Английски коледен кекс - 2 тема

  • 88 965
  • 644
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 521
Така, моите 2 АКК са във фурната. Разделих сместа в 2 кутии - едната е 22 см а другата 18 см, напълних ги на 2/3 от височината им. Леле, наистина ли 3 часа ще се пече.....  Shocked
Иначе овършах рано рано местните магазини за кутии, в ЛИДЛ са свършили, купих няколко много симпатични от Кауфланд пълни с бисквити, които подарих и си задържах кутиите.
За сместа - всичко беше лесно с миксера до момента на добавяне на плодовата смес, купата се напълни и трябваше да бъркам на ръка - много трудно беше ....
Снимки - после!
Хубав ден мили дами!

# 46
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Да, моята купа е по-голяма и затова нямаше проблеми, но преди и аз даже разделях сместа на две и в 2 купи бърках.
Щом са ти два, особено с различни размери, не чакай 3 часа.след втория провери нещата как са, да не изгорят.

# 47
  • София
  • Мнения: 2 658
Добре че видях темата! Отивам да си поливам кекса!  Laughing

# 48
  • София
  • Мнения: 2 521
Бошко бърка


В готовност за фурната



Опечени за точно 2 ч и 45 минути на 150 С горен и долен, пробвах с вентилатор но той издухваше покривалото


Изстиват


# 49
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Перфектни са. Peace

# 50
  • Мнения: 89
Благодаря ви от все сърце, мили дами!
Така ме запалихте с вашите коментари и обяснения, че и аз реших да се пробвам за първи път!
Не беше никак трудно, само ме притеснява "поддръжката" му до Коледа Simple Smile
Разделих сместа в 2 малки тенджерки, за да имам за двете традиционни гостита по Коледа - при моите и при неговите родители Simple Smile
http://nelkata01.snimka.bg/cooking/akk.789384.32069158
http://nelkata01.snimka.bg/cooking/akk.789384.32069164

И сега изстиват Simple Smile
http://nelkata01.snimka.bg/cooking/akk.789384.32069168

Само остана да измисля украсата - искам да е нещо много красиво Simple Smile
Успех, дами Simple Smile

# 51
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Браво, станали са чудни. Hug

# 52
  • София
  • Мнения: 2 521
Джемма, благодаря за прекрасната рецепта и търпеливите отговори и напътствия, предчувствам чудесен резултат на Коледа!

# 53
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Джемма, благодаря за прекрасната рецепта и търпеливите отговори и напътствия, предчувствам чудесен резултат на Коледа!

 Hug

# 54
  • Мнения: 1 080
Така, измерих количеството - по 5 мл на двата кекса. Т.е за един кекс- 10 мл  веднъж седмично.

Ай, ай, ай бая съм го опила миналата година, а и тая тъй я карам  Mr. Green Ще се коригирам де Simple Smile Ти май с пулверизатор ги пръскаше, пък аз с лъжицата си наливам смело  Laughing

ПП За Украинския Х-фактор добре, че мама не е разбрала, щото и тъй ми идва в повече руската реч и ТВ  Grinning

# 55
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
А и аз с лъжичка тук там поливам лекинко.

П.П Майка ти рускиня ли е или украинка? И моите родители гледат само руска телевизия, почти де, А аз слушам руско радио и гледам руски предавания онлайн. Laughing Ама не ми идва в повече руската реч, а украинската- половината думи ги налучквам по значение. Simple Smile

# 56
  • Мнения: 1 080
Днес поливам Simple Smile

пп Не е рускиня, просто е страшен русофил и все ми разказва какво е гледала, за репертоара и` от песни няма да говоря   Grinning Идва ми в повече, защото трябва да обмисля за да разбера и направо глава ме заболява като е повече време
Ти имаш украински корени ли?

# 57
  • Мнения: 28
Все ви се чудя, как прибирате изпечените АКК. При нас единия е вече история. И миналата година така. Джемма, добре че има такива хора като теб да споделят рецептите. На изписан АКК в гугъла само твоя рецепта има. Дали има намеса и професията?

# 58
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Дали има намеса и професията?

В смисъл? Не разбрах.

За тази рецепта се начетох в руския форум и реших да я пробвам преди години. След като се хареса резултата, реших да я споделя с вас, тук. Simple Smile

# 59
  • Мнения: 28
В смисъл търпеливо да обясняваш на всички.

Общи условия

Активация на акаунт