еднократна помощ

  • 45 983
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 418
Отказаха ми от община " Красно село" - г-жа Геновева Николова.
Не отговарям на чл. 6 от закона. Ще обжалвам. Ако трябва и дело ще заведа!
Нещастна държава с нещастни социални!

# 16
  • Мнения: 25
Отказаха ми от община " Красно село" - г-жа Геновева Николова.
Не отговарям на чл. 6 от закона. Ще обжалвам. Ако трябва и дело ще заведа!
Нещастна държава с нещастни социални!
[/quotes]
какво значи не отговаряш? Четох закона 100 пъти, там си е написано , на какво основание отказват, все пак трябва да е мотивиран отказ а не празни приказки! Ако си осиновила или родила на 100 процента имаш право.Тези все едно от джоба си ги вадят.Аз бих обжалвала.Успех!!!А колко е голямо детето? Ако е под 6 месеца трабва да ти ги вземеш тези ,, милиони,,

# 17
  • Мнения: 75
Здравейте мами Simple Smile Вчера съвсем случайно се озовах в соц. грижи във връзка с подаването на някакви си документи на дядо  Simple Smile докато попълвах хилядите въпросчета в декларацията му до мен застана една жена и попита соц. служителка дали има право на еднократната помощ при положение че е осиновителка. Въпроса и изостри интереса ми и се заслушах в отговора. Беше и казано че все още не било ясно и недвусмислено формулирано в закона,   НО ако си подаде документите ще и бъдат изплатени, имало такива практики из страната. Сумата е 250 лв. и се изплаща до навършване на 3г. на детето. Нужните документи са акт за раждане, справка от общината за живородени деца. Като чух това, просто приготвих всичко необходимо и подадох документите   Laughing Утре щели да ми изплатят помощта  Laughing Преди 2 години ми я отказаха с мотива че не съм родила детето си и нямам право. Успех и си търсете правата  Grinning

# 18
  • Мнения: 1 418
Подадох възражение и в социалните и в Комисията за защита от дискриминация.
Сега чакам. Междувременно ми се обади една служителка от социалните, да ми каже да отида да си взема удостоверението за раждане, и ако решат да ми изплатят обезщетението ще го занеса пак. Беше искрено възмутена, че са ми отказали! Ще ги гоня до дупка...и не е въпросът за 250 лв., а принципен! Детето ми сега ще навърши 10 мес., все до 3 години ще ги взема!  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 131
Здравейте !
Наистина ли при подаване на документите за еднократната помощ искат оригиналът на акта за раждане на детето да остане при тях за един месец ? Ще си подам документите въпреки , че по телефона ми казаха , че осиновителите нямат право на това обезщетение . Говоря за София , община Слатина ! Като ми откажат на място и писмено , ще ходя при началниците , както е направила Тути .
Тути , поискаха ли ти съдебното решение ?

# 20
  • Мнения: 21
и мен това ме интересува за съдебното решение.Решила съм ще се пробвам Praynig

# 21
  • Мнения: 48
Здравейте борете се защото това е дискриминация аз си взех парите на 20 май от София съм община Надежда осинових преди 2 месеца Служителките ми казаха че няма значение че детето е осиновено дайте им за пример община Надежда Hug Hug Hug не искат решение само акт за раждане и документ кое подред ви е това дете

# 22
  • Мнения: 21
Здравейте борете се защото това е дискриминация аз си взех парите на 20 май от София съм община Надежда осинових преди 2 месеца Служителките ми казаха че няма значение че детето е осиновено дайте им за пример община Надежда Hug Hug Hug не искат решение само акт за раждане и документ кое подред ви е това дете
кое подред ще рече от ГРАО ли се взема този документ newsm78

# 23
  • Мнения: 131
кое подред ще рече от ГРАО ли се взема този документ



да , от ГРАО се взима - от общината по местоживеене

Последна редакция: пн, 02 юни 2014, 13:19 от danita14

# 24
  • Мнения: 48
от служба ГРАО да

# 25
  • Мнения: 48
20-05-14    
250.00
   ПОМОЩИ ЗА МЕСЕЦ 04.2014Г.;|наредител:ДСП СЕРДИКА| ето това получих извадка от интернет банкирането ми защото може на някой да не му се вярва за това показвам

# 26
  • Мнения: 21
Супер  Party а дано и нас да ни огрее newsm17

# 27
  • Мнения: 1 418
Отказаха ми от РДСП София град. Отивам в административен съд!

# 28
  • Мнения: 21
И на мен ми отказаха... #2gunfireДаже служителката ми обясни ,че колежките и от други общини които допускат такива молби ще си навлекът неприятности заради това - ОСИНОВИТЕЛКИТЕ НЯМАТ ПРАВО НА ЕДНОКРАТНА ПОМОщ това е .Аз по голяма дискриминация от това не сам виждала.Сякаш моето дете като е взето и не съм го родила не консумира ,не се облича,не яде... #Cussing outЕгати скапаната държава.Тези 250лева са един вид награден фонд- стимул за да раждат жените,и няма лошо ,но като си с всички права на майка ето тук е разликата. newsm78И кво сега аз майка ли съм или не,ама че идиотска история Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 21
И на мен ми отказаха... #2gunfireДаже служителката ми обясни ,че колежките и от други общини които допускат такива молби ще си навлекът неприятности заради това - ОСИНОВИТЕЛКИТЕ НЯМАТ ПРАВО НА ЕДНОКРАТНА ПОМОщ това е .Аз по голяма дискриминация от това не сам виждала.Сякаш моето дете като е взето и не съм го родила не консумира ,не се облича,не яде... #Cussing outЕгати скапаната държава.Тези 250лева са един вид награден фонд- стимул за да раждат жените,и няма лошо ,но като си с всички права на майка ето тук е разликата. newsm78И кво сега аз майка ли съм или не,ама че идиотска история Rolling Eyes
Извинете ме гневна съм ,само да добавя става въпрос за град Русе.

Общи условия

Активация на акаунт