Каква минерална(изворна (вода за бебета ще ми препоръчате

  • 6 302
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 760
За да е подходяща за кърмаче, общата й минерализация трябва да е под 100. Напр. розовият Девин е с минерализация 82. Обаче кой знае дали не е менте?...
Ако чешмяната вода е гадна или твърда я замразявай. После не я размразявай докрай и я превари. Така примесите ще се отстранят.

# 16
Само трапезна и на двете деца. на голямото не я преварявам естествено Laughing
Купувам си марката Clever от Била или "Савина" от HIT и малките магазинчета Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 2 708
Аз от скоро давам вода и тя е или пречистена с кана Брита чешмяна и преварена, или розовата Девин пак преварена (до 5 мин макс).

# 18
  • София
  • Мнения: 2 271
Давах преварена чешмяна вода. В тази тема може да прочетеш още мнения.

# 19
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Изворните Кинли и Кристал и розовия Девин, а до 7-мия месец преварявах чешмяната с термо кана

# 20
  • Мнения: 577
розовият девин

# 21
давам преварена чешмяна вода

# 22
  • Мнения: 1 934
Давам преварена девин -изворна.

# 23
  • Мнения: 8 505
Аз давам Горна баня (всъщност пием я цялото семейство).Тази с розовия етикет на Девин не ме изкефи,а да се купуват два вида вода не намитам смисъл.Освен това Горна баня е достатъчно слабоминерализирана.

# 24
  • Мнения: 1 464
Преварена чешмяна вода,сега Девин с розов етикет.Каквато и да избереш,трябва да е нискоминерализирана,изворна вода,с ниско съдържание на Натрии,да пише че е годна за кърмачета.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 457
Засега давам преварена чешмяна вода, но вече се замислям за Розовия Девин  Thinking Само се чудя дали не трябва и него да си го преварявам

# 26
  • Мнения: 149
Откакто се е родила дъщеря ми пие Девин с розов етикет. Никога не съм я преварявала. Отделен е въпросът колко вода изобщо пие....

# 27
  • Мнения: 983
Изворна "Девин"- с розов етикет.

# 28
  • Мнения: 3 423
А какво се говори в БГ за синята ДЕВИН?
За бебета добре ли е? Стува ми се, че
съдържанието на натий е прекалено високо.
Какво съветват БГ-педиатрите?

# 29
  • Мнения: 2 653
Почти не давам вода,но ако все пак се сетя давам  преварна Thorn Spring с розовия етикет.Само да не се оставя да кипи повече при детенце под 6 месеца за да не се увеличи минерализацията  Peace
По този повод Валя Ахчиева направи едно предаване, но аз тогава нямах и идея че ще имаме бебче и не се и заслушах много много в репортажа- идеята и беше , че водата макър и слабонинерална , като се превари , концентрацията на минералите се увеличава и тя не е подходяща за кърмачета- но за стойности не си спомням нищичко.
Аз все още чакам бебчо и не съм се сблъсквала директно с този проблем, но от сега ще попрочета да се информирам.

Общи условия

Активация на акаунт