открита арахноидна киста в 30 гестационна седмица

  • 1 857
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте. Бремена съм в 31 г.с. Преди една седмица откриха арахноидна киста на бебка голяма 2,5см, която се е развила за един месец  Sad Лекарите казват ,че не се знае колко още ще се уголемява. Има опасност-20 процента да се развива и да расте и да създава големи проблеми като епилепсии, като забавяне на развитието на детето, също така ослепяване или глухост. Бих искала да попитам има ли някой, който е преминал през това, сблъсквал се е със същия проблем, диагноза и как тя се е отразила върху детето при растежа му, развитието му ?

# 1
  • Мнения: 2
Здравейте. Бремена съм в 31 г.с. Преди една седмица откриха арахноидна киста на бебка голяма 2,5см, която се е развила за един месец  Sad Лекарите казват ,че не се знае колко още ще се уголемява. Има опасност-20 процента да се развива и да расте и да създава големи проблеми като епилепсии, като забавяне на развитието на детето, също така ослепяване или глухост. Бих искала да попитам има ли някой, който е преминал през това, сблъсквал се е със същия проблем, диагноза и как тя се е отразила върху детето при растежа му, развитието му ?


  Sad явно няма мами с тоз проблем Cry

# 2
  • Мнения: 14 478
Съжалявам за това, което ти се случва. Племенника ми беше с такава вродена киста и го оперираха след раждането, но той живее в Германия. Не знам тук как се процедира, но доколкото знам не е по-различно. Има кисти, които са асимптоматични и не се оперират. Другите, които наистина могат да дадат симптоми като епилепсия се оперират и децата се оправят.
Не съм доктор и не разбирам, но това знам покрай племенника ми. В началото детето беше с леко забавяне в развитието, после навакса и сега си е съвсем нормален 6 годишен малчуган.
Може да пишеш в подфорум на "деца с увреждания и хронични заболявания" Там може да има майки които лично са го преживяли и ще ти дадат информация и кураж.
Не се отчайвай и се бори.

# 3
  • Мнения: 42
Герри,къде е този подфорум?деца с увреждания и хронични заболявания

# 4
  • Мнения: 14 478
Герри,къде е този подфорум?деца с увреждания и хронични заболявания
Тук в бг мама-отвори челната страница и ще го видиш.
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=25.0

# 5
  • София
  • Мнения: 1 783
Кистата се следи от момента след раждането. Изследва се неврологичния статус на бебето при раждането и след това периодично се следи, прави се транфонтанелна ехография, ЯМР на мозъка, когато лекарите преценят, измерва се обиколката на главата и се следи нарастването и. Дали и какви усложнения може да има зависи много от мястото, на което се намира кистата. Принципно бебешкият мозък има големи компенсаторни възможности и подобни кисти могат и въобще да не създадат проблем и да се налага оперативно лечение. Много е важен стрктният контрол при добър педиатър-невролог.

Бузу, не прочетох от къде си, но е желателно раждането да стане на В Майчин дом в София, от където в бърз порядък могат да се направят съответните връзки с нужните специалисти и бързо да се консултира бебето след раждането.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт