Как се разкърмихте ?

  • 2 270
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 818
Как взехте решението да кърмите ?
И аз като другите- не съм взимала решение, кърменето си беше по дифолт плюс, че нейде като фон ми стоеше обясненията на мъжа ми за имунните тела в кърмата и липсата им в адаптираното мляко, което допълнително затвърждаваше мисълта, че кърменето няма алтернатива.
Освен това по въпроса дали ще имам кърма, не знам защо, но винаги съм си казвала "Е как така няма да имам, тя нали върви в комплект с бебето?" Wink

Как стигнахте до форума ?

Чрез друг форум, зачетох се, стана ми интересно, после и полезно и така.

Питане и към " безобразно особените ентусиастки " :

Как станахте такива ?
Аз май не съм чак безобразно особена ентусиастка. Понякога ми писва страшно много, понякога като висне на гърдата ми 24часа ми идва да избягам, като ме нахапе до кръв- също, но знам, че е добре за детето, концентрирам се върху положителните усещания и така, колкото-толкова:)

Защо го правите ?
Кое защо правя- кърмя заради бебка най-вече. От време на време се опитвам да информирам другите майки за нещата, които не знаят още, заради техните бебки. Защото вярвам, че това е добро за тях и искам майките, които решават да не кърмят, да не кърмят заради техен избор, а не поради незнание и лоши съвети.

# 31
  • Мнения: 498
Как взехте решението да кърмите ?
още в момента  в който разбрах че съм бременна знаех (по подразбиране) че ще тръгна по този път-тогава не бях чувала дори за този форум, нямах идея  какво значи това късно  захранване и т. н., но аз самата се храня с възможно най-необработвани и природни продукти (доколкото това вече е възможно разбира се) дори когато не съм бременна, изобщо мразя всички неща измислени с цел печалбата на индустрията да върви, всички полуфабрикати и т. н., родих без упойки и не съм привърженик на секциото по желание
такава съм обаче не защото някой ме е убедил, а защото такива са вътрешните ми убеждения
така че аз щях да си кърмя дори ако всички във форума казваха че това е вредно, глупаво и т. н.
в този смисъл форума ми дава информация (и то безценна) как да се справя с проблемите на кърменето и т. н., но не ме е убедил че е по-добре да се кърми
аз не съм имала колебания, по този въпрос съм желязна, за мен това е единствената алтернатива
така че ако ще и 200 педиатърки и 300 сестри да ми казват че греша, аз си знам, че съм права!

откъде разбрахте за форума?

доста по странен начин- в работата ми някой си беше свалял на моя компютър за децата скорпиончета, аз се зачетох и реших че някой от офиса го е правил този сайт (ние правихме и сайтове там), после разбрах че е сайт за бременни и майки и го посетих
възхищавам се на всички които са успели да останат за по-дълго време по-особени и се надявам след време и аз да се похваля като тях!

защо го правите?

защото  ми харесва и смятам че детето ми го заслужава
между другото много майки тук може да не е съгласят с мен, но не харесвам хора, които се насилват да правят нещо само защото така е правилно без да са съвсем убедени- били са убедени с железни доводи и са склонни да си променят мнението когато някой успее с  научни термини да им докаже че нещо е правилно
те се мъчат, но нали така е по-добре за детето
аз не съм такава мъченица- на мен наистина ми е приятно
а като се съчетае приятното с полезното какво става самооооо Joy

Последна редакция: нд, 12 фев 2006, 18:06 от be4kata

# 32
  • София
  • Мнения: 1 110
Такааа:
Дори не съм се замисляла дали да кърмя. Също като другите по-горе писали и за мен беше естествено продължение на раждането. Коластра ми течеше от 6-ти месец и затова не съм се притеснявала че няма да имам кърма. Но след като не ми дадоха децата първите 3 дни кърмата ми никаква я нямаше и доста се бях притеснила.... но природата си знае работата!
Форума го открих като разбрах, че ще имам близнаци през Гугъла. Първо изчетох всичко в "Близнашкия". Ако трябва да бъда честна в Кърмаческия не бях влизала докато бях бременна  Embarassed  Embarassed  Embarassed и там се оказа че ми била грешката в последствие. Смятах, че няма какво толкова да се чете, кърменето би трябвало да е съвсем нормален процес, какво толкова!!! Да, ама не!  Naughty Още от родилното ме изписаха с лека температура (естествена за родилките), после се оказа че е от гърдите, защото още там имах червено петно, сърбящо и горещо. После се превърна в мастит и 39,6 температура и антибиотик и така. Но известно време (почти до третия месец на децата) нямах Интернет вкъщи и действах по инстинкт. Повечето неща се оказа че съм ги налучкала добре (въпреки дохранването в началото, сладката водичка, която те не искаха и 2-3 сокчета от ябълка които им предизвикаха юнашки колики, но всичко това прекратено овреме  Grinning).
Ох, много дълго стана....  newsm78
Ентусиастка смятам да стана за огромно учудване на всички около мен.  Mr. Green
Правя го заради децата. Искам да им дам най-доброто, което може да даде една майка, а кърменето е едно добро начало.  Laughing Също от мързел. В началото ми беше трудно и тежко, но сега мисля че няма нищо по-лесно от това храната на децата да върви в комплект с мама навсякъде, винаги приготвена в съответната пропорция и температура.  Wink

# 33
  • Мнения: 535
Също от мързел. В началото ми беше трудно и тежко, но сега мисля че няма нищо по-лесно от това храната на децата да върви в комплект с мама навсякъде, винаги приготвена в съответната пропорция и температура.  Wink
newsm10 Ние кърмачките май сме големи "мързели"  smile3532

# 34
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 398
Как взехте решението да кърмите ?

Не съм взимала такова решение. След като забременях бях сигурна, че ще кърмя Mr. Green..блаженни са незнаещите..въобще не ми е минавало през ум, че може да има някакви проблеми..след като изчетох 1 тон писана информация във форума относно кърменето видях, че не е точно така:)

Как стигнахте до форума ?

Първо намерих сайта на бг мама (търсех някакъв календар за изчисляване на термина) и от там хоп във форума.


Питане и към " безобразно особените ентусиастки " :

Как станахте такива ?

Ставам все още...бавно, неустено почти..  Wink

Защо го правите ?

Защото ми харесва,защото е полезно за дребния, а и защото е много по-лесно да извадиш и дадеш, отколкото да бъркаш, миеш , изваряваш.. Grinning


Цитат

# 35
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Хайде и аз Simple Smile
Цитат
Как взехте решението да кърмите ?
Ами с каката беше почти на инат.
Тя не искаше да засуче, имах много лоши зърна, аз пък реших да не отстъпвам пред натиска на свекървата . Горкичката ми донесе Хумана /през 1995г това си беше геройство/ само и само да я захраня. Колко опявания съм слушала от типа "Гладно го държиш детето, вземи му направи едно шише ... ". Тогава зарязах всякакви съвети на маститите педиатри и започнах да кърмя малката на поискване. Започнах с интервал от по половин час ... Особено нощем беше много весело, къпане в 8, спане до 12 и като се почне ... 1,2,3 ... кеф. Обаче всичко се нормализитра и откарахме до 1 година и 3 месеца. Тъй като с малкия имахме проблеми и бяхме във нео-то доста време, на всички сестри им бях забранила дори и да си помислят за шишето. Въобще не съм била изправяна пред дилема, просто знаех, че това е най-доброто за детето ми  Simple Smile
Цитат
Как стигнахте до форума ?
То първо нямаше форум Simple Smile
Имаше сайт БГ-мама. С Гуглето търсих информация за бебета, исках да покажа на кака, колко е голямо бебето в корема на мама... и така се започна. После момичетата направиха форума, но доста време само ги четях ... докато крастата най-сетне ме надви, че до сега Wink
Цитат
Питане и към " безобразно особените ентусиастки " : Как станахте такива ?
Ми що не? Голям е кеф Simple Smile
Всъщност не съм и подозирала, че мога да откарам до 2 години и 4 месеца /че и продължаваме/. Каката много ме хапеше накрая, имах постоянно разкървени зърна, обаче с тоя мъник /мъжка му работа/ нямам никакви проблеми. И като виждам, че детето се чувства добре, защо трябва да си давам зор да го спирам ... Вече свикнах да ме гледат с  Shocked Shocked очи, дори от време на време сама скандализирам присъстващите Simple Smile
Пък и да не забравяме мързела Simple Smile  Twisted Evil Twisted Evil

# 36
  • на Север
  • Мнения: 503
КАКАТА:
Как взехте решението да кърмите ? Кърмих 2 дни, препълване, температура, неадекватни съвети от гинеколог и педиатър и на 3 -ия ден след изписването-бромокриптин и си спрях кърмата. Не страдах много само първия ден ми беше мъчно Embarassed( А сега, като се сетя Cry Cry Cry Cry Cry)
Как стигнахте до форума ? Тогава не съм знаела за него
БЕБЕТО:
Как взехте решението да кърмите ? Ами не съм се замисляла, но още в родиното ми станаха на буци гърдите и накарах мъжо да ми донесе шише, нутрилон(АМ) и бромокриптин(Естествено той се разсърди, че не искам да кърмя и съм взела това решение предварително и без него). Реших, че пак се започва мъката и че неискам и няма да кърмя. Тогава една акушерка ме посъветва да изпия няколко бромокриптинчета за да ми намалеела малко кърмата(изпих едно вечерта и половин на сутринта) и наистина малко ми поолекна.
Как стигнахте до форума ?
Като се прибрах в нас се разрових в нета, намерих форума и всички отговори на моите  въпроси.
Питане и към " безобразно особените ентусиастки " : Как станахте такива ?
Благодарение на ТОЗИ форум и не само, че кърмя, ами и ми харесва да кърмя

# 37
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
Когато забременях в житейската ми книга под глава "Бременност, Майчинство, Кърмене.." страниците бяха чисто бели. Абсолютен профан. Познанията ми  сигурно са били съизмерими с познанията на едно 13-14 годишно дете. Това обаче имаше и своите предимства - не бях обременена със суеверия и предрасъдаци (или поне - не много).

За кърменето знанията ми се изчерпваха с това, че жените имат цици, от които тече мляко, с което бебето се храни.  Mr. Green Възприемах го като част от женската природа, т.е. нещо съвсем естествено. Така че решение да кърмя не съм вземала, тя природата го беше взела вместо мен.                           

Та... реших все пак, че трябва да се образовам и започнах да чета. Предимно англоезина литература - най-напред по интернет, после и книжки си купих.

Първият български форум за майки, който поестих, беше в дир-а. От там попаднах в бг-мамма, но в началото без да влизам във форумите. Натъкнах се на кърмаческия доста късно.

Кърмя, защото бебо има нужда  и защото ми е кеф - емоционален и физически  Twisted Evil. Ще видим до кога....   

# 38
  • Мнения: 64
Още преди да родя бях решила че ще кърмя(тогава си мислех ,ако имам кърма-не бях запозната с кърменето и идването на кърма Simple Smile.Сега ми доставя голямо удоволствие като гледам бебчо как цоцка.Ние се храним на поискване не точно на определен час като огладнее давам цица и готово,ако бях на АМ незнам как щях да се справа да правя мляко да преварявам шишета  ooooh! мисля ,че много време отнема....
За форума  научих в родилнич дом от една мама на 3 бебче,много съм и благодарна,съжалявам че по време на бремеността не сам ви намерила
Сега с интерес чета мнения и статий

# 39
  • Мнения: 3 810
Как взехте решението да кърмите ?
Цитат
секс - бременност - раждане - кърмене, т. е. това е естественият ред все пак!
Как стигнахте до форума ?
Когато бях бременна го открих с Гуугъл. После забравих за него. Когато Дима беше на 4м. иамше проблем с акото. Една приятелка, която е от Ст. Загора и живее в Сливен е редовна и ми препоръча да прочета какво пише там. Благодаря ти Ани- още те издирвам. Пиши ми на ЛЛ.
Питане и към " безобразно особените  ентусиастки " :

Как станахте такива ?
Бях си такава. Сериозен проблем с кърменето не съм имала и двата пъти.
Защо го правите ?
Мързел- природата е помислила и за мързеливите.

# 40
  • Мнения: 1 427
Не съм взимала специално решение за това дали да кърмя......просто имах желание и се надявах да "имам" кърма!До сайта стигнах благодарение на гугъла,а оттам и до форумите ,докато бях бременна.Но за мой срам, преди да родя въобще не бях стъпвала в кърмаческия  Embarassed
Кърмя,защото ми харесва,пък и на дъщеря ми и харесва Heart Eyes Другата причина(вие се майтапите,но при мен важи с пълна сила )това е мързела.....два пъти съм давала адаптирано мляко-голяма хамалогия е! #CrazyТо не е преваряване на вода,незнам си колко минути,чакаш да изстине,бъркаш,разбиваш и все остава по някое топченце неразтворено мляко........и през това време бебето пищи,а ти се щураш и не знаеш кое по-напред.....Луда работа-не е за мене SunglassesПо същата причина захраних късно(разбирайте мързел)-не ми се занимаваше с пюрета Mr. Green И какъв е извода-ДА ЖИВЕЕ МЪРЗЕЛА!

# 41
  • Мнения: 3 926
Как взех решението ли - постепенно "узрях". От четвъртия месец на бременността се подвизавам в кърмаческия и в началото изумявах от начина на гледане на деца, на който се натъкнах тук Wink Все пак мама е педиатрична сестра и съм отраснала с други принципи. НО с течение на времето и непрестанно четене във форума промених не само моето мнение, но и това на майка ми и сега тя е най-върлият ми защитник Grinning
Открих форума докато си търсех план за забременяване Embarassed Намерих си план в портал "Зачатие" после открих сайта БГ-мамма и се регистрирах във форумите два-три дни, след като разбрах, че съм бременна, а аз разбрах на третия ден Laughing
 Станах "ентусиазирана, сектантка, особена..." ми.... една от даскалките ми по география казваше "Много чело - много знае!" Sunglasses Всъщност защото искам и други хора да споделят някои прекрасни мигове в живота... и защото ми е изключително кофти да гледам разни мами, седящи по кафенетата, пушещи цигари, държащи набор от бутилки в багажника на количките..., бутащи шепа царевични пръчки в устата на детето, когато то просто иска внимание... ей затова ме пере ентусиазмът
Правя го, защото вече няма мърдане Mr. Green Беба разбра къде е истината и сега половин пюре не мога да й дам ако съм по потник Wink само гледа хищно циците и посяга са две ръчички Grinning И защото в тези кратки мигове моят свят се върти около нея, а нейният свят съм аз... и ставаме вселена Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 4 629
Решението за кърменето го взех след като прочетох "ЗА" и "Против" двата варианта за хранене на бебе.

Във форума попаднах от "дира" и тук си останах  Wink Много полезна информация получих, много съвети, подкрепа и разбиране

Не съм се превърнала в ентусиастка, която да кърми с години. Това не е за мен. Отбих сина ми след първия му рожден ден

# 43
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Никога ,не съм се замисляла по въпроса за кърменето. За мен то си вървеше ръка за ръка с раждането-нещо съвсем естествено.
Форума го открих съвсем случайно , като търсех нещо в google.
Защо станахте такава.? Незнам какво значи такава , но смятам ,че правя най-доброто за моето дете.Кърмила съм и навън в парка, и пред хора, и в кола, и в заведение и ще пордължа Wink
Правя го защото за мен това е най-естественото нещо- като родиш дете, да го кърмиш.

Общи условия

Активация на акаунт