Оток на пръст

  • 7 449
  • 9
  •   1
Отговори
  • Linz
  • Мнения: 11 619
След дълбока рана (ухапване от куче), средния пръст на дясната ми ръка е силно отекъл. Периодично ходя на прегледи в спешната хирургия в Пирогов, но след като раната зарасна (благодарение на отварата от смрадлика, не на техните превръзки), вече не знаят какво да ме правят. Взе да се прокрадва идеята за отваряне на раната (след като толкова трудно зарасна!). Не мога да дам да ме режат, трябва да има друг начин (след седмица заминавам на доста продължителен престой в чужбина). Та пръстът ми е надут и болезнен, с намалена чувствителност и ограничени движения. Мажа се с Контрактубекс (изписан от хирурга), опитах с превръзки с лук и други лекове от народната медицина, но ефектът е нулев. Търся по-ефикасно лечение. Ако някой знае- предварително благодаря за помощта.

# 1
  • Мнения: 4 500
Не разбрах съвсем точно дали раната е затворена...Ако не е - има ли секрет от нея да тече? Може да слагаш ихтамол, но само ако НЯМА съвсем отворена рана.
Друго което знам - един зелев лист от прясно зеле го начукваш - да си пусне сока и го налагаш да спиш с него омотан на пръста ти. Така няколко вечери.
Още нещо - вариш едно яйце да е твърдо сварено, режеш го на шайби и преспиваш с едната шайба като компрес.
Как така в Пирогов не знаят какво да те правят?  Shocked  За колко време зарастна раната?
Тези съвети са при гнойна рана - дърпат гнойта. Не пишеш имаш ли гной  newsm78
В крайна сметка ако има гной - щеш, не щеш раната трябва да обработи хирургично и да се ревизира инфектираното поле.
Ако си от София, мога да препоръчам хирург и да дам телефон на ЛС  PeaceНе е известен, работи в малък кабинет и в квартална поликлиника, но е много внимателен и търпелив  Peace

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Раната ми се затвори преди 2 седмици, остана само блед белег. Имаше и гной преди това, но смрадликата ме спаси. Сега проблемът е в отока, който пък изглежда е заради хематом. Да пробвам ли с яйце и/или зеле? Вече какво ли не опитах...
В Пирогов ми казаха да се мажа 2 седмици с Контрактубекс и да отида пак. Те почти изтекоха, но подобрение няма. Не ми се ходи пак там, не мисля, че пръста ми е за рязане. Приемам съвети и за лекари Peace

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Положението ми се влоши доста тази нощ, сега спешно търся добър хирург или ортопед-травматолог (и аз не знам за какъв специалист съм).

# 4
  • Мнения: 4 500
Трябва ти гнойно-септичен хирург. Съветвам те да се обърнеш към Пирогов  Peace

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ами тъй като хирурзите в Пирогов ми гледаха пръста с неразбиране, реших този път да отида в Ортопедията в Горна баня. Там ми поставиха диагноза "тендовагинит"- стигнало се до него, тъй като имам засегнато сухожилие. А аз се надявах да мина с един антибиотик Tired
nefertari33, благодаря все пак!

# 6
  • Мнения: 4 500
Моля да споделиш за лечението сега, ако е удобно......  bouquet

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Изписаха ми да пия Аркоксия, да се мажа с Волтарен форте и физиотерапия- ултразвуков масаж и електростимулация. Започнах всичко веднага и вече усетих известно облекчение. Мисля, че хапчетата помагат най-много, въпреки доста неприятните странични ефекти.
В случай, че не се постигне резултат с това лечение, следва операция.

пп Тендовагинитите са различни, моят е бактериален- сухожилието се е възпалило от инфектираната рана над него.

# 8
  • Мнения: 4 500
Е, това са добри новини на първо четене - все пак не си рязан веднагически, пожелавам да е успешно лечението с хапчетата  Peaceи да забравиш за проблема   bouquet

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мерси  bouquet  Надявам да избегна рязането.

Общи условия

Активация на акаунт