигматизъм и много часове на ден блещене пред монитора. Не знам какво да гледам при избора на стъкла, кой са най добрите модели, може би на Zeiss или други, със сигурност знам, че ще имат антирефлексно покритие. Вечер съм много зле аз, не ми е много силно зрението на тъмно, а фаровете как ме заслепяват, на доста шофьори съм им поздравявал родата  newsm62 само дето хич не е смешно де, някой си слагат някви гадни крушки и не са им регулирани фарове и не им пука въобще за никой и си заслужават "поздравите"  newsm61

В моят случай трябва ли да са прогресивни стъклата, аз на компа не виждам без очила. Доста ме заинтригува и тази технология, която сега научих за нея i.Scription,  наисина ли може да ми помогне за нощното виждане, като ми го подобри ? Другото, което видях е LotuTec
стъклата, тези ли са с най доброто антирефлексно покритие. Сега гледам се повяват и раzни нови технологии при стъклата за защита от лъчението от мониторите и там обаче не е сигурно, кое работи и кое не, това също е интересно да се дискутира. Аз ползвам програмата f.lux за монитора и съм много доволен от нея - http://www.youtube.com/watch?v=_WYNYU9kCto !

В този магазин в МОЛ Галерията има ли кабинет за диагностика на зрението ?

Надявам се да стане интересна дискусия на тази тема и да науча интересни неща !

# 1
  • Мнения: 650
Грух-Грух, привет  Grinning

http://www.grandoptics-bg.com/bg/pages/iterminal.html - уреда, с който разполагат в Пловдив

http://joyoptics.com/bg/pages/dioptric-glasses.html - ей тука отиди на "покрития" има интересни демонстрации на антирефлекса, хидрофобното, липофобното и твърдото покритие.

ZEISS  са добър вариант, както и стъклата на ESSILOR
В МОЛ Галерия има кабинет, когато решиш да ги посетиш, драсни едно лично съобщение .

Това го копирам от страницата ни:

i.Profiler® plus от ZEISS - има го само в София в Zeiss Experience Center в Парадайс център
С помощта на i.Profiler® plus от ZEISS специалистите от Zeiss Experience Center създават прецизен очен профил и индивидуална оптична карта на всяко око. Чрез уреда се определя как очите реагират на променящите се светлинни условия и какви са истинските зрителни дефицити, като се взима под внимание факта, че нито едно око не е идеално сферично и ретината не е напълно гладка. Под внимание се взима не само оценката на зрението, но и формата на лицето, позицията на очите и ред други индивидуални параметри, които са ключ към постигането на пълен зрителен комфорт.

ZEISS прецизни лещи по i.Scription® технология – също толкова уникални колкото очите
Само когато диоптричните лещи са също така уникални както очите на човека, може да се очаква перфектно зрение. Използвайки иновативната i.Scription® технология и патентован алгоритъм за изчисляване на всяка отделна рецепта, Carl Zeiss Vision трансформира индивидуалните данни на човешкото око във високопрецизни лещи.

# 2
  • Мнения: 30
Жалко, че i.Profiler® plus метода го има само в София, не че и до там не може да се отиде стига да знам, че ще има реална полза от това нещо и то не е само маркетингов трик. Дано декември да успея с парите ако не след празниците ще ги купувам, зора ще е да си дам няколко дена пълна почивка от компа, за да имам оптимална диагностика и реален резултат на диоптрите, защото ако отида с изморените очи, както са ми в момента ще има да се пуля там на таблото с буквите   Shocked Mr. Green

Между другото мислих да си правя специални лещи и рамка, който да ги монтирам в каската за мотора и да не се налага да си слагам очилата и да ги свалям при свалянето на каската, а и отделно когато карам и залягам по ниско, се получава такъв ъгъл, че виждам над очилата. Това което съм измислил Е да монтирам отделна рамка със стъклата вътре в каската. като разстоянието ще е малко по далече от очите, но не толкова. Също така има ли някакъв допустим максимум за разстоянието от очите до стъклата и то може би това трябва да се уточни при поръчката за изработка на стъклата ?

# 3
  • Мнения: 650
Жалко, че i.Profiler® plus метода го има само в София, не че и до там не може да се отиде стига да знам, че ще има реална полза от това нещо и то не е само маркетингов трик.



Също така има ли някакъв допустим максимум за разстоянието от очите до стъклата и то може би това трябва да се уточни при поръчката за изработка на стъклата ?

Струва си да се разходиш до София за тази диагностика, но както сам се досещаш, прегледът с тази апаратура няма как да бъде безплатен, единствена е в БГ.
Центровката с iTerminal в Пловдив е безплатна, така че ти си прецени.

Относно разстоянието за което питаш (вертекс) има значение, нормалното отстояние е приблизително 12 мм. Ако си миоп (късоглед) отдалечавайки рамката от лицето, намаляваш силата на поставения диоптер.

# 4
  • Мнения: 30
Много ти благодаря Женя, за отделеното време. Аз не съм си помислял, че тази услуга ще е безплатна, то е ясно, че самата апаратура струва доста пари. Аз винаги искам най доброто и да бих платил колкото трябва ако наистина реално ще видя полза от това нещо. Бих се разходил до София и бих платил за тази услуга, но ще усетя ли реално разлика в това да виждам още по добре от колкото ако лещите се изработят не по тази технология а стандартно. Не случайно споменах за маркетинга и влиянието му в бизнеса, но определено ако i.Profiler ми помогне да виждам по добре бих се възползвам от тази услуга. Ще прочета подробности по чуждите сайтове, как всъщност тази информация от анализа се използва за направата на тези индивидуални лещи.

 Flowers Bouquet

Общи условия

Активация на акаунт