Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте! Искам да разбера къде мога да получа информация за един билков разтвор, който купувам дълго време. Има ли лаборатория в която мога да го занеса и да ми дадат информация за състава? От София съм Simple Smile

Последна редакция: чт, 05 дек 2013, 18:43 от bubanka

# 1
  • Мнения: 3
Гласувах с косопад, защото според мен е по-добре да изследваш него и причините за него и после да ти кажат дали въпросният разтвор е удачен за решение на проблема.

# 2
  • Мнения: 6 669
Ами няма такава лаборатория в която да занесеш еднин разтвор, да попиташ- Какво има вътре и те да разберат. Обикновено пробите се изследват по определени показатели-физикохимични  и микробиологични. Съответно физикохимичните включват изследване на -активна киселинност, количество соли, нитрати, амоняк, изследване за различни киселини и витамини.
Микробиологичните изследвания са за замърсяване с определени микроорганизми.
Следователно клиента трябва да знае за какво иска да се изследва пробата.Билковите екстракти се водят добавки , а не лекарства и нямат претенция да "лекуват" нещо. Това е вратичката , която им позволява да се продават.
Сигурна съм , че на лосиона пише-спомага за премахване на косопада или повлиява добре косопада, но НЕ нише-лекува косопада. Peace

# 3
  • Мнения: 0
Казуса е следния. Моя приятел имаше страхотни проблеми с косопад - при мъжете знаете, че се среща често. Но отиде при фризьор , който му даде разтвор против него. Обясни ни, че го бил купувал от някакъв старец от някакво село и щял да му подейства. Разтвора представлява вода с билки и може би нещо друго... И ето, че на моето момче спря да му пада косата и оплешивяващите места се покриха с коса. Може би за около година се случи.
Един ден трябваше да отида на фризьор и го помолих да ме заведе там тъкмо и аз да се подстрижа и купя от този така чудодеен разтвор. Човекът ни порещна обясни ми същото което му казва и на него и го попитах мога ли да си купя. Той каза '' -  изчакай за малко  взел съм '' и ми го продаде в малко шише от минерална вода - 500 мл. за 20 лв./ уж на другите хора взимал по 30 лв./  Консистенцията представляваше вода с разни билки, кафеникава на цвят и лек странен мирис.
И сложиш го в пулверизаторче и след баня пръсках косата си. Обаче седеше странна , като мазна или по скоро залепнала. помолих приятелят ми да пробва моя разтвор и той потвърди че косата му не става така както от неговия.
Аз започнах да се съмнявам в този фризьор. Приятелят ми си купуваше и шампоан от него за 30 лв, а след този случей го потърсих в интернет струваше 8 лв. същия.
И така .... искам да дам този разтвор с билки за да видя дали изобщо има нещо или сме си дали парите на вятъра. Дали не е поредното хапче плацебо което сме изпили Simple Smile newsm78

Общи условия

Активация на акаунт