Ректоскопия - притеснение

  • 7 444
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте,  работя в офис и по цял ден съм седнала. Имам хемороиди, които са вътрешни но миналата седмица явно от многото стоене на стол са се спукали - имах кръв в изпражненията. Назначиха ми ректоскопия, (тръбичка в ануса) която трябва да направя, но това от което се притеснявам е че доктора ще е мъж и искам да знам каква част от интимните ми органи ще се вижда. Това което чета по интернет е че ще съм в надупена поза и предполагам че голото ми дупе ще се вижда изцяло Embarassed
Правили ли са ви такова изследване и каква е дълбочината на проникване?

# 1
  • Мнения: 4 500
Странно притеснение имаш точно от голотата. Та нали човека е доктор? Всичко се вижда да отговоря на въпроса ти. Не са ми правили, но имам напоследък доста прегледи такива  Embarassed Не се притеснявам от голотата, недей и ти  Hug Нали знаеш, че трябва да се прочистиш предния ден? Упойка ще имаш ли? Масово се прави без, но при опитен лекар болка няма  Hug Peace

# 2
  • Мнения: 0
Просто притеснението ми идваше, стандартно как протича такъв преглед и манипулация. За прочистването знам, а сигурно ще бъде без упойка.

# 3
  • Мнения: 4 500
Ще те помоля като минеш изследването да пишеш подробно как е било  Simple Smile Ако тук те притеснява, може и на ЛС. Успех!  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 661
Аз съм правила колоноскопия. Моята беше с упойка. Беше извън България, така че беше цивилизована работа - бяха ми дали една пижамка, която имаше само малка дупчица за тръбичка на конкретното място.

Иначе тук са ми правили друга подобна процедура и, да, гола бях от кръста надолу.

# 5
  • Мнения: 0
Миличка, едва ли ще ти правят ректоскопия. Мисля, че става дума за колоноскопия.Правила съм. Тази процедура е по клинична пътека. Трябва да седиш в болница 3 дни.Става с пълна упойка и се събуждаш директно в стаята си /ако си в "Доверие"/. Нищо не усещаш.Преглеждат цялото дебело черво и ако имаш полипи ги махат в момента, след това чакаш хистологичните изследвания и и резултата от тях, както и други подробности се отразяват в епикризата. Ако нямаш болни от рак в семейството и си под 50г. може да не правиш всяка година, но добре е това да става през година. И последното нещо от, което трябва да се притесняваш е голото ти дупе, освен, ако докторът не е хубавец. Успех, скъпа. Пиши като минеш процедурата.

# 6
  • Мнения: 4 500
Смърфиетка, би ли споделила как мина изследването и какво точно беше - ректоскопия или колоноскопия? Мерси   bouquet

# 7
  • Мнения: 0
Ходих на преглед, с една малка тръбичка огледаха до неголяма дълбочина.  Доктора каза хемороиди между първа и втора фаза, но ако се вземат мерки навреме, нещата ще се подобрят. Клекналата поза за изхождане вършела добра работа, но и от интернет съм го чела това, а и при продължително седене е препоръчително да се измива дупето със студена вода.

Общи условия

Активация на акаунт