Изолация на апартамент

  • 1 134
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте,

Харесала съм си апартамент, но едната спалня е точно под фоайето на сградата.  Под самата стая има  16 см. експандиран полистирол, а фасадните изолации са 10см експандиран полистирол. Въпроса ми е дали ще е студено?

# 1
  • Мнения: 303
Здравейте,

Харесала съм си апартамент, но едната спалня е точно под фоайето на сградата.  Под самата стая има  16 см. експандиран полистирол, а фасадните изолации са 10см експандиран полистирол. Въпроса ми е дали ще е студено?

Как бе, за апартамент изолацията си е екстра, рядко има такъв. Сигурно ще е топъл, все пак трябва и дограмата да е качествена, че ако духа или са прекалено големи прозорците кел файда.

# 2
  • Мнения: 2
Дограмата е петкамерна с к стъкла. Аз се притеснявам само да не е студено. За съжаление няма свободни на по висок етаж.

# 3
  • Мнения: 309
Апартаментът изглежда добре  изолиран от вън. Това не означава непременно да нямаш проблеми с отопление. Ако никой не живее над тебе 30% от топлината ще ти бяга на горе.
Така беше при мене. Тази година изолирах таваните с 5 см каменна вата (50кг/м3) и вече ми е топло.

# 4
  • Мнения: 5 905
Да,от голямо значение е какво има под и над теб. Аз съм в апартамент,под и над който  собствениците живеят повече или по-малко инцидентно. Едните в чужбина,другите в София. От едната страна пък само са купили апартамента и никакви ги няма. Ами студено си е. Т.е. не оставям да ми е студено,но веднага се чувства,когато някой се върне и почне да се отопля.. Особено пък като запали камината този отдолу!
Та,ако толкова харесваш апартамента и държиш да го вземеш,направи си изолация и на тавана.

# 5
  • Мнения: 2
Закупих апартамента, но строителя измести входната врата три метра на вътре и се оказа, че три метра под спалнята ми няма нищо. Поставили са 20 см. изолационна вата под нея, но дали това ще компенсира.

Последна редакция: ср, 15 яну 2014, 21:20 от karmen85

# 6
  • Мнения: 222
Е как така я измести? Това е нарушение на проекта и трябва да се спазва ЗУТ. Да си слага фибран или стиропор, каквото си му е по проект, тази изолационна вата, каква е точно знаеш ли?

Общи условия

Активация на акаунт