Картофено пюре-кога

  • 916
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 255
Моята принцеса е на 5 месеца,много ни и допадат купените зеленчукови пюрета.Искам да я пробвам с дом. направено картофено пюре.Може ли на 5 месеца вече да яде дом.пюре и как да и го приготвя-точно.Моля и за съвет за някои марки пюрета които с охота се хапвет от бебоците.Например на Ганчев са доста гъсти и тя направо ги изплюва .Моля даите съвет майчета?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 603
Щом вече си решила и си захранила, няма проблем да и даваш домашни пюрета. Аз лично захраних с домашно приготвени картоф и моркоф. Като начало е хубаво да ги смесиш с кърма 1/1 и така ще имат нормална гъстота.
Вариш картоф, моркоф или какъвто искаш зеленчук или плод във вода. Като уври го пасираш и като се охлади прибавяш кърмата. Най-добре погледни в Библиотеката, там наистина има много информация за въпросите ти

# 2
  • Мнения: 7 106
Аз захраних с готово пюре от морков на Хипп, но после продължихме само на домашни- щерката разлюби готовите и много трудно и ги пробутвах, когато се наложеше. на Ганчев не съм давала, може би чак след като навърши годинка е изяла няколко Ганчевски пюрета и то когато пътуваме някъде. Единственото пюре което хареса и до сега и го взимам понякога е на Хипп - Пиле със нежен ориз и домати или нещо такова (от малките бурканчета).

kroche  ти е описала технологията на приготвяне в домашни условия, нищо сложно няма, трябва ти само хубав пасатор или блендер. И за картофеното пюре е по-подходящ блендера, защото пасатора ги прави малко като лепило. След сваряване на зеленчуците ги сипваш в блендера заено с малко от водичката, в която са врели и разбиваш още докато са горещи. Ако е станало много гъсто разреждаш със изцедена кърма или бульонче и даваш.

# 3
  • Мнения: 7 106
На Ам-ам зеленчуковите пюрета са с по-рядка консистенция и няколко на Хип. Сега ще се опитам да ги изредя по спомен - Ранни моркови, тиквичка и картоф, тиква и морков, тиква и картоф, броколи с ориз (или нещо такова беше)....тези са май....

# 4
  • Мнения: 255
Много ви благодаря още сега ще и забъркам картофено пюре дано го хареса.

# 5
  • Мнения: 250
Може, разбира се. Аз на моят бебчо сама му приготвях зеленчуковите пюрета от самото начало. Купувала съм само месни и някой които няма как да приготвя по различни причини. Видях, че са ти обеснили как да си приготвиш.Аз лично му п риготвях всеки ден, но имам познати, които правеха за цяла седмица и замръзяваха.

# 6
  • Мнения: 535
Здравейте,
интересува ме мога ли за пюретата си(по точно зеленчуковите) да използвам грах и зелен боб, консервирани в буркани? На практика те са само бланширани и стерилизирани в бурканите без сол и други неща. За съжаление нямаме фризер и това беше единственият вариант...

# 7
  • Мнения: 7 106
По принцип можеш, даже още по-добре, защото са домашно произведени, но бих те посъветвала да поизчакаш още малко с тези зеленчуци, защото са по-трудносмилаеми.

# 8
  • Мнения: 535
Зори, благодаря за съвета, мисля да ги предложа чак към 7-8 месец(а дали бебо ще иска пюре тогава?) и исках да знам дали са подходящи. Сега вече мога да си отдъхна Wink  Mr. Green

# 9
  • Варна
  • Мнения: 109
Исакам да попитам от кога мога да добавям към картофеното пюре на сина ми по мъничко краве масло.
Захранвам го от 20 дни/когато навърши 5 месеца/.... а иначе е кърмено бебе което много се радва на мляко от  гърда и хич не харесва зеленчуковите пюрета.
Опитах различни видове готови пюрета/добавям всеки път кърма/ и пак не ги харесва. Close
Мисля да опитам да му приготвя домашно картофеното пюре и се чудя мога ли да му сложа мъничко кр.масло за аромат,пък дано му хареса тогава.  Thinking

# 10
  • Мнения: 7 106
(а дали бебо ще иска пюре тогава?)

Разбира се, че ще иска, защо да не иска. Дори и да не е съвсем хомогенно разбито, бебетата на 7-8 месеца също хапват пюрета, след 8-ия месец частичките ставата малко-по-големи.

Lubov29,лично аз въведох маслото след 8-ия месец някъде с попарата, но още от самото начало капвах в пюретата по няколко капки зехтин. Освен това можеш да слагаш и зелени подправки като магданоз и копър, както и съвсееем малко лук или праз, ей така за аромат. След още месец месец и нещо въведи по малко целина, чесън, придават страхотен вкус на манджите.

# 11
  • Мнения: 1 599
Зори, а от кога си започнала да слагаш зехтин в пюретата?
Аз вчера захраних с картоф, но го направих на пара. Използвах съшо малко от водичката за разреждане и малко кърма. Дадох му сладки картофи и много му харесаха Simple Smile

# 12
  • Мнения: 7 106
Ами на практика е било след 6-тия месец, защото аз зхраних на 5,5 месеца, като от начало давах готово морковено пюре, после морков и картоф на Хип и трятия зеленчук бебе тиква и вече започнах да ги правя аз у дома. Та от първото домашно пюре добавям зехтин.
Спокойно можеш да слагаш по 2-3 капки, много е полезен и ролята му в зеленчуковите манджи (както и на всяка мазнина по принцип) е за усвояването на мастноразтворимите витамини.

# 13
  • Мнения: 1 599
Мерси много Simple Smile като го позахраня с повечко зеленчуци, ще започна да давам Simple Smile

# 14
  • Варна
  • Мнения: 109
3ори благодаря ти за споделения опитза захранването. newsm53

Общи условия

Активация на акаунт