През о4ите на едно дете.

  • 2 569
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 217
"Косата на мама е светла и мека.
Ръката на мама е нежна и лека.
Тя много мила и много добра е
даже, когато не и се играе.

Но често до късно мама я няма -
тя работи в нейната служба голяма
и само от работа ми телефонира
но това не ми стига, то се разбира.

И истински хубаво е в нашата къща
само, когато тя от служба се връща
и погалва косата ми с уморена ръка.
Когато порастна ще направя така ,
че тя да не работи през целия ден
или нека работи, но нещо при мен." Peace

# 1
  • Мнения: 5 622

 Аз както винаги, като прочета нещо такова и се разциврих  Embarassed

 Това стихотворение ми напомня за моето детство(най-хубавото детство!) и за майка ми. Да ми е жива и здрава, много я обичам, но е много далеч от мен. Знам, че няма да прочете това, но искам да и кажа: МАМО, ОБИЧАМ ТЕ! Hug

 

# 2
  • Варна
  • Мнения: 974
Трогателно!!  bouquet

Тамън започнах работа....е на половин де, ама докога?!?

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Ох, стегна ме гърлото smile3518Напоследък все по-често се питам струва ли си да разпокъсваме времето си между работата и детето - ни кариерата- кариера, ни майката - майка smile3511Хем пък не мога да не работя съвсем, ще полудея...Животът е сложно нещо Sad

# 4
  • Мнения: 7 430
Много добре написано  Wink

Мила моя мамо Hug...скоро ще те видя ...
Радвам се, че моята майка си бе в къщи пре повечето време и се надявам и аз да съм така Hug

# 5
  • Мнения: 1 277
Заета мама

Ръцете ми заети бяха през деня.
Не можех да играя или да ти почета;
Когато молеше и канеше ме ти,
за теб минутка аз не отделих.

Днес кърпих дрехите и сготвих,после прах,
ти дотърча с рисунка и със весел смях
и каза:"Мамо,виж каква шега!"
Аз рекох:"Синко,чакай малко,не сега".

Внимавам хубаво да те завивам,
молитвата като си кажеш и излизам,
на пръсти отивам лампата да загася -
а трябвало е още миг да постоя.

Животът кратък е,годините летят и изведнъж -
момченцето пораснало е и е вече мъж.
Не е край теб с молбите си безкрайни
и не споделя скъпоценните си тайни.

Албумите с картинки са прибрани,
игрите до една са изиграни.
Молитвата вечерна,целувка за нощта -
това са вече минали неща.

Ръцете ми,заети постоянно,
сега притихнали стоят.
Тъй бавен,муден,празен е денят.
Да можех да се върна и да сторя
онези нещица,които искаше ми ти с:"Мамо,моля!"

Намерих това стихотворение в един друг форум. След като го прочетох сякаш буца ми застана в гърлото Cry.

# 6
  • Мнения: 4 068
Уф, разциврих се. И мъжо гледа и се чуди какво пак става, че рева пред компа. Вече ще ме вземе з тотално луда.
Но стихотворенията са много хубави. И поучителни най-вече.

# 7
  • Мнения: 5 622
И на това се разплаках. Много съм ревлива.Много чувствителна. Щеше да ми е много по-лесно, ако не бях такава.Тогава нямаше и да си давам сметка за тези неща, които така хубаво са описани в римите на тези стихотворения.

# 8
  • Мнения: 1 895
"Косата на мама е светла и мека.
Ръката на мама е нежна и лека.
Тя много мила и много добра е
даже, когато не и се играе.

Но често до късно мама я няма -
тя работи в нейната служба голяма
и само от работа ми телефонира
но това не ми стига, то се разбира.

И истински хубаво е в нашата къща
само, когато тя от служба се връща
и погалва косата ми с уморена ръка.
Когато порастна ще направя така ,
че тя да не работи през целия ден
или нека работи, но нещо при мен." Peace

Това не беше ли от Валери Петров? Grinning Който не е чел петте приказки в книжката "В лунната стая" горещо ги препоръчвам Wink Особено "Пук", от където ми се струва,че е и това стихотворение Laughing

Ето ви още едно от серията разплакващи BlushМиналата година го прочетох по телефона на майка ми за 8 март, накрая и двете ревяхме....

Мъничка,мъничка моя,
весело зайченце,котенце мило
в скута на мама сега се е свило,
твойта главичка на моето рамо
не можеш и ден да изкараш без мама!
Мама във чашката мляко налива
сресва косата ти в плитка красива
кърпи чорапи с пробити петички ...
Мама се грижи за всички!
Кой ще разкаже на доброто момиче
как тъй луната на сърпче прилича;
как се превръща водата на пара,
а самолетът, с какво ли се кара?
Ами отгоре Земята каква е?
Мама попитай и ще узнаеш
Ден не можеш без мама...
Но подир време ще станеш голяма,
Умните книги сама ще намираш,
ще рисуваш и ще бродираш,
дългите плитки ще решиш самичка...
После ще хвръкнеш и ти като птичка
мъдра и силна ще стигнеш далече.
Можеш без майка си вече!

Мама ще бъде с коси побелели.
Мама ще пази две детски кордели,
ще се тревожи и тихо ще плаче,
ако не носи писмо раздавача...
Друго не иска - три думи само:
"Добре съм, мамо!"



# 9
  • Мнения: 3 371
Ако сте на вълна "да поревем дружно", влезте в"Нашите деца"-има една тема "За душите на нашите деца....",която със сигурност ще ви трогне и хареса!Нали знаете защо жените живеят по-дълго от мъжете- защото" ривът", че и с глас понякога! newsm45

# 10
  • Мнения: 5 622
В тази връзка, добре, че имаме кърпички за нос в къщи и добре, че мъжа ми отива на работа и не може да ме види как плача. На мен ми е неудобно и когато плача на такива работи-стихове, филми, музика, гледам да се скрия  Embarassed

Когато прочета такива хубави стихотворения неминуемо се сещам за моята майка, не ги изживявам още от моята гледна точка на майка, разбирате ли... не знам защо е така.Може би след време ще се поставя на мястото на майката, не на детето.

И четейки тези стихотворения, се радвам, че съм била добро дете, радвала съм майка си и съм  я карала да се гордее с мен!(щеше да е най-добре, ако това го казваше тя за мен, но.... Wink)

# 11
  • Мнения: 1 425
Момичета разплакахте ме с тези стихове. Дай Боже всекиму деца, които да изразяват любовта към родителите.  Hug

# 12
  • Мнения: 3 371
В тази връзка, добре, че имаме кърпички за нос в къщи и добре, че мъжа ми отива на работа и не може да ме види как плача. На мен ми е неудобно и когато плача на такива работи-стихове, филми, музика, гледам да се скрия  Embarassed

Когато прочета такива хубави стихотворения неминуемо се сещам за моята майка, не ги изживявам още от моята гледна точка на майка, разбирате ли... не знам защо е така.Може би след време ще се поставя на мястото на майката, не на детето.

И четейки тези стихотворения, се радвам, че съм била добро дете, радвала съм майка си и съм  я карала да се гордее с мен!(щеше да е най-добре, ако това го казваше тя за мен, но.... Wink)
Бубе, не си сама!Но аз не се притеснявам-такава съм си -ревла!Случвало ми се е да се разплача , докато чета някоя приказка на децата-така притихват тогава!Не се срамувам-нека знаят , че няма нищо лошо човек да изразява емоциите си !  bouquet

# 13
  • Мнения: 5 622
В тази връзка, добре, че имаме кърпички за нос в къщи и добре, че мъжа ми отива на работа и не може да ме види как плача. На мен ми е неудобно и когато плача на такива работи-стихове, филми, музика, гледам да се скрия  Embarassed

Когато прочета такива хубави стихотворения неминуемо се сещам за моята майка, не ги изживявам още от моята гледна точка на майка, разбирате ли... не знам защо е така.Може би след време ще се поставя на мястото на майката, не на детето.

И четейки тези стихотворения, се радвам, че съм била добро дете, радвала съм майка си и съм  я карала да се гордее с мен!(щеше да е най-добре, ако това го казваше тя за мен, но.... Wink)
Бубе, не си сама!Но аз не се притеснявам-такава съм си -ревла!Случвало ми се е да се разплача , докато чета някоя приказка на децата-така притихват тогава!Не се срамувам-нека знаят , че няма нищо лошо човек да изразява емоциите си !  bouquet

 Wink  bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 2 623
Охххх стига моля ви. Колкото повече чета толкова повече рева  Cry Cry Cry Много са хубави, но ми стана адски тъжно  Sad

Общи условия

Активация на акаунт